[ Strona Główna Kalendarium Działania szkoły GaleriaLipiec 09 2020 03:40:49 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Artykuły
Dyrektor
Grono Pedagogiczne
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn Szkoły
Samorząd uczniowski
Pliki do pobrania
Galeria
Procedury w szkole
Dzisiejsze wydarzenia
Dla uczniów
zadania
_ _
{ Kalendarz }
Lipiec 2020
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
_ _
{ Facebook SP1 }
_ _
{ DZIEŃ SZEFA KUCHNI }
| 21 października 2019 R. dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego obchodziły Dzień Szefa Kuchni
I tego dnia bawili się w kucharzy. Każdy przedszkolak do wykonania zadania miał przegotowany odpowiedni strój. Po zamianie w szefów kuchni, dzieci samodzielnie przygotowywały tosty. Jak widać baaaardzo smakowały :) naszą pracę daliśmy do degustacji Pani Dyrektor oraz młodszym klasom. Zabawa była znakomita!
Dzieci pracowały pod czujnym okiem swoich pań: Marty Jarmarkiewicz i Agnieszki Grejć.

Fotorelacja tutaj
|
_ _
{ DRAMA NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE VII. }
| Siódmoklasiści zainspirowani „Balladyną” Juliusza Słowackiego przygotowali w formie dramy dwa wybrane fragmenty lektury. Obydwie grupy wykazały się dużą samodzielnością i oryginalnością w napisaniu scenariusza, kreowaniu postaci, przygotowaniu scenografii i rekwizytów. Uczniowie zaprezentowali się przed Panią Dyrektor, uczniami klasy IV,V, VI i VIII oraz rodzicami. Otrzymali gromkie brawa i liczne pochwały. Jesteśmy z nich dumni i przekonani, że lektura na długo zapadnie w pamięci uczniów.

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Lucyna Rączkiewicz
|
_ _
{ RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ }
| 16.10.2019 r. WOŚP przeprowadziła próbę Bicia Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Resuscytacja krążeniowo-oddechowa, RKO to zespół czynności stosowanych u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia, czyli ustanie czynności serca z utratą świadomości i bezdechem. Celem resuscytacji jest utrzymanie przepływu krwi przez mózg i mięsień sercowy oraz przywrócenie czynności własnej układu krążenia. Natychmiastowe rozpoczęcie trzydziestu ucisków klatki piersiowej oraz dwóch wdechów przez świadków zdarzenia zwiększa prawdopodobieństwo przeżycia trzykrotnie.
W tej szlachetnej akcji nie mogło oczywiście zabraknąć uczniów naszej szkoły.
16 października b.r., punktualnie o godzinie 12, rozpoczęliśmy bicie rekordu. Przez trzydzieści minut, bo tyle trwała akcja, 40 uczniów wykonało resuscytację na 4 fantomach. Wszyscy biorący udział są pewni, że w sytuacji zagrożenia potrafiliby (a na pewno próbowaliby) uratować życie osobom poszkodowanym. I to jest właśnie największa wartość tego typu akcji.
Za przeprowadzenie akcji odpowiedzialne były panie Małgosia Serediak i Agnieszka Urwentowicz.

Zdjęcia do obejrzenia tutaj

Tekst: Małgorzata Serediak
|
_ _
{ SPOTKANIE AUTORSKIE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W CHOSZCZNIE }
| W środę 16 października uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w spotkaniu autorskim z Krzysztofem Piersą. Spotkanie miało miejsce w czytelni Biblioteki Miejskiej w Choszcznie. To już kolejne spotkanie naszych uczniów z Panem Krzysztofem i niezwykle wartościowe, ponieważ jako dziennikarz i terapeuta uzależnień przestrzega młodych ludzi przed uzależnieniem się od gier komputerowych, z czym sam się kiedyś borykał. Przestrzega też przed nadmiernym odsłanianiem swojej prywatności w sieci, obraźliwym komentowaniem osób i zdarzeń, i uświadamia tego konsekwencje. Podpowiada jak wypełnić czas w sposób wartościowy, jak rozwijać pasje i spełniać marzenia. Jak się dowiedzieliśmy, jego wielkim marzeniem było pisarstwo. Zrealizował swoje marzenia, jest autorem książek: „Komputerowy Ćpun”, „Trener Marzeń” oraz „Kosmiczne Bobry i Zemsta Księżycowej Szarańczy”. Tą ostatnią właśnie prezentował na spotkaniu. Młodzież chętnie zakupiła jego książki, oczywiście poprosili o autograf autora i pamiątkowe zdjęcie.

