[ Strona Główna Kalendarium Działania szkoły GaleriaStyczeń 26 2020 14:01:10 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Artykuły
Dyrektor
Grono Pedagogiczne
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn Szkoły
Samorząd uczniowski
Pliki do pobrania
Galeria
Procedury w szkole
Dzisiejsze wydarzenia
Dla uczniów
zadania
_ _
{ Kalendarz }
Stycze 2020
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
_ _
{ Facebook SP1 }
_ _
{ DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA }
| Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Dzisiaj pluszowe misie „przybyły” ze swoimi właścicielami, aby bawić się i uczyć. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. 26 listopada 2018 r. każde dziecko, z przedszkola i uczeń z klasy I-III przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, każdy piękny i wyjątkowy. Ten dzień w naszej szkole był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy i nauki jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.
Podsumowaniem całego "misiowego" dnia było wykonanie plakatu z wizerunkiem misia :) Celem spotkania była integracja zespołu klasowego i szkolnego poprzez wspólną zabawę. Plakaty wyszły przepiękne! Każdy zespół otrzymał Dyplom. Natomiast maluchy z p. Martą uroczyście pożegnały swojego misia - Łapkę. Łapka - miś uszyty przez mamę Wiktorii i Amandy panią Ewę Babiak, wyrusza w podróż po 10 przedszkolach z całej Polski, ponieważ Przedszkolaki biorą udział w III edycji Ogólnopolskiego Projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" .
Pani dyrektor Alina Szymańska szepnęła Łapce do ucha słowa otuchy i miś wyruszył w swoją podróż :)
Każdy odchodził w tym dniu do domu niezwykle zadowolony, wszyscy uczestnicy otrzymali medal Przyjaciela Pluszowego Misia. Dzień Pluszowego Misia zorganizowała p. Małgosia Serediak z pomocą p. Agnieszki Urwentowicz.

Zdjęcia zobaczycie tutaj i tutaj

Tekst: Małgorzata Serediak

|
_ _
{ MOSKIEWSKA REWIA NA LODZIE "KRÓLOWA ŚNIEGU ON ICE" }
| 22 listopada 2018 r. przedszkolaki oraz uczniowie z kl. I, II i III z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Celem wyjazdu był udział w rewii na lodzie pt. „Królowa Śniegu On Ice”
Miłość, przyjaźń i dobroć do drugiej osoby są tymi wartościami w życiu, że zawsze zwyciężają, mimo napotykanych na drodze trudnościom i przeszkodom. Spektakl przygotowany był przez znanych na całym świecie młodszych i starszych moskiewskich dzieci oraz dorosłych artystów z Moskwy. Przedstawienie na lodzie było pełne popisów grupowych i indywidualnych, które zawierały bardzo trudne elementy jazdy figurowej na lodzie. Zaprezentowali oni fantastyczne, baśniowe widowisko oparte na motywach baśni Hansa Christiana Andersena. Mieliśmy też okazję podziwiać przepiękne, barwne kostiumy, dekorację, kolorowe światła, muzykę przeplatającą i wplatającą się w role artystów, a także efekty pirotechniczne. Widowisko było zachwycające, barwne i warte obejrzenia.

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Małgorzata Serediak
|
_ _
{ ŚNIADANIE DAJE MOC }
| Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do programu ,,Śniadanie daje moc''. W czasie zajęć edukacyjnych nauczyciele przekazywali uczniom cenne informacje w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia. W naszej szkole również nie zabrakło zdrowego śniadania :) Uczniowie klasy I, II i III przynieśli zdrowe produkty, z których przyrządzili śniadanie bogate w witaminy. Było zdrowo, smacznie i kolorowo :)

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Małgorzata Serediak
|
_ _
{ WIECZORNICA }
| 9 listopada w godzinach popołudniowych odbyła się uroczysta Wieczornica z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, na której niezmiernie miło było nam gościć: Pana Stefana Szemlija – historyka, radnego Rady Miejskiej, Panią Barbarę Naskręt- prezesa Oddziału ZNP w Choszcznie, Pana Mariusza Bazana – Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Suliszewie wraz z grupą uczniów pod opieką nauczycielek- pani Kingi Dudziak
i pani Beaty Garbicz, panią Irenę Świtacz – bibliotekarkę Biblioteki Publicznej w Kołkach, panią Marię Kowal – bibliotekarkę Biblioteki Publicznej w Suliszewie, pana Jerzego Garbicza- sołtysa wsi Suliszewo, Telewizję E-cho, oraz licznie przybyłych Rodziców i Społeczność lokalną.

