WARSZTATY „SPOTKANIE Z HISTORIĄ”
Dodane przez jkonopacka dnia Październik 17 2018 00:00:00
17 października 2018 roku odbyła się u nas nietypowa lekcja historii pt. „Spotkanie z historią”. Została ona przygotowana i przeprowadzona przez uczennice klasy VIII dla młodszych uczniów naszej szkoły. W lekcji wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III.

Lekcja rozpoczęła się przedstawieniem tła historycznego utraty przez Polskę niepodległości. Następnie przy pomocy prezentacji „Ojcowie niepodległości” przedstawiono postacie, które przyczyniły się do tego, że 11 listopada 1918 roku państwo polskie znów pojawiło się na mapach Europy po 123 latach niewoli. W prezentacji uczennice przedstawiły zarys postaci Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Romana Dmowskiego oraz Wojciecha Korfantego.

W drugiej części spotkania starsze koleżanki pokazały jak zrobić kotyliony. Pod ich bacznym okiem odbyły się warsztaty robienia kotylionów. W czasie warsztatów maluchy i trochę starsi odpowiadali na pytanie „Czym dla mnie jest patriotyzm?”

W ten dzień została również przeprowadzona sonda na temat „Czym dla mnie jest patriotyzm?” Przy tej okazji uczniowie nagrali krótki filmik, w którym społeczność szkolna SP Nr 1 w Suliszewie odpowiadała czym jest dla niej patriotyzm. Filmik zostanie przedstawiony na wieczornicy.

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Adrianna Dokurno