[ Strona Główna Kalendarium Działania szkoły GaleriaStyczeń 26 2020 13:27:55 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Artykuły
Dyrektor
Grono Pedagogiczne
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn Szkoły
Samorząd uczniowski
Pliki do pobrania
Galeria
Procedury w szkole
Dzisiejsze wydarzenia
Dla uczniów
zadania
_ _
{ Kalendarz }
Stycze 2020
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
_ _
{ Facebook SP1 }
_ _
{ 8 MARCA NASZEJ SZKOLE }
| Radosny, wiosenny i przyjazny klimat towarzyszył wszystkim paniom, dziewczynkom, panom i chłopcom w naszej szkole 8 marca 2019 r., bowiem w tego dnia obchodzili oni swoje święto. Uroczystość odbyła się pod opieką Samorządu Uczniowskiego, od którego wszyscy uczniowie otrzymali tradycyjne lizaki. Pomysły chłopców jak i dziewcząt na wzajemne życzenia były niepowtarzalne, widowiskowe i humorystyczne, a przede wszystkim pełne przemiłych treści. To był naprawdę wspaniały dzień! Życzylibyśmy sobie, aby taki nastrój panował w naszej szkole zawsze :-)

Filmiki i zdjęcia z tej przesympatycznej uroczystości zobaczysz na naszym szkolnym Facebooku! kliknij tutaj

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ KONKURS ORTOGRAFICZNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO }
| 25 lutego 2019 roku odbył się w naszej szkole finał trzeciego już Konkursu Ortograficznego z języka angielskiego "SPELLING BEE". Konkurs sprawdzał umiejętności ortograficzne w formie pisemnej i w formie ustnej (literowanie na czas po angielsku). Do pierwszego pisemnego etapu przystąpiło aż dwudziestu trzech uczniów z klas III - VIII. Do finałowej części ustnej awansowało osiemnaścioro uczniów.

W finałowej rozgrywce laureatami zostali:

w klasach III - IV
I miejsce - Maja Rajtarowska
II miejsce - Zuzanna Wolańska
III miejsce - Kornelia Świszcz
w klasach V - VI
I miejsce Dagmara Biniecka
II miejsce - Krystian Dąbrowski
III miejsce - Natalia Jabłońska
w klasach VII - VIII
I miejsce - Gabriela Nowalińska
II miejsce - Martin Szymczak
III miejsce - Jakub Łyczkowski

Uczestnicy finału zostali nagrodzeni nagrodami i dyplomami, a wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie również ocenami bardzo dobrymi i celującymi z języka angielskiego. Konkurs był bardzo trudny, więc należy pogratulować wszystkim, którzy podjęli to wyzwanie, a szczególnie laureatom, którzy nie tylko pokazali, że bardzo dobrze znają angielską pisownię, ale również potrafili zaprezentować się w części ustnej przed liczną widownią. Konkurs przygotowała Renata Bielaniuk. Gratulujemy :)

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Renata Bielaniuk
|
_ _
{ SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM }
| 25 lutego 2019 r. w szkolnej bibliotece, odbyło się spotkanie uczniów klasy VII i VIII z panem Tadeuszem Junakiem, synem naszego Kombatanta oraz wieloletniego sołtysa Suliszewa i prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Suliszewie, pana Edwarda Junaka. Porucznik Edward Junak, podczas II wojny światowej, w latach 1944-45, był uczestnikiem walk o wyzwolenie Warszawy i zdobycie Berlina. Za swoją odwagę i waleczność został odznaczony orderami i medalami: Orderem Virtuti Militari, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Walecznych, Medalem za Warszawę 1939–1945, Medalem za Odrę, Nysę, Bałtyk, Medalem „Za udział w walkach o Berlin”. Pan Tadeusz Junak bardzo ciekawie opowiadał o losach ojca podczas wojny, o tym jak został ranny na polu walki oraz o jego drodze do zdobycia Berlina i zakończenia wojny. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o życiu żołnierza, ale także zwykłego, ciepłego, serdecznego człowieka, który wielokrotnie gościł w naszej szkole 1 września – w Dniu Kombatanta oraz przez wiele lat angażował się w działalność społeczną swojej małej ojczyzny – Suliszewa.

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ DZIEŃ DOBRY - DZIŚ ŚWIĘTY WALENTY... }
| Wybrałam piękną kartkę - do Ciebie ją adresuję. By w tym dniu powiedzieć, że coś do Ciebie czuję...

14 lutego 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Św. Walentego popularnie nazywany Walentynkami. Od rana było czuć w szkole wyjątkową atmosferę. Dzień był ekscytujący, zabawny i pełny wrażeń. Główną atrakcją była „Poczta walentynkowa” zorganizowana przez Samorząd Uczniowski :) Dziękujemy naszemu amorkowi - Natalii Studzińskiej i jej pomocniczce Klaudii Łuczyńskiej, za dostarczenie walentynkowej korespondencji :)

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ DZIEŃ BABCI I DZIADKA }
| „Kochamy Was, Kochamy całym Sercem!”

