PRZED ÓSMOKLASISTAMI WYBORY…
Dodane przez jkonopacka dnia Grudzień 04 2018 11:18:00
Dnia 22 listopada uczniowie klasy VIII odwiedzili Zespół Szkół Nr 1 i Zespół Szkół Nr 2 w Choszcznie. Wizyta w tych szkołach związana była z obchodami Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój talent 2018”. Uczniowie poznali technika i szkoły branżowe. Młodzież miała okazję rozpoznać i sprawdzić swoje kompetencje zawodowe uczestnicząc w atrakcyjnych warsztatach przygotowanych przez technikum budowlane, technikum ochrony środowiska, technikum informatyczne, szkołę branżową przygotowującą do zawodu cukiernika, kucharza, piekarza, fryzjera, tynkarza, ślusarza.

Dziękujemy Dyrektorom Szkół za zaproszenie, a nauczycielom i uczniom za stworzenie przyjaznej atmosfery i dostarczenie rzeczowych informacji, które na pewno przyczynią się do podjęcia decyzji co do dalszej nauki. Dziękujemy również za zaproszenie na dni otwarte w kwietniu i maju, by uczniowie poznali pełną ofertę kształcenia.

A w drodze do wymarzonego zawodu 29 listopada uczniowie klasy VIII jeszcze raz mieli okazję poznać tajniki zawodu kucharza. Uczestniczyli w zajęciach uczniów Szkoły Branżowej Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Suliszewie, którzy pod kierunkiem swoich nauczycielek-Pani Beaty Garbicz i Pani Agnieszki Szczerbak przygotowywali od podstaw określone potrawy. Nasi uczniowie obserwowali te czynności, dowiedzieli się również jak przebiegają końcowe egzaminy z zakresu wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, by uzyskać dyplom kucharza. Przygotowane dania smakowały wszystkim wyśmienicie, więc gratulujemy zdolności przyszłym kucharzom i dziękujemy za zaproszenie.


Tekst: Lucyna Rączkiewicz