Nasi uczniowie poprzez montaż słowno – muzyczny opowiedzieli historię Polski w dążeniu do niepodległości. Opowieści historyczne przeplatały się z piękną recytacją wierszy polskich poetów i wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Całość wzbogacała prezentacja multimedialna przywołująca sylwetki postaci historycznych
i niektóre wydarzenia. Wymownym punktem programu był układ taneczny w wykonaniu dziewcząt z kółka tanecznego z białymi i czerwonymi szarfami.
Scenariusz Wieczornicy opracowała pani Lucyna Rączkiewicz,
a jego realizacja dokonała się dzięki współpracy z panią Renatą Bielaniuk, która zajęła się przygotowaniem Śpiewników
z jedenastoma pieśniami. Pan Paweł Lemiesiewicz przygotował uczniów wokalnie. Pani Krystyna Kozanecka wyreżyserowała taniec. Ksiądz Marek Kokoszyński zajął się nagłośnieniem i oprawą multimedialną.
Była to długa, ale ciekawa i wyjątkowa lekcja historii kształtująca postawę obywatelską i patriotyczną,
a przede wszystkim łącząca kilka pokoleń społeczności lokalnej.


Wieczornica stała się też okazją do podsumowania wszystkich działań, jakie nasza szkoła spełniła dla uczczenia 100 rocznicy niepodległości uczestnicząc w Programie „NIEPODLEGŁA”. Zgromadzeni mogli zapoznać się z nimi poprzez foto-relację. Nastąpiło też wręczenie nagród książkowych i pamiątkowych medali dla uczniów, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursach przeprowadzonych w ramach Projektu.
W Konkursie historycznym o życiu i działalności Józefa Piłsudskiego w rywalizacji międzyklasowej klas VI-VIII zwyciężyła klasa VII , którą reprezentowali: Michał Malisz, Klaudia Łuczyńska
i Jakub Łyczkowski
. W konkursie plastycznym- „Plakat na 100-lecie niepodległości” brały udział klasy IV-VIII. Zwyciężyła klasa IV,
a autorkami plakatu były: Hania Dziemian i Sandra Glińska.

Swoje wiersze zaprezentowały zwyciężczynie Rodzinnego Konkursu Poetyckiego „Moja Ojczyzna”: Nikola Szczepańska
z kl.VIII, Ania Szymulewicz z klasy VI i Natalia Nykiel z klasy VI, które napisały wiersze wspólnie ze swoimi mamami. Swoją patriotyczną twórczością podzieliła się
z publicznością również Pani Justyna Krawczyk – mama Nikoli.

W grze terenowej „Śladami Niepodległości” wyróżnili się następujący uczniowie: Sandra Glińska i Julia Gilewska (kl.IV), Maciej Mintus, Miłosz Gromadzki (kl. V), Dagmara Biniecka, Piotr Kraszewski (kl. VI), Oliwia Flis, Amelia Gajda (kl.VII), Oliwia Nykiel, Gabriela Nowalińska (kl.VIII).
Natomiast w „Biegu dla Niepodległej” najszybsi okazali się: Maja Baranowska, Gracjan Rackiewicz, Wiktor Sokołowski, Tymoteusz Mąderek, Emilia Grucel, Ela Nikorowicz, Szymon Leśniański, Jan Majcher, Oktawian Rackiewicz, Maciej Mintus, Miłosz Gromadzki, Emilia Szczublewska, Wiktoria Szott, Martyna Urwentowicz, Magdalena Majcher, Dagmara Biniecka, Natalia Studzińska, Oskar Fiedorowicz, Konrad Nowakowski, Wojciech Więckowski, Kornel Majcher, Oliwia Flis, Roksana Staniewska, Kuba Gilewski, Kordian Gwiazdowski. Wymienieni uczniowie otrzymali okolicznościowe medale.
Nagrody wręczyła uczniom Pani Dyrektor Alina Szymańska, po czym zaprosiła wszystkich zebranych do częstowania się mufinkami w białych i czerwonych barwach przygotowanymi przez rodziców, uczniów
i nauczycieli klas 0-III , oraz do częstowania się pięknie zapakowanymi piernikami, również w białych
i czerwonych kolorach, które podarowali Uczniowie Ośrodka Szkolno- Wychowawczego. Bardzo dziękujemy naszym sąsiadom za ten miły gest i tym samym wspólne włączenie się w obchody Święta Niepodległości.
Ostatnim punktem było zwiedzenie wystawy pamiątek związanych z odzyskaniem niepodległości
i budową państwowości polskiej zgromadzonych dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, rodziców
i społeczności lokalnej.