Dzień Babci i Dziadka jest dniem szczególnie ważnym dla dzieci, ponieważ to właśnie wtedy mogą podziękować ukochanym dziadkom za miłość, którą otrzymują codziennie, za troskę, wsparcie i zrozumienie ich „małych wielkich” problemów oraz czas, który im poświęcają.
W ten mroźny dzień (22 stycznia 2019 r.) do naszej szkoły przybyli bardzo licznie i szczególnie ważni goście - babcie i dziadkowie. Wszyscy uczniowie wyglądali ich od samego rana. Bardzo długo przygotowywali się pod kierunkiem swoich wychowawczyń aby jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi ukochanymi dziadkami. Dzieci włożyły wiele pracy, by wypaść jak najlepiej. Patrząc na zadowolone miny gości, sądzimy, że im się udało. Buziaki, drobne prezenty oraz słodki poczęstunek były wyrazem miłości najmłodszych do swoich babć dziadków.

Zdjęcia zobaczycie tutaj i tutaj

Tekst: Małgorzata Serediak
|
_ _
{ BEZPIECZNE FERIE }
| W poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., uczniowie klas I - VII mieli okazję spotkać się z przedstawicielem PSP z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie - asp. Stanisławem Rydzem. Spotkanie miało na celu przestrzec dzieci przed nieprzemyślanymi zabawami m.in. na zamarzniętych zbiornikach wodnych, a jeśli wydarzy się wypadek - przypomnieć jak pomóc osobie poszkodowanej. Rozmawialiśmy także o pożarach, jak wezwać pomoc, jakie dane są najważniejsze gdy dzwonimy na numer alarmowy, jak zabezpieczyć się przed ogniem czy dymem gdy jesteśmy w budynku, który się pali. Dzieciom przypomniano także podstawy udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników, o czym świadczyła ich aktywność. Dziękujemy za interesujące spotkanie :)

Tekst: Małgorzata Serediak
|
_ _
{ 27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY }
| 13 stycznia 2019 roku nasza Szkoła także „zagrała” w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci, pod hasłem: "POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE - Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych". Udało się nam zebrać 623,15 zł! Do naszej akcji przyłączyły się także, jak co roku, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Suliszewie. Oprócz tego, że zbieraliśmy pieniądze dla Fundacji - dziewczynki z naszego Koła Tanecznego wzięły udział w "orkiestrowym" koncercie zorganizowanym przez Choszczeński Dom Kultury.

Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy wesprzeć tak ważną i potrzebną akcję, jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do nas! SIE MA!!

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ W NASZEJ SZKOLE PIĘKNY, PRZEDŚWIĄTECZNY CZAS... }
| Dzisiaj (21 grudnia 2018 r.) od samego rana w naszej szkole było bardzo świątecznie. Wszędzie było słychać dźwięki akordeonu i śpiew kolęd - a to za sprawą pana Pawła Lemiesiewicza, któremu dziękujemy za wprowadzenie tej wyjątkowej atmosfery. Ale to nie koniec niespodzianek...za dźwiękami akordeonu i kolęd przybył do nas ponownie Mikołaj w towarzystwie renifera... (dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu oraz
p. Joannie Konopackiej). Wszystkie przedszkolaki i uczniowie otrzymali świąteczne prezenty, odśpiewaliśmy kolędy i musieliśmy pożegnać Mikołaja. I nadszedł czas na dzielenie się opłatkiem oraz składanie sobie najpiękniejszych i najszczerszych życzeń...
A następnie różowo-błękitnymi skrzydełkami aniołki ukołysały Jezuska podczas szkolnych Jasełek, przygotowanych przez p. Małgosię Serediak, p.Agnieszkę Urwentowicz i p.Krystynę Kozanecką. Boże Dziecię przywitali uczniowie klas I-III, opowiadając z przejęciem jego dzieje, śpiewając pełną piersią kolędy i pastorałki, grając jak wirtuozi na instrumentach i tańcząc delikatnie jak śnieżne płatki niczym spadające z nieba.

Zdjęcia zobaczycie tutaj i tutaj

Tekst: Agnieszka Urwentowicz
|
_ _
{ A MIKOŁAJ PĘDZI, A MIKOŁAJ GNA... }
| 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.
I przybył … po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Podczas spotkania integracyjnego gdy śpiewaniu i tańcom towarzyszył miły nastrój, usłyszeliśmy dzwonek i pojawił się nasz „miły gość”. Przeprosił, że tak długo wszyscy musieli na niego czekać, ale w drodze utknął w korku, a potem naprawiał kopytko swojemu reniferowi. Na szczęście dotarł, gdy jeszcze byliśmy w szkole. A dzieci, na powitanie Mikołaja zaprezentowały wierszyki, piosenkę, a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Na zakończenie wizyty Mikołaj poproszony do kółeczka zatańczył z wszystkimi walczyka. I pożegnał się… mówiąc, że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach, więc musi się spieszyć, żeby wszędzie zdążyć.
A więc do następnego roku drogi Mikołaju!!!
Spotkanie z Mikołajem zorganizował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Joanny Konopackiej.

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Małgorzata Serediak
|
_ _
{ CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA... }
| Elfiki: zielone, żółte i niebieskie z klas I – III,– podjęły się pieczenia i dekorowania pierników. 3 grudnia 2018 r. uczniowie z pomocą cudownych mam i pod opieką wychowawców - p. Agnieszki Urwentowicz, Małgorzaty Serediak i Krystyny Kozaneckiej, miały okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników. Dzieciaki, niektóre po raz pierwszy, poznawały proces ich pieczenia. Z wielką radością wałkowały przygotowane wcześniej przez mamy ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia, z uwagą obserwowały proces pieczenia się ciastek. Upieczone pierniczki dekorowały mając do dyspozycji mnóstwo jadalnych ozdób i kolorowego lukru. Nie obyło się jednak bez zjedzenia choćby jednego ciasteczka, gdyż wspaniałe pierniczki swoim wyglądem i smakiem nęciły wszystkich.
W całej szkole unosił się korzenny zapach przywołujący wśród zebranych – zarówno dzieci, jak i dorosłych – najmilsze wspomnienia świąteczne. Pieczenie sprawiło dzieciom wiele radości. Dzięki takiej pracy uczniowie integrują się podczas pracy grupowej, uczą koleżeńskości, życzliwości, wzajemnej pomocy, umiejętności dzielenia się z innymi oraz poznają tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe. Pierniczki będzie można zakupić podczas kiermaszu bożonarodzeniowego

Chcesz zobaczyć jak było? kliknij tutaj i tutaj
Tekst: Małgorzata Serediak
|
_ _
{ PRZED ÓSMOKLASISTAMI WYBORY… }
| Dnia 22 listopada uczniowie klasy VIII odwiedzili Zespół Szkół Nr 1 i Zespół Szkół Nr 2 w Choszcznie. Wizyta w tych szkołach związana była z obchodami Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój talent 2018”. Uczniowie poznali technika i szkoły branżowe. Młodzież miała okazję rozpoznać i sprawdzić swoje kompetencje zawodowe uczestnicząc w atrakcyjnych warsztatach przygotowanych przez technikum budowlane, technikum ochrony środowiska, technikum informatyczne, szkołę branżową przygotowującą do zawodu cukiernika, kucharza, piekarza, fryzjera, tynkarza, ślusarza.

Dziękujemy Dyrektorom Szkół za zaproszenie, a nauczycielom i uczniom za stworzenie przyjaznej atmosfery i dostarczenie rzeczowych informacji, które na pewno przyczynią się do podjęcia decyzji co do dalszej nauki. Dziękujemy również za zaproszenie na dni otwarte w kwietniu i maju, by uczniowie poznali pełną ofertę kształcenia.

A w drodze do wymarzonego zawodu 29 listopada uczniowie klasy VIII jeszcze raz mieli okazję poznać tajniki zawodu kucharza. Uczestniczyli w zajęciach uczniów Szkoły Branżowej Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Suliszewie, którzy pod kierunkiem swoich nauczycielek-Pani Beaty Garbicz i Pani Agnieszki Szczerbak przygotowywali od podstaw określone potrawy. Nasi uczniowie obserwowali te czynności, dowiedzieli się również jak przebiegają końcowe egzaminy z zakresu wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, by uzyskać dyplom kucharza. Przygotowane dania smakowały wszystkim wyśmienicie, więc gratulujemy zdolności przyszłym kucharzom i dziękujemy za zaproszenie.


Tekst: Lucyna Rączkiewicz
|
_ _
Strona 5 z 70 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
{ Kontakt }
Szkola Podstawowa Nr 1
im.Jana Brzechwy
w Suliszewie
ul.Zwycięstwa 26
73-222 Suliszewo
tel/fax 0957656411
e-mail: spsuliszewo@post.pl
_ _
{ Losowa Fotka }
PIC_0234.JPG
PIC_0234.JPG
Rusz si czowieku
_ _
{ Dokumenty }
Statut
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Regulamin świetlicy
Regulamin szkoły
Regulamin wycieczek szkolnych
Regulamin dojazdów
Organizacja oddziałów przedszkolnych
Doradztwo zawodowe
Regulamin biblioteki szkolnej
Zasady funkcjonowania e-dziennika
Zasady korzystania z telefonów
_ _