[ Strona Główna Artykuły Pliki do pobrania GaleriaSierpień 24 2019 14:55:00 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Artykuły
Dyrektor
Grono Pedagogiczne
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn Szkoły
Samorząd uczniowski
Pliki do pobrania
Galeria
Regulamin monitoringu
Procedury nt.palenia paierosów
Dzisiejsze wydarzenia
Dla uczniów
zadania
_ _
{ Kalendarz }
Sierpie 2019
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
_ _
{ Facebook SP1 }
_ _
{ XI KONKURSU WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI JANA BRZECHWY. }
| 22 maja odbył się w szkole konkurs dla uczniów klas IV-VII , mający na celu pogłębienie wiedzy o naszym Patronie i popularyzację jego utworów. Konkurs był dedykowany dla wszystkich uczniów i miał formę testu z pytaniami otwartymi. Następnie uczniowie w zespołach klasowych zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez bibliotekarkę – p. Barbarę Grzejszczyk. W rywalizacji klasowej zwyciężyła klasa IV, drugie miejsce przypadło klasie VII, III- klasie V, a czwarte – VI. Zdecydowane zwycięstwo w punktacji indywidualnej odniosła Gabrysia Nowalińska z klasy VII. II miejsce zajął Maciej Mintus z klasy IV, III - Dagmara Biniecka - uczennica klasy V. Również bogatą wiedzą, ale tuż za podium, otrzymując wyróżnienie, wykazali się: Nadia Góżdż, Natalia Jabłońska, Martyna Urwentowicz i Hania Nowalińska – wszyscy z klasy IV. Następnie -Krystian Dąbrowski i Martyna Gilewska z klasy V, oraz Michał Malisz z klasy VI. Nagrodami dla najlepszych były dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Zostały wręczone na apelu szkolnym przez Panią Dyrektor Alinę Szymańską. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Lucyna Rączkiewicz.

Tekst: Lucyna Rączkiewicz
|
_ _
{ XIII SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY }
| 16 maja 2018 r. uczniowie klas IV-VII przystąpili do drugiego etapu konkursu ortograficznego. Z „Dyktandem Mistrza” zmierzyło się 14 uczniów. Najlepiej poradziła sobie Dagmara Biniecka z klasy V – I miejsce, II miejsce zajęła Hania Nowalińska z klasy IV, III równorzędne – Kaja Jabłońska z klasy VII, Gabriela Nowalińska z klasy VII i Klaudia Łuczyńska z klasy VI. Gratulacje dla naszych szkolnych Mistrzów Ortografii!!! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody w postaci długopisów, oraz uścisk dłoni Pani Dyrektor. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Lucyna Rączkiewicz.

Tekst: Lucyna Rączkiewicz
|
_ _
{ ŚPIEWAMY PO ANGIELSKU, I TO JAK! }
| 15 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole XVI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej. Przyjechały do nas szkoły podstawowe z Krzęcina, Łaska, Sławęcina, Korytowa, Recza i Szkoła Podstawowa nr 3 z Choszczna. W konkursie brało udział łącznie 26 uczestników
(8 solistów w kategorii klas I-IV, 11 uczestników w kategorii klas V-VII i
3 zespoły w dwu- i trzyosobowych składach).
Nagrodę główną Grand Prix zdobyła Anna Kuźniak ze Szkoły Podstawowej w Łasku, a za najwyższy poziom języka angielskiego Holly McClean ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie.
W kategoriach zespołów I miejsce zdobył Zespół Wokalny z Krzęcina,
II miejsce "Rock Girls" za Szkoły Podstawowej w Suliszewie ( w składzie Amelia Gajda i Sandra Warchałowska), a trzecie miejsce zespół "The Girls" ze Szkoły Podstawowej w Sławęcinie. W kategorii klas I-IV pierwsze i drugie miejsce zajęły uczennice z naszej szkoły I miejsce - Sandra Glińska, a II miejsce - Martyna Urwentowicz. Równorzędne trzecie miejsce zajęły Katarzyna Wisłocka ze Szkoły Podstawowej w Łasku i Maja Tuńska za Szkoły Podstawowej w Krzęcinie.
W kategorii klas V-VII pierwsze miejsce zajęła Zofia Wadecka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie, drugie - Dagmara Biniecka z naszej szkoły, a równorzędne trzecie miejsce - Milena Kiełducka ze Szkoły Podstawowej w Łasku i Hanna Gryczewska ze Szkoły Podstawowej w Reczu. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Zakup cennych nagród umożliwiły nam pieniądze od naszych sponsorów: Starostwo Powiatowe w Choszcznie, Gmina Choszczno, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rzecku, Pan Kazimierz Czapiewski - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Choszcznie, Gmina Bierzwnik, Gmina Krzęcin i Oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego w Choszcznie. Oprawę medialną konkursu zapewniła Telewizja E-Cho. Dziękujemy również rodzicom, którzy upiekli ciasta na poczęstunek dla uczestników. Jury w składzie Artur Niedzielski, Roman Szymański i Anna Kinga Dudziak podkreśliło bardzo wysoki poziom artystyczny i językowy wszystkich wykonawców. Gratulujemy i zapraszamy za rok.
Uczniów do konkursu przygotowały Renata Bielaniuk i Joanna Konopacka.