Dziękujemy wszystkim za udział w Wieczornicy i za każde, nawet najdrobniejsze działanie wzbogacające realizację Projektu, by wspólnie radować się 100 Rocznicą Niepodległości naszej Ojczyzny. Dziękujemy Telewizji E-cho w Choszcznie za utrwalenie tego doniosłego wydarzenia.

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Lucyna Rączkiewicz
|
_ _
{ RODZINNY KONKURS POETYCKI „MOJA OJCZYZNA” ROZSTRZYGNIĘTY. }
| Celem konkursu było rozbudzenie wrażliwości poetyckiej uczniów, doskonalenie umiejętności językowych i literackich, poszukiwanie talentów, a ponadto wzmacnianie postaw patriotycznych i uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Biorąc pod uwagę ustalone kryteria, a mianowicie: zgodność treści z tematem i celami konkursu, oryginalność, wartość artystyczną, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, jury w składzie: Alina Szymańska, Agnieszka Urwentowicz i Lucyna Rączkiewicz wytypowało następujące utwory:

I miejsceNikola Szczepańska z kl. VIII z mamą –panią Justyną Krawczyk za wiersze: „Gdzie jesteś Poeto?”, „Tym co odeszli na chwilę”, „Pamięci tych, co w oku łzą zastygli”

II miejsce- Anna Szymulewicz z kl. VI z mamą – panią Małgorzatą Szymulewicz za wiersz „Moja Ojczyzna”

III miejsce – Natalia Nykiel z kl. VI z mamą – panią Moniką Nykiel za wiersz „Polska flaga”.

Zwycięskie wiersze zostaną zaprezentowane przez ich autorów na Wieczornicy.
Gratulujemy odkrytym talentom. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli swoje prace na konkurs.

Tekst – Lucyna Rączkiewicz


|
_ _
{ Dokumenty }
| Z źycia szkołyUwaga!!!
Dokumenty:
1.Deklaracja kontynuacji nauki w przedszkolu
2.Karta zgłoszenia do przedszkola
3.Karta zgłoszenia do szkoły

dostępne są w plikach do pobrania
|
_ _
{ CZYTAMY DLA NIEPODLEGŁEJ }
| W ramach ministerialnego projektu „Niepodległa” przez cały październik 2018 r. nasi najmłodsi, czyli dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-III, odwiedzali bibliotekę szkolną, gdzie na spotkaniach czytelniczych z p. Joanną Konopacką rozmawiali o patriotyzmie i niepodległości, słuchali legend i baśni nawiązujących do historii Polski. Następnie wykazywali się zdolnościami plastycznymi i wykonywali ilustracje oraz kolorowali obrazki związane z poznanymi opowieściami. Dzieci w skupieniu wysłuchały m. in. „Legendy o bazyliszku”, „O warszawskiej syrence”, „O Lechu, Czechu i Rusie”, a także różnych legend z Podhala, znad Wisły, z krainy mazurskich jezior oraz znad Bałtyku. Do zapoznawania się z innymi historiami związanymi z początkami państwowości polskiej, biblioteka zaprasza dzieci również w listopadzie i grudniu.

Tekst: Joanna Konopacka

|
_ _
{ PASOWANIE NA UCZNIA }
| Jedną z pierwszych chwil w życiu każdego ucznia, na którą czeka z wielkim niepokojem jest rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej. Uroczystość ślubowania jest tego najlepszym przykładem. W piątek 26 października 2018 r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści w obecności Dyrektora Szkoły, p. Aliny Szymańskiej, zaproszonych gości, starszych kolegów i koleżanek, wychowawcy p. Małgorzaty Serediak i rodziców, zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się poddaniu pierwszoklasistów próbom recytacji, zagadkom oraz sprawdzeniu ich muzycznych umiejętności, które zostały przeprowadzone przez Pana Kleksa (Wiktoria Szott). Dzieci swoim zachowaniem i zaprezentowanym programem artystycznym udowodniły, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów szkoły. W trakcie składania ślubowania wszyscy pierwszoklasiści obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po uroczystej przysiędze zostali pasowani na ucznia „czarodziejskim” ołówkiem przez Panią Dyrektor, co oznacza przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom. A i uczniowie klasy III razem z wychowawcą p. Agnieszką Urwentowicz, obdarowali pierwszoklasistów upominkami.
W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera. Zdenerwowanie uczniów udzieliło się również ich rodzicom. Wzruszeni wspierali swoje pociechy w tak ważnym dla nich dniu. Po skończonej akademii nasi bohaterowie zostali poddani sesji zdjęciowej, potem wraz z rodzinami udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez rodziców. Jesteśmy przekonani, że ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci. Wszystkim uczniom klasy pierwszej życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie. Za pomoc i współpracę dziękujemy: rodzicom, p. Renacie Górazda, p. Agnieszce Urwentowicz oraz uczennicom i uczniom: Natalii Studzińskiej, Martynie Urwentowicz, Wiktorii Szott, Natanowi Góźdź, Wiktorii Gurazda i Klaudii Łuczyńskiej.

Zdjęcia z uroczystości zobaczycie tutaj

Tekst: Małgorzata Serediak

|
_ _
{ UWAGA RODZICE!!! }
| Dyrektor Szkoły zwraca się z prośbą do rodziców o wzmożoną czujność dotyczącą gry „MOMO Challenge”, która ostatnimi czasy zaistniała w mediach społecznościowych. Gra polega na zaakceptowaniu zaproszenia od strasznie wyglądającej lalki, którą nazywa się MOMO. Jeśli Wasze dziecko doda do swoich kontaktów w telefonie/tablecie/komputerze „MOMO Challenge”, zacznie otrzymywać od strasznie wyglądającej lalki MOMO instrukcje oraz groźby. Ofiara – gracz - będzie musiała w związku z tym wykonywać określone zadania, które mogą być tragiczne w skutkach i prowadzić do samookaleczenia, a nawet do samobójstwa. Więcej można przeczytać np. TUTAJ |
_ _
{ PODĄŻAMY DROGĄ KU NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI –WYCIECZKA DO POZNANIA. }
| Zaplanowana na 24 października 2018 r. wycieczka już za nami. Wzięło w niej udział osiemdziesięcioro uczniów z klas III – VIII. Celem wycieczki było przybliżenie wydarzeń historycznych, postaci oraz polskich osiągnięć z okresu II Rzeczypospolitej. Wizyta w poznańskich muzeach znacznie poszerzyła wiedzę historyczną naszych uczniów.

Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Powstania Wielkopolskiego znajdujące się na Starym Rynku, gdzie w okresie zaborów stacjonowały wojska koronne, a poznaniacy byli świadkami odprawy wart wojska zaborcy. W listopadzie 1918 roku znalazła tu siedzibę formacja Powstania Wielkopolskiego, a więc zawitała polskość. Stała wystawa Muzeum Powstania Wielkopolskiego 2018 -2019 ukazuje wielkopolską drogę do niepodległości. Przewodnicy oprowadzili nasze grupy po dwóch poziomach , gdzie zebrane zostały eksponaty, a wokół nich zagadnienia dotyczące historii Polski i Wielkopolan z lat 1793 – 1939. Ciekawe opowieści o wkładzie Wielkopolan w budowę odradzającego się państwa polskiego uzupełniło oryginalne wyposażenie wojskowe i przedmioty związane z życiem codziennym. Oprócz prezentowanych eksponatów zauważyć można było liczne grafiki, plansze i teksty. Całość dopełniały multimedia, film oraz elementy o charakterze edukacyjnym – m.in. repliki powstańczych mundurów i karabinów, które uczniowie mogli przymierzać, wziąć do rąk i dokładnie obejrzeć.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Narodowe. W tym okazałym gmachu mieści się jedna z największych kolekcji malarstwa polskiego i europejskiego od średniowiecza do XX wieku. Nasi uczniowie uczestniczyli w Spacerach tematycznych 1918 – 2018 Wolność kocham i rozumiem w dwóch kręgach tematycznych: „Kamuflaże wolności” i „Obrazy z historią w tle”. Pierwszy temat opowiadał o dążeniach niepodległościowych zaszyfrowanych w dziełach XIX-wiecznych twórców podejmujących tematy mitologiczne, biblijne i symboliczne. Drugi – opowiadał historię Polski obrazami m.in.: Zjawa Barbary Radziwiłłówny Wojciecha Gersona, Elekcja Stanisława Augusta Canaletta, czy szkic do obrazu Stańczyk Jana Matejki. Na podstawie wiedzy z historii, a także w oparciu o wnikliwą analizę dzieł, uczniowie próbowali odczytać niezwykłe obrazy burzliwej historii naszej Ojczyzny.

Następnie przemieściliśmy się do Muzeum Uzbrojenia w Parku Cytadela , które usytuowane jest w schronie dawnego Laboratorium Wojennego powstałego w roku 1872, gdzie wytwarzano proch i przeznaczone było na magazyn amunicji. Obecnie prezentowane są tam różne typy uzbrojenia rosyjskiego i niemieckiego oraz broni strzeleckiej do amunicji artyleryjskiej. Część ekspozycji poświęcona jest zdobyciu Poznania przez Armię Czerwoną i udziałowi w walkach o miasto mieszkańców Poznania. Mieści się tam bogaty zbiór eksponatów, świadectw wojennych czasów – przedstawiono m.in. cztery sylwetki mundurowe polskich formacji wojskowych. Na wzgórzu natomiast nasi uczniowie mogli zobaczyć skansen kilkunastu egzemplarzy pojazdów wojskowych, wyrzutnię rakietową, samoloty i śmigłowce, działa oraz różnych typów moździerze z II wojny światowej.
W międzyczasie zdążyliśmy obejrzeć poznańskie koziołki i wysłuchać południowego hejnału.

Mimo, że aura już jesienna towarzyszyły nam ciepłe promienie słońca na błękitnym niebie. Nasi uczniowie wykazywali duże zainteresowanie tematyką całej wycieczki. Jesteśmy dumni, że w tak pięknym okresie obchodów 100 rocznicy niepodległości Polski mogli wzmocnić poczucie patriotyzmu i obywatelskiej postawy.

Tekst: Lucyna Rączkiewicz|
_ _
{ RATUJEMY ŻYCIE... }
| 24 października 2018 r. nasze przedszkolaki miały bardzo miłych gości: odwiedzili ich policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. Pokazali oni dzieciom z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego jak zachowywać się w przypadku zasłabnięcia osoby dorosłej oraz jak wygląda pierwsza pomoc przedmedyczna. Dzieci były bardzo zainteresowane i z przyjemnością wykonywały polecenia policjantów. Dziękujemy za odwiedziny i cenne wskazówki.

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Agnieszka Grejć
|
_ _
Strona 6 z 70 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
{ Kontakt }
Szkola Podstawowa Nr 1
im.Jana Brzechwy
w Suliszewie
ul.Zwycięstwa 26
73-222 Suliszewo
tel/fax 0957656411
e-mail: spsuliszewo@post.pl
_ _
{ Losowa Fotka }
PIC_0225.JPG
PIC_0225.JPG
Wieczorek pozegnalny klas VI
_ _
{ Dokumenty }
Statut
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Regulamin świetlicy
Regulamin szkoły
Regulamin wycieczek szkolnych
Regulamin dojazdów
Organizacja oddziałów przedszkolnych
Doradztwo zawodowe
Regulamin biblioteki szkolnej
Zasady funkcjonowania e-dziennika
Zasady korzystania z telefonów
_ _