"MEGA MISJA" W NASZEJ SZKOLE
Dodane przez jkonopacka dnia Październik 05 2018 09:12:41
"Grupa Trzeciaki" zapoznała się z założeniami Mega Misji i wzięła udział w pierwszym zadaniu. Obejrzała filmik, na którym Julka i Kuba prosili o pomoc w podjęciu decyzji czy Kuba może kupić sobie żółwia. Do tej pory korzystali z komputera, ale Psotnik narozrabiał i pomieszał pliki. Trzeciaki chętnie podjęli się działania. Na swojej tablicy ujrzeli żółwia, który wydawał się jak żywy, ale okazał się tylko ilustracją. Dzieci głośno zastanawiały się nad pytaniami, na które Kuba powinien sobie odpowiedzieć zanim weźmie żółwia do domu. Następnie zapisywały je przy ilustracji ze zwierzątkiem i tak powstał plakat.
Kuba ucieszył się bardzo z takiej pomocy, ale pojawił się kolejny problem. Gdzie może znaleźć odpowiedzi na te pytania? Wtedy Trzeciaki dobrały się parami i wylosowały koperty, w których zamieszczone były obrazki. Dzieci miały chwilę czasu na zastanowienie się w jaki sposób pokazać - za pomocą gestów, bez słów - to, co same zobaczyły na obrazku. Radości było co niemiara, a zadanie nie tak łatwe jakby się wydawało.
Gdy już Trzeciaki dowiedziały się gdzie można poszukiwać informacji postanowili to Julce i Kubie zaprezentować. W tym celu położyli najmniejszego kolegę na arkuszu szarego papieru, odrysowali jego sylwetkę, a potem ja wykleili "źródłami informacji". A skąd je wzięli? Ujrzeli przed sobą całe mnóstwo gazet, z których powycinali obrazki ukazujące źródła informacji, np. telefony, komputery, radio itp. Zobaczcie sami co z tego wynikło... kliknij tutaj

Tekst: Agnieszka Urwentowicz