Tekst: Lucyna Rączkiewicz
|
_ _
{ DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ }
| "Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą - nauczać" ( M. Twain)

14 października 2019 r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą, p. Danielem Jarmarkiewiczem, przygotowali apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którzy podziękowali swoim nauczycielom oraz wszystkim pracownikom naszej szkoły za trud włożony w ich wychowanie, za przekazywaną wiedzę, wyrozumiałość, cierpliwość, uśmiech i serce. Był też przesympatyczny, pełen humoru program artystyczny, pokazujący naszą szkolną codzienność. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły złożyła również p. Dyrektor - Alina Szymańska.

Szanowni Rodzice!
Dyrektor, nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji serdecznie dziękują Wam za piękne kwiaty i życzenia od Waszych dzieci. Każdego dnia uczymy się od siebie nawzajem szacunku i zaufania. Wymagamy od siebie zrozumienia i zachowywania wspólnie ustalonych zasad, poznajemy świat i uczymy się doceniać i szanować ludzi, którzy są wokół nas. Dziękujemy Wam kochani za zaufanie, wyrozumiałość, każdą uwagę i dobrą radę i ogromny uśmiech, który zawsze odwzajemniacie.


Jak było? Zobaczycie tutaj

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ EDUKACJA TEATRALNA }
| W czwartek 10 października uczniowie klas VI-VIII obejrzeli w Choszczeńskim Domu Kultury spektakl teatralny pt. „Zebranie” w wykonaniu aktorów Polskiego Teatru Dramatycznego z Wrocławia. Przedstawienie miało charakter kulturalno-rozrywkowy i zawierało elementy interakcji z publicznością. Uczniowie mogli głośno wyrażać swoje opinie mówiąc do mikrofonu, wchodzili na scenę, by przez chwilę stać się aktorami. Akcja spektaklu rozgrywała się w szkole podczas lekcji i poruszała problemy współczesnych nastolatków, takie jak: tolerancja, prawdomówność, odmienność, przyjaźń oraz konsekwencje jakie niesie niestosowanie się do ogólnie przyjętych norm. Doskonała gra aktorów, oprawa multimedialna, wizualna i muzyka w ciekawy sposób zilustrowały akcję sceniczną. Mamy nadzieję, że obecność naszych uczniów na przedstawieniu przyczyni się do budowania ich wzajemnych relacji na ogólnie przyjętych normach społecznych.

Tekst: Lucyna Rączkiewicz
|
_ _
{ SAMORZĄD UCZNIOWSKI - WYBIERAMY PRZEWODNICZĄCĄ }
| 7 października 2019 r. odbyły się w naszej szkole wybory na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Emocji było co niemiara, a wyborcy mocno wspierali swoje kandydatki. W tym roku w szranki stanęły dwie uczennice Natalia Studzińska z kl. VIII i Anna Szymulewicz z klasy VII. Uprawnionych do głosowania było 69 uczniów z klas IV-VIII, a oddano 64 ważne głosy. Miło nam poinformować, że Przewodniczącą SU w roku szkolnym 2019/2020 została ponownie Natalia Studzińska, a jej zastępcą - Ania. Gratulujemy kandydatkom odwagi, pomysłowości i przemyślanych programów wyborczych. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Komisja w składzie: Krystian Dąbrowski (kl. VII), Maja Lewandowska (kl. VII) i Wiktoria Szott (kl. VI) oraz opiekun SU – pani Joanna Konopacka. Komisja skrupulatnie policzyła wszystkie głosy oraz sporządziła i podpisała Protokół z wyborów. A teraz… wszystko co kandydatki wymyśliły postarają się (z pomocą
p. Dyrektor i nauczycieli) wcielić w nasze szkolne życie.
Powodzenia!