Tekst: Renata Bielaniuk

Zdjęcia zobaczycie tutaj
|
_ _
{ WYCIECZKA DO TORUNIA }
| Za nami, pełna wrażeń, wycieczka klas 4-7 do Torunia. Odbyła się w dniach 9-10 maja pod czujnym okiem wychowawców. Po prawie 5-godzinnej autokarowej podróży dotarliśmy do Fortu IV- starej pruskiej twierdzy, gdzie nasi uczniowie poddani „wojskowej musztrze”, z ciekawie opowiadającym przewodnikiem, z pochodniami w rękach, zwiedzali ten tajemniczy obiekt. Pobyt w Forcie dopełniła zabawa w podchody. Zmęczeni, ale pełni wrażeń udaliśmy się do centrum Torunia. Tam czekał już na nas przewodnik- Pan Ryszard, który przez dwie godziny oprowadzał nas po Starym Mieście. Poznaliśmy historię Ratusza, pomnika Mikołaja Kopernika, Dworu Artusa, Kościoła Mariackiego, Kościoła św. Janów z zegarem astronomicznym i Krzywej Wieży . Po pysznym obiedzie odwiedziliśmy Dom Legend Toruńskich z interaktywnym pokazem, a na koniec dnia udaliśmy się do Planetarium na seans astronomiczny. I … do hotelu na upragniony odpoczynek, bowiem kolejny dzień zapowiadał się nie mniej atrakcyjnie. Pożywne urozmaicone śniadanie, wykwaterowanie i wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Ten okazały budynek służy zabawie i nauce. Na sześciu kondygnacjach znajdują się pracownie naukowe i sale ekspozycyjne, w których spędziliśmy blisko trzy godziny. Wszystkie miejsca wzbudzały wielkie zainteresowanie naszych uczniów, ale chyba największe wrażenie zrobiło na wszystkich Wahadło Foucaulta, umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi.
Kolejnym punktem programu było powtórne spotkanie z przewodnikiem w centrum Torunia i dalsze zwiedzanie. Tym razem był to Dom Eskenów – Muzeum Historii Miasta z pokazem filmu w technice 3D pt. „Księga Toruń”. Upragnione lody, zakup pamiątek, obiad i …wizyta w Piernikowej Chatce – wypiekanie pierników. To już ostatni punkt programu. Żal było opuszczać to urokliwe polskie miasto . Wracając, jeszcze mała kolacja w Mc Donald’s i uściski rodziców na powitanie.
Tak atrakcyjną wycieczkę udało nam się zrealizować dzięki współpracy z Centrum Turystycznym TOM-WOJ z Gorzowa Wielkopolskiego, pilotce wycieczki- Pani Teresie i kierowcy autokaru- Panu Januszowi. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę, sprawną organizację i poczucie bezpieczeństwa. Dziękujemy również Pani Magdalenie Gromadzkiej za wypożyczenie pomarańczowych chust, które nas wyraziście oznaczały i zapobiegły zagubieniu się w tłumie turystów.

Tekst- Lucyna Rączkiewicz
|
_ _
{ WYCIECZKA KLAS 0-III DO SZCZECINA }
| Za kilkoma zakrętami i zielonymi dolinami, w Szczecinie, uczniowie Oddziału Przedszkolnego i klas I-III dojechali do przedziwnych białych kopuł. Czy spotkali zielone ludki? Nie, ale sympatycznie wyglądających młodych ludzi ubranych w niebieskie mundurki z napisem „Kids Arena”. Podzielili się na dwie grupy i rozpoczęli ... nalot. Jedni do kina, inni wspinali się, pozostali skakali, jeździli, kopali piłkę i kto wie co by jeszcze było gdyby nie czas, który minął tak szybko. Potem Szczecin pokazał swoje "morskie" oblicze - statki, Wały Chrobrego i Fontannę (prawie jak SPA). Na koniec trzeba było posilić się tym jak pysznym wysokokalorycznym posiłkiem w MCDonald's. Do domu wracaliśmy bogaci o takie wspomnienia...

Tekst: Agnieszka Urwentowicz
|
_ _
{ MATEMATYKA BEZ TAJEMNIC }
| Ostrzeżenie!
Uważnie się rozglądajcie! Latające liczby!
W piątek w naszej szkole trudno było przecisnąć się między sumami, różnicami, iloczynami i ilorazami. Jak już to się udało to powalały na ziemię zadania z treścią. I nagle pojawili się Ci, którzy umieli zapanować nad tym chaosem. Oto mistrzowskie trójki z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej w Korytowie, Nr 3 w Choszcznie, w Zamęcinie i w Suliszewie. Uzbrojeni w długopisy i ogrom wiedzy rozpoczęli walkę na wysokim poziomie... niekiedy szli punkt za punktem, innym razem wygrywali, a niekiedy przegrywali. Były momenty, kiedy i wiedza nie pomagała, trzeba było liczyć zatem na szczęście albo na słodkości. Wreszcie liczby dały się ujarzmić i nastąpił definitywny i nieodwołalny koniec. Najwięcej liczb pokonali uczniowie z Choszczna, a na kolejnych miejscach uplasowali się Zamęcin, Suliszewo i Korytowo. I tak oto, 27 kwietnia 2018 r., wyglądał konkurs Gminny Kangurek Matematyczny w Suliszewie.Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!! Konkurs przygotowała p. Krystyna Kozanecka i p. Agnieszka Urwentowicz.

