NADCHODZI ŚWIĄTECZNY CZAS...
Dodane przez jkonopacka dnia Grudzień 31 2019 16:57:34
Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli.
Nie inaczej było i w tym roku. Uczniowie klas IV i V mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych - aktorskich, wokalnych i muzycznych. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.
Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. Oprócz św. Józefa, Maryi, Trzech Króli, aniołów, pasterzy i dzieci na scenie pojawił się – diabeł. Przedstawienie przeplatane było kolędami, pastorałkami. także w wykonaniu uczniów. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Uczniowie występowali dwukrotnie: pierwszy raz przed rodzicami a drugi właśnie w piątek. Dziękujemy! Uczniów przygotowywały: p. Adrianna Dokurno i p. Grażyna Matczuk – Piechota.

Zdjęcia do obejrzenia tutaj

A przed Jasełkami...Tradycyjnie przed dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia. Ponieważ nasi uczniowie są bardzo grzeczni więc przyszedł z prezentami ponownie Mikołaj :)

Zdjęcia do obejrzenia tutaj