Tekst: Joanna Konopacka

|
_ _
{ ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA }
| W piątek 04.10.2019 r. obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasi uczniowie również wzięli w nim udział. Pierwszym działaniem uczniów tego dnia było "wystrojenie" ścian szkoły w różne działania matematyczne, przypominające tabliczkę mnożenia w zakresie 100. Jako pierwsi do rywalizacji w mnożeniu przystąpiły klasy trzecia i czwarta. Zwyciężyli w niej Trzecioklasiści! Następnie starsze klasy (V-VIII) ścigały się, kto szybciej liczy. Uczniowie mieli do policzenia 75 działań korzystając z tradycyjnej formy papierowej oraz z aplikacji mobilnej i strony Kahoot!! A na koniec, na hali sportowej, odbyły się wyścigi i zawody, oparte na tabliczce mnożenia.


To był dzień pełen emocji i wrażeń, których dostarczyła uczniom „królowa nauk – matematyka” oraz organizator akcji - pan Marek Kokoszyński.

Jak było? Kliknij tutaj i zobacz.

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ 5-10.10.2019 r. - EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA }
| Cóż to znaczy? Dla podopiecznych p.Małgorzaty Serediak i p.Agnieszki Urwentowicz - uczniów z nauczania wczesnoszkolnego - bardzo wiele. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Niezależnie od poziomu zaawansowania zasada jest jedna: spotykamy się, aby bawić się programowaniem. Będziemy zatem pokazywać lekcje informatyki, warsztaty z robotami, podczas których będziemy rozwiązywać zagadki logiczne z przyjaciółmi czy dyskutować o nowych technologiach. Tu liczy się zapał i dobre chęci.
A my, jako szkoła, podjęliśmy się 10 wyzwań razem z CodeWeek 2019 i z inicjatywą "Uczymy Dzieci Programować".

Zdjęcia zobaczycie na naszym Facebooku kliknij tutaj

Tekst: Agnieszka Urwentowicz
|
_ _
{ DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA }
| Od 2001 roku w dniu 29 września 2019 r. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Od dawna dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. W końcu to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
W ramach akcji w naszej szkole od przedszkolaka do starszaka w dniu 30 września 2019 r. wychowawcy zorganizowali głośne czytanie i literacką zabawę z udziałem zaproszonych gości.

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Małgorzata Serediak
|
_ _
{ OGÓLNOPOLSKA AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA" }
| 20 września 2019 r. nasza szkoła brała udział w Akcji „Sprzątanie Świata”. Starsi uczniowie pod okiem pana Daniela Jarmarkiewicza sprzątały ze śmieci okolice naszej szkoły. Natomiast uczniowie klasy III uczestniczyli w zajęciach ekologicznych, podczas których zastanawiali się nad tym „Ile produkujemy odpadów?”, „Jak segregować odpady?”, „Jak długo rozkładają się w glebie poszczególne opakowania?” i „Jak kupować, aby mniej śmiecić?”. Następnie uczniowie zrobili plakat przedstawiający świat podzielony na piękny i zielony oraz szary i zaśmiecony.

Zdjęcia zobaczycie na naszym szkolnym Facebooku kliknij tutaj

Tekst: Ewelina Leśniańska
|
_ _
Strona 4 z 72 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
{ Kontakt }
Szkola Podstawowa Nr 1
im.Jana Brzechwy
w Suliszewie
ul.Zwycięstwa 26
73-222 Suliszewo
tel/fax 0957656411
e-mail: spsuliszewo@post.pl
_ _
{ Losowa Fotka }
PIC_0127.JPG
PIC_0127.JPG
Bal przebieracw
_ _
{ Dokumenty }
Statut
Zdalne nauczanie
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Regulamin świetlicy
Regulamin szkoły
Regulamin wycieczek szkolnych
Regulamin dojazdów
Organizacja oddziałów przedszkolnych
Doradztwo zawodowe
Regulamin biblioteki szkolnej
Zasady funkcjonowania e-dziennika
Zasady korzystania z telefonów
_ _