Tekst: Agnieszka Urwentowicz
|
_ _
{ SUDOKU - NAJLEPSZA GIMNASTYKA DLA UMYSŁU }
| 27 kwietnia 2018 r. nasza szkoła już po raz dziesiąty gościła największych miłośników SUDOKU ze szkół podstawowych naszej gminy: Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 3 w Choszcznie,
w Sławęcinie, Zamęcinie i w Suliszewie. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Nowalińska, Michał Studziński i Krystian Dąbrowski. Uczniowie, w czasie 45 minut, musieli zmierzyć się z trzema diagramami SUDOKU o różnym poziomie trudności. Najlepszymi "łamaczami" okazali się:
1. Gabriela Nowalińska - SP 1 w Suliszewie
2. Weronika Wesoła - SP w Zamęcinie
3. Zuzanna Proszkiewicz - SP 1 w Choszcznie.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz ich dumnym z sukcesów nauczycielom:
p. Małgorzacie Leśniańskiej, p. Dorocie Kowalczyk i p. Bożenie Koronowicz.
Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy w przyszłym roku.
Konkurs przygotowała p. Małgorzata Leśniańska - nauczyciel matematyki.

Tekst: Małgorzata Leśniańska
|
_ _
{ 227 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA }
| Z tej okazji, 26 kwietnia 2018 r., odbył się w naszej szkole uroczysty apel, przygotowany przez siódmoklasistów pod kierunkiem nauczycielki historii, p. Adrianny Dokurno. Na akademii, na której zebrała się cała społeczność szkolna, odśpiewano hymn narodowy w obecności Sztandaru Szkoły, a podniosły nastrój tworzyła dekoracja w barwach narodowych oraz odświętnie ubrani uczniowie z przypiętymi kotylionami. Młodzi aktorzy recytowali patriotyczne wiersze i śpiewali pieśni, nawiązujące do historii uchwalenia Konstytucji, jak również takie, które odnosiły się do teraźniejszości, podkreślając znaczenie słów Ojczyzna i Polska.

Ponadto z tej okazji Poczet Sztandarowy naszej szkoły będzie uczestniczyć w gminnych obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji - biorąc udział we mszy świętej w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Choszcznie.

Tekst: Joanna Konopacka


Zdjęcia obejrzycie tutaj
|
_ _
{ ZNAMY SIĘ NA EKOLOGII }
| 26 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy III: Zuzanna Wolańska, Sandra Glińska i Artur Wlazłowski, reprezentowali naszą szkołę w XIV Gminnym Konkursie Wiedzy o Środowisku Naturalnym i Ekologii w Zamęcinie. Nasz grupa wykazała się dużą wiedzą, a za udział otrzymała dyplom i piękne nagrody rzeczowe i książkowe. Do konkursu uczniów przygotowała Krystyna Kozanecka.

Tekst: Krystyna Kozanecka
|
_ _
{ OLIMPIADA ZDROWIA PRZEDSZKOLAKA }
| 25 kwietnia 2018 r., nasze przedszkolaki wzięły udział w XI Olimpiadzie Zdrowia Przedszkolaka w Przedszkolu Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Choszcznie. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat zdrowego odżywiania, wzięły udział we wspólnych tańcach, konkurencjach, a na koniec uczestniczyły w witaminkowym poczęstunku :) Z wielkim apetytem zjadły: marchewki, jabłka oraz gruszki. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę!

Tekst: Małgorzata Serediak

Zobaczcie jak było, klikając tutaj
|
_ _
{ NASZE SUKCESY }
| "Jesteście naszą dumą..." takimi słowami pani dyrektor Alina Szymańska rozpoczęła apel, na którym wraz z panią wizytator Marzeną Słowikowską, wręczyły dyplomy, medale oraz nagrody za ostatnie, sportowe i naukowe sukcesy naszych uczniów. Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Kliknij tutaj
|
_ _
Strona 7 z 68 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>
{ Kontakt }
Szkola Podstawowa Nr 1
im.Jana Brzechwy
w Suliszewie
ul.Zwycięstwa 26
73-222 Suliszewo
tel/fax 0957656411
e-mail: spsuliszewo@post.pl
_ _
{ Losowa Fotka }


Dzie Dziecka 2013
_ _
{ Dokumenty }
Statut
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Regulamin świetlicy
Regulamin szkoły
Regulamin wycieczek szkolnych
Regulamin dojazdów
Organizacja oddziałów przedszkolnych
Doradztwo zawodowe
Regulamin biblioteki szkolnej
Zasady funkcjonowania e-dziennika
Zasady korzystania z telefonów
_ _