[ Strona Główna Kalendarium Działania szkoły GaleriaSierpień 05 2020 00:32:33 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Artykuły
Dyrektor
Grono Pedagogiczne
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn Szkoły
Samorząd uczniowski
Pliki do pobrania
Galeria
Procedury w szkole
Dzisiejsze wydarzenia
Dla uczniów
zadania
_ _
{ Kalendarz }
Sierpie 2020
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
_ _
{ Facebook SP1 }
_ _
{ PIECZEMY PIERNICZKI }
| Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.
4 grudnia w całej szkole unosił się zapach korzennych przypraw.
Ten dzień dla uczniów klas I – III był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekli pierniczki wspólnie z rodzicami. