[ Strona Główna Kalendarium Działania szkoły GaleriaStyczeń 22 2020 10:29:34 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Artykuły
Dyrektor
Grono Pedagogiczne
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn Szkoły
Samorząd uczniowski
Pliki do pobrania
Galeria
Procedury w szkole
Dzisiejsze wydarzenia
Dla uczniów
zadania
_ _
{ Kalendarz }
Stycze 2020
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
_ _
{ Facebook SP1 }
_ _
{ SPOTKANIE Z HISTORYKIEM }
| 22 października 2018 roku uczniowie klas VI –VIII naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z historykiem i członkiem Rady Gminy i Miasta Choszczno, panem Stefanem Szemlijem.

Gość opowiedział o drodze Polski do niepodległości, przybliżył również w ciekawy sposób sylwetki osób, które miały swój wkład w odrodzenie państwa polskiego. Omówił życie i działalność Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Wojciecha Korfantego, Wincentego Witosa, Ignacego Jana Paderewskiego oraz Ignacego Daszyńskieg.

Tekst: Adrianna Dokurno

|
_ _
{ RODZINNE CZYTANIE }
| |
_ _
{ SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY „JÓZEF PIŁSUDSKI – MĄŻ STANU, PATRIOTA, POLITYK” }
| 22 października 2018 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs historyczny. Tematyką konkursu było życie i działalność Józefa Piłsudskiego. Konkurs składał się z dwóch etapów – pisemnego i ustnego. W pierwszym etapie wzięli udział uczniowie klas VI – VIII. Odpowiadali na pytania zawarte w teście wiedzy. Natomiast do drugiego etapu zakwalifikowało się po troje uczniów z każdej klasy. Decydowała liczba punktów z testu. Osoby te tworzyły drużynę reprezentującą swoją klasę w drugim etapie konkursu.

Do etapu drugiego zakwalifikowały się następujące osoby:

klasa VI: Ania Szymulewicz, Natalia Nykiel, Martyna Gilewska
klasa VII: Michał Malisz, Kuba Łyczkowski, Klaudia Łuczyńska
klasa VIII: Gabrysia Nowalińska, Wiktoria Gurazda, Oliwia Nykiel

Najwięcej punktów zebrała drużyna klasy VII a tym samym zwyciężyła. Gratulacje!

Tekst: Adrianna Dokurno|
_ _
{ EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA }
| 16 października 2018 r. nauczyciele, przedszkolaki i uczniowie klas I - III naszej szkoły włączyli się do wspólnego ustanowienia rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Pomysłodawcą akcji jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka, która postanowiła pokazać efekty programu „Ratujemy. Uczymy Ratować.” Bicie rekordu polegało na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą ilość uczniów. Całe wydarzenie trwało zaledwie pół godziny i rozpoczęło się dokładnie o godzinie 12.00. Akcję rozpoczęła p. dyrektor Alina Szymańska głośnym okrzykiem START!!! Każdy uczeń przystąpił do resuscytacji i wykonał na przygotowanym fantomie 30 ucisków oraz dwa oddechy ratownicze. Wszyscy byliśmy dumni z przeprowadzonej akcji. Gratulujemy sobie i innym dzieciom, które przyczyniły się do pobicia rekordu, a co za tym idzie pokazały, że potrafią ratować ludzkie życie. Pamiętaliśmy, że podjęcie akcji ratowniczej jest zawsze lepsze niż nie udzielenie pomocy. Dzień 16 października to “Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”. Pokazujemy, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej i przedszkolu uczą się podstawowych czynności ratujących życie. Odpowiedzialnymi za prawidłowy przebieg akcji były: Małgorzata Serediak i Agnieszka Urwentowicz.

Zdjęcia zobaczycie tutaj
|
_ _
{ WARSZTATY „SPOTKANIE Z HISTORIĄ” }
| 17 października 2018 roku odbyła się u nas nietypowa lekcja historii pt. „Spotkanie z historią”. Została ona przygotowana i przeprowadzona przez uczennice klasy VIII dla młodszych uczniów naszej szkoły. W lekcji wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III.

Lekcja rozpoczęła się przedstawieniem tła historycznego utraty przez Polskę niepodległości. Następnie przy pomocy prezentacji „Ojcowie niepodległości” przedstawiono postacie, które przyczyniły się do tego, że 11 listopada 1918 roku państwo polskie znów pojawiło się na mapach Europy po 123 latach niewoli. W prezentacji uczennice przedstawiły zarys postaci Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Romana Dmowskiego oraz Wojciecha Korfantego.

W drugiej części spotkania starsze koleżanki pokazały jak zrobić kotyliony. Pod ich bacznym okiem odbyły się warsztaty robienia kotylionów. W czasie warsztatów maluchy i trochę starsi odpowiadali na pytanie „Czym dla mnie jest patriotyzm?”

W ten dzień została również przeprowadzona sonda na temat „Czym dla mnie jest patriotyzm?” Przy tej okazji uczniowie nagrali krótki filmik, w którym społeczność szkolna SP Nr 1 w Suliszewie odpowiadała czym jest dla niej patriotyzm. Filmik zostanie przedstawiony na wieczornicy.

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Adrianna Dokurno

|
_ _
{ DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ }
| 12 października 2018 r. uczniowie klasy V wraz z wychowawcą, p. Danielem Jarmarkiewiczem, przygotowali apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie podziękowali swoim nauczycielom oraz wszystkim pracownikom naszej szkoły za trud włożony w ich wychowanie, za przekazywaną wiedzę, wyrozumiałość, cierpliwość, uśmiech i serce. Była też z serca zaśpiewana piosenka, pokaz "nauczycielskiej" mody, laurki, kwiaty i pyszny tort :) Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły złożyła również p. Dyrektor - Alina Szymańska. Dziękujemy!

Szanowni Rodzice!
Dyrektor, nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji serdecznie dziękują Wam za piękne kwiaty i pełne szczerości życzenia od Waszych dzieci. Każdego dnia uczymy się od siebie nawzajem szacunku i zaufania. Wymagamy od siebie zrozumienia i zachowywania wspólnie ustalonych zasad, poznajemy świat i uczymy się doceniać i szanować ludzi, którzy są wokół nas. Dziękujemy Wam kochani za zaufanie, wyrozumiałość, każdą uwagę i dobrą radę i ogromny uśmiech, który zawsze odwzajemniacie.Zdjęcia zobaczycie tutaj, tutaj i tutaj

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ EDUKACJA TEATRALNA }
| 15 października uczniowie klas IV-VIII obejrzeli dwie sztuki teatralne w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu – „Anię z Zielonego Wzgórza” i „Pana Tadeusza”. Pierwsza ukazywała blaski i cienie życia głównej bohaterki, czyli Ani. Jej szczerość i wrażliwość, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, jej relacje z rówieśnikami były bliskie problemom i zachowaniom, jakich i współcześnie młody człowiek doświadcza. Uczniowie mogli więc skonfrontować z bohaterką swoje przeżycia i wyciągnąć pouczające wnioski.

Starsi uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli 12 ksiąg „Pana Tadeusza” w obrazach ujmujących główne wątki tego narodowego dzieła. Przemyślane kreacje aktorskie, barwna scenografia, muzyka przeniosły młodego widza w realia życia i obyczajów szlachty w schyłkowym okresie Rzeczypospolitej szlacheckiej.Warto podkreślić, iż adaptacja teatralna jest dla uczniów interesującym dopełnieniem poznania dzieła literackiego i kształtuje jego wrażliwość estetyczną.

Tekst: Lucyna Rączkiewicz
|
_ _
{ SAMORZĄD UCZNIOWSKI - WYBORY NA PRZEWODNICZĄCĄ (-EGO) }
| 11 października 2018 r. odbyły się w naszej szkole długo oczekiwane wybory na Przewodniczącą/ Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Emocji było co niemiara, a wyborcy mocno wspierali wszystkich kandydatów. W tym roku w szranki stanęło 3 uczniów – Natalia Studzińska z kl. VII, Nikola Szczepańska z klasy VIII oraz Oskar Fiedorowicz z klasy VII. Uprawnionych do głosowania było 70 uczniów z klas IV-VIII, a oddano 68 ważnych głosów. Miło nam poinformować, że Przewodniczącą SU w roku szkolnym 2018/2019 została Natalia Studzińska, a jej zastępcą (o włos przegrywając z Natalką) – Oskar Fiedorowicz. Gratulujemy wszystkim kandydatom odwagi, pomysłowości i przemyślanych programów wyborczych. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Komisja w składzie: Gabriela Nowalińska (kl. VIII), Kaja Jabłońska (kl. VIII) i Nadia Góźdź (kl. V). Komisja skrupulatnie policzyła wszystkie głosy oraz sporządziła i podpisała Protokół z wyborów. A teraz… wszystko co kandydaci wymyślili postarają się (z pomocą p. Dyrektor i nauczycieli) wcielić w nasze szkolne życie. Powodzenia! Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ PONIEDZIAŁKOWA HERBATKA Z KSIĄŻKĄ W KLASIE III }
| Cisza, szum, błogie lenistwo....

I klasa trzecia prawie by zasnęła za sprawą Natana Wójcika, który zaprosił ich na zieloną łąkę, miejsca zamieszkania jeżyka Jerzego. Prawie, bo pojawiła się istota w rajtuzach w prążki, mucha Henryka i niezmordowanie bzyczała nad uszami: "Żal mi Was, żal". Dotąd szczęśliwe i spokojne Trzeciaki poczuły się urażone zachowaniem nieznośnej muchy i postanowiły ją złapać. Śmiechu było przy tym co niemiara.... :) Zobaczcie tutaj jak było.

Tekst: Agnieszka Urwentowicz
|
_ _
{ BEZPIECZNE PIERWSZAKI }
| W środę, 4 października 2018 r. „pierwszaków” odwiedziła przedstawicielka Komendy Powiatowej w Choszcznie. Pani policjantka przypomniała uczniom wszystkie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zakończenie pierwszoklasiści pokazali, że potrafią bezpiecznie i zgodnie z przepisami przechodzić przez jezdnię. Na pamiątkę otrzymali kolorowankę ze Stopkiem oraz odblask, który od razu przyczepili do swoich plecaków. Dziękujemy! |
_ _
{ "MEGA MISJA" W NASZEJ SZKOLE }
| "Grupa Trzeciaki" zapoznała się z założeniami Mega Misji i wzięła udział w pierwszym zadaniu. Obejrzała filmik, na którym Julka i Kuba prosili o pomoc w podjęciu decyzji czy Kuba może kupić sobie żółwia. Do tej pory korzystali z komputera, ale Psotnik narozrabiał i pomieszał pliki. Trzeciaki chętnie podjęli się działania. Na swojej tablicy ujrzeli żółwia, który wydawał się jak żywy, ale okazał się tylko ilustracją. Dzieci głośno zastanawiały się nad pytaniami, na które Kuba powinien sobie odpowiedzieć zanim weźmie żółwia do domu. Następnie zapisywały je przy ilustracji ze zwierzątkiem i tak powstał plakat.
Kuba ucieszył się bardzo z takiej pomocy, ale pojawił się kolejny problem. Gdzie może znaleźć odpowiedzi na te pytania? Wtedy Trzeciaki dobrały się parami i wylosowały koperty, w których zamieszczone były obrazki. Dzieci miały chwilę czasu na zastanowienie się w jaki sposób pokazać - za pomocą gestów, bez słów - to, co same zobaczyły na obrazku. Radości było co niemiara, a zadanie nie tak łatwe jakby się wydawało.
Gdy już Trzeciaki dowiedziały się gdzie można poszukiwać informacji postanowili to Julce i Kubie zaprezentować. W tym celu położyli najmniejszego kolegę na arkuszu szarego papieru, odrysowali jego sylwetkę, a potem ja wykleili "źródłami informacji". A skąd je wzięli? Ujrzeli przed sobą całe mnóstwo gazet, z których powycinali obrazki ukazujące źródła informacji, np. telefony, komputery, radio itp. Zobaczcie sami co z tego wynikło... kliknij tutaj

Tekst: Agnieszka Urwentowicz

|
_ _
Strona 7 z 70 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>
{ Kontakt }
Szkola Podstawowa Nr 1
im.Jana Brzechwy
w Suliszewie
ul.Zwycięstwa 26
73-222 Suliszewo
tel/fax 0957656411
e-mail: spsuliszewo@post.pl
_ _
{ Losowa Fotka }
PIC_0137.JPG
PIC_0137.JPG
Koniec roku szkolnego 2008/2009
_ _
{ Dokumenty }
Statut
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Regulamin świetlicy
Regulamin szkoły
Regulamin wycieczek szkolnych
Regulamin dojazdów
Organizacja oddziałów przedszkolnych
Doradztwo zawodowe
Regulamin biblioteki szkolnej
Zasady funkcjonowania e-dziennika
Zasady korzystania z telefonów
_ _