[ Strona Główna Artykuły Pliki do pobrania GaleriaSierpień 24 2019 14:06:23 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Artykuły
Dyrektor
Grono Pedagogiczne
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn Szkoły
Samorząd uczniowski
Pliki do pobrania
Galeria
Regulamin monitoringu
Procedury nt.palenia paierosów
Dzisiejsze wydarzenia
Dla uczniów
zadania
_ _
{ Kalendarz }
Sierpie 2019
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
_ _
{ Facebook SP1 }
_ _
{ SAMORZĄD UCZNIOWSKI - WYBORY NA PRZEWODNICZĄCĄ (-EGO) }
| 11 października 2018 r. odbyły się w naszej szkole długo oczekiwane wybory na Przewodniczącą/ Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Emocji było co niemiara, a wyborcy mocno wspierali wszystkich kandydatów. W tym roku w szranki stanęło 3 uczniów – Natalia Studzińska z kl. VII, Nikola Szczepańska z klasy VIII oraz Oskar Fiedorowicz z klasy VII. Uprawnionych do głosowania było 70 uczniów z klas IV-VIII, a oddano 68 ważnych głosów. Miło nam poinformować, że Przewodniczącą SU w roku szkolnym 2018/2019 została Natalia Studzińska, a jej zastępcą (o włos przegrywając z Natalką) – Oskar Fiedorowicz. Gratulujemy wszystkim kandydatom odwagi, pomysłowości i przemyślanych programów wyborczych. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Komisja w składzie: Gabriela Nowalińska (kl. VIII), Kaja Jabłońska (kl. VIII) i Nadia Góźdź (kl. V). Komisja skrupulatnie policzyła wszystkie głosy oraz sporządziła i podpisała Protokół z wyborów. A teraz… wszystko co kandydaci wymyślili postarają się (z pomocą p. Dyrektor i nauczycieli) wcielić w nasze szkolne życie. Powodzenia! Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ PONIEDZIAŁKOWA HERBATKA Z KSIĄŻKĄ W KLASIE III }
| Cisza, szum, błogie lenistwo....

I klasa trzecia prawie by zasnęła za sprawą Natana Wójcika, który zaprosił ich na zieloną łąkę, miejsca zamieszkania jeżyka Jerzego. Prawie, bo pojawiła się istota w rajtuzach w prążki, mucha Henryka i niezmordowanie bzyczała nad uszami: "Żal mi Was, żal". Dotąd szczęśliwe i spokojne Trzeciaki poczuły się urażone zachowaniem nieznośnej muchy i postanowiły ją złapać. Śmiechu było przy tym co niemiara.... :) Zobaczcie tutaj jak było.

Tekst: Agnieszka Urwentowicz
|
_ _
{ BEZPIECZNE PIERWSZAKI }
| W środę, 4 października 2018 r. „pierwszaków” odwiedziła przedstawicielka Komendy Powiatowej w Choszcznie. Pani policjantka przypomniała uczniom wszystkie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zakończenie pierwszoklasiści pokazali, że potrafią bezpiecznie i zgodnie z przepisami przechodzić przez jezdnię. Na pamiątkę otrzymali kolorowankę ze Stopkiem oraz odblask, który od razu przyczepili do swoich plecaków. Dziękujemy! |
_ _
{ "MEGA MISJA" W NASZEJ SZKOLE }
| "Grupa Trzeciaki" zapoznała się z założeniami Mega Misji i wzięła udział w pierwszym zadaniu. Obejrzała filmik, na którym Julka i Kuba prosili o pomoc w podjęciu decyzji czy Kuba może kupić sobie żółwia. Do tej pory korzystali z komputera, ale Psotnik narozrabiał i pomieszał pliki. Trzeciaki chętnie podjęli się działania. Na swojej tablicy ujrzeli żółwia, który wydawał się jak żywy, ale okazał się tylko ilustracją. Dzieci głośno zastanawiały się nad pytaniami, na które Kuba powinien sobie odpowiedzieć zanim weźmie żółwia do domu. Następnie zapisywały je przy ilustracji ze zwierzątkiem i tak powstał plakat.
Kuba ucieszył się bardzo z takiej pomocy, ale pojawił się kolejny problem. Gdzie może znaleźć odpowiedzi na te pytania? Wtedy Trzeciaki dobrały się parami i wylosowały koperty, w których zamieszczone były obrazki. Dzieci miały chwilę czasu na zastanowienie się w jaki sposób pokazać - za pomocą gestów, bez słów - to, co same zobaczyły na obrazku. Radości było co niemiara, a zadanie nie tak łatwe jakby się wydawało.
Gdy już Trzeciaki dowiedziały się gdzie można poszukiwać informacji postanowili to Julce i Kubie zaprezentować. W tym celu położyli najmniejszego kolegę na arkuszu szarego papieru, odrysowali jego sylwetkę, a potem ja wykleili "źródłami informacji". A skąd je wzięli? Ujrzeli przed sobą całe mnóstwo gazet, z których powycinali obrazki ukazujące źródła informacji, np. telefony, komputery, radio itp. Zobaczcie sami co z tego wynikło... kliknij tutaj

Tekst: Agnieszka Urwentowicz

|
_ _
{ XI CHOSZCZEŃSKI BIEG TERENOWY }
| Na miejsca!... Gotowi!... Start!
Suliszewo!! SULISZEWO!! Tak krzyczeli wierni kibice, którzy za swoją kadrą wyruszyli do Choszczna. Swoją energią, humorem i wrzaskami dopingowali dobiegających do mety. A nasi biegacze, uskrzydleni obecnością kolegów i koleżanek, w pocie czoła i na ostatnim oddechu stawiali krok za krokiem, aby jak najbardziej skrócić dystans dzielący do mety, a wreszcie nagrody. I udało się! Gratulujemy wszystkim naszym biegaczom, którzy zmierzyli się z trasą i dotarli do mety XI Choszczeńskiego Biegu Terenowego, a wyjątkowe powody do radości dali nam: Jan Majcher z klasy I, który zajął II miejsce oraz Martyna Urwentowicz z klasy V, która zajęła
III miejsce. Dziękujemy także nauczycielowi wychowania fizycznego - panu Danielowi Jarmarkiewiczowi za przygotowanie naszych uczniów do zawodów.

Tekst: Marek Kokoszyński

Zdjęcia zobaczysz tutaj
|
_ _
{ OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA }
| Święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci...i te małe, i te duże. Dlatego też w naszej szkole zerowiaki, pierwszaki i starszaki (no przecież klasy druga i trzecia) rządzili się na całego. Decydowali, którą drogą wędrujemy: żółtą, białą czy zieloną. Bo nie wiecie, że nagle pojawiły się kolorowe strzałki na naszym korytarzu i prowadziły nie wiadomo gdzie... Poszliśmy zatem śladem dziwnych zielonych łapek, aż trafiliśmy na zielonego potworka(Renata Górazda). Gdy wysłuchaliśmy jego historii okazało się, że przyszedł do nas Franklin-sympatyczny żółw. Postanowiliśmy pomóc mu dźwigać ciężką skorupę z gazety ;) I wtedy poczuliśmy jakiś słodki zapach, który unosił się śladami żółtej drogi. Na jej końcu przywitała nas żółta istota ze słodką baryłką miodu. Jak myślicie? Kto to był? No jasne, że Kubuś Puchatek! (Ewelina Leśniańska Dulej)Z radości zatańczyliśmy z nim misiowy taniec. Ale musieliśmy przestać, gdyż nie wiadomo skąd powiało chłodem. I nagle spostrzegliśmy drogę ze śniegu. Ruszyliśmy zaciekawieni, gdy spostrzegliśmy sanie i lodowato piękną damę (Agnieszka Grejć). Wysłuchaliśmy jej historii i odgadliśmy, że stoimy przed obliczem samej Królowej Śniegu. Postanowiliśmy rozgrzać jej serce, więc razem zjechaliśmy z górki na pazurki i robiliśmy wszystko, żeby ominąć przeszkody. Nasza szalona jazda zakończyła się malowaniem postaci z bajki, którą lubimy. Jeśli chcecie obejrzeć nasze dzieła zapraszamy do galerii w naszej szkole! Ten wyjątkowy dzień przygotowały p. Agnieszka Urwentowicz i p. Małgorzata Serediak.

Tekst: Agnieszka Urwentowicz

Zdjęcia zobaczycie tutaj
|
_ _
{ "GANG SŁODZIAKÓW" W NASZEJ SZKOLE }
| Sieć sklepów Biedronka aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. Tym razem, z okazji wydania ilustrowanych opowieści o przygodach Gangu Słodziaków, ogłoszony został konkurs dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Uczniowie klas I-III zostali zarejestrowani i podjęli słodkie wyzwanie.

Wychowawczyni klasy III p. Agnieszka Urwentowicz, tak oto opisała wydarzenie w swojej klasie :


W klasie trzeciej ogromny szum,
nagle, spod ziemi wyrósł wielki bór.
I dzikie głosy było słychać,
każdego dreszcz zaczął przenikać.
Lecz kiedy uszy dobrze nastawione,
te dźwięki to... okrzyki i wielkie swawole.
Wśród rytmów melodii słychać dość:
"Chodź, chodź,
poznaj gang Słodziaków,
małych leśnych rozrabiaków".
Więc trzeciaki za głosem poszli
i na łąkę kolorową doszli.
A tam dziwów co niemiara:
sowa lata roześmiana.
Jeżyk biega za gruszkami,
a ryś konkuruje rykiem z lwami.
Na niebie w żółtym płaszczu bobra widać,
a w norze lis próbuje tajemnicę muchy skrywać.
Gdzieś w okolicy zajęczyca się kręci
i w kieszeni fartucha kukułki próbuje zmieścić.
Tacy przyjaciele trzeciakom się spodobali
i szczególną znajomość ze sobą zawarli.

Natomiast uczniowie klasy II razem z wychowawcą p. Krystyną Kozanecką wybrali się w piątek,
28 września 2018 r., do naszej biblioteki, gdzie słuchały opowieści z książki ,, Gang Słodziaków"
czytanej przez p. Joannę Konopacką, następnie dzieci rozwiązywały szarady i łamigłówki. Na te, które codziennie co najmniej przez 10 minut, będą czytały w domu, w klasie czekają "słodziakowe" naklejki.

Tekst: Agnieszka Urwentowicz, Małgorzata Serediak


Zdjęcia zobaczycie tutaj i tutaj
|
_ _
{ INFORMACJA OD DYREKTORA SZKOŁY }
| Dyrektor Szkoły informuje o możliwości kontaktu z wizytatorami Kuratorium Oświaty w Szczecinie - koordynatorami ds. edukacji włączającej (dotyczy uczniów w orzeczeniem z poradni psychologiczno-pedagogicznej).
Kontakt osobisty z wizytatorami, podczas dyżurów, w każdy poniedziałek, godz.15.30 - 17.00,(p. Hanna Markowska i p. Agnieszka Stroynowska) lub telefonicznie do Kuratorium Oświaty, tel. 91 4427540
|
_ _
{ INFORMACJA DLA RODZICÓW }
| |
_ _
{ OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ }
| Szkoła Podstawowa nr 1 w Suliszewie im. Jana Brzechwy włącza się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości!

Nasi uczniowie podejmą się wielu atrakcyjnych działań. Zaangażowali się wraz ze swoimi rodzicami w zbiórkę pamiątek związanych z odzyskaniem niepodległości i budową wolnego państwa. Trwa gromadzenie i opisywanie tych przedmiotów, pochodzących głównie ze zbiorów prywatnych, będących pamiątkami rodzinnymi. Wystawa będzie udostępniona od 5 listopada w sali nr 14. Dla pogłębienia wiedzy na temat wydarzeń i postaci historycznych wybierzemy się na patriotyczną wycieczkę do Poznania. W Muzeum Powstania Wielkopolskiego zapoznamy się poprzez przygotowane tam wystawy i filmy z przebiegiem walk niepodległościowych podczas zaborów i w okresie II Rzeczypospolitej, przybliżymy sobie postać Ignacego Paderewskiego. W Muzeum Narodowym uczniowie będą mogli zobaczyć znaki wojskowe, mundury, fotografie, druki okolicznościowe i inne przedmioty o charakterze pamiątek. Będziemy też w Parku Cytadeli Poznańskiej, by obejrzeć zgromadzony tam sprzęt wojskowy. Na skraju Starego Miasta spojrzymy w okno Hotelu Bazar, z którego przemawiał w grudniu 1918 roku Ignacy Jan Paderewski.
Zaplanowaliśmy też szereg atrakcji na terenie szkoły. Żegnając lato zorganizowaliśmy „Bieg dla Niepodległej”, oraz grę terenową, w której uczniowie mieli wykazać się wiedzą historyczną i współczesną na temat Polski i Polaków. Udzielenie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań było kluczem do pokonania całej trasy. Naszym uczniom i ich rodzicom dedykujemy konkurs poetycki „Moja Ojczyzna”. Efekty ich twórczych zmagań zgromadzimy w port folio na pamiątkę uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Każda z klas IV-VIII przygotuje plakat okolicznościowy. Planujemy przeprowadzenie sondy wśród uczniów: „Czym dla Ciebie jest patriotyzm?” Uczniowie klasy ósmej spotkają się z przedszkolakami i uczniami klas I-III, by przedstawić prezentację „Ojcowie Niepodległości” i wspólnie wykonać kotyliony. Nasi najmłodsi będą też często odwiedzać bibliotekę, gdzie na spotkaniach czytelniczych posłuchają legend nawiązujących do historii Polski. Po wysłuchaniu wykażą się zdolnościami plastycznymi w namalowaniu ilustracji do wysłuchanej legendy. To jeszcze nie koniec atrakcji! Na uczniów klas VI-VIII czeka konkurs historyczny o działalności i życiu Józefa Piłsudskiego, i spotkanie z lokalnym historykiem- przedstawicielem Rady Gminy i Miasta Choszczno. Projekt zakończymy 8 listopada Wieczornicą. Nasi uczniowie zaprezentują montaż słowno – muzyczny w hołdzie dla Ojczyzny. Mamy nadzieję, że zaszczycą nas swoją obecnością rodzice, przedstawiciele władz lokalnych i inni zaproszeni na tę okoliczność goście. Wspólnie będziemy śpiewać niepodległościowe piosenki z przygotowanych na tę uroczystość śpiewników i częstować się białymi i czerwonymi mufinkami, które od rana będą wypiekać rodzice, uczniowie i nauczyciele klas I-III. Zapraszamy do udziału!

Tekst: Lucyna Rączkiewicz
|
_ _
{ PARK LINOWY - WYCIECZKA }
| Ależ się działo! W poniedziałek, 10 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Tarzanię - Park Linowy w Szczecinie. Była to wyjątkowa wycieczka: nagroda od p. Dyrektor - Aliny Szymańskiej - dla uczniów, za wysokie wyniki w nauce, uzyskane na koniec roku szkolnego 2017/18. Emocje były ogromne, zabawa na całego, a na zakończenie ognisko z kiełbaskami i lody. Dziękujemy!

Zdjęcia zobaczycie tutaj
|
_ _
Strona 5 z 68 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
{ Kontakt }
Szkola Podstawowa Nr 1
im.Jana Brzechwy
w Suliszewie
ul.Zwycięstwa 26
73-222 Suliszewo
tel/fax 0957656411
e-mail: spsuliszewo@post.pl
_ _
{ Losowa Fotka }
P4190576.JPG
P4190576.JPG
Konkurs Piosenki Angielskiej 2011
_ _
{ Dokumenty }
Statut
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Regulamin świetlicy
Regulamin szkoły
Regulamin wycieczek szkolnych
Regulamin dojazdów
Organizacja oddziałów przedszkolnych
Doradztwo zawodowe
Regulamin biblioteki szkolnej
Zasady funkcjonowania e-dziennika
Zasady korzystania z telefonów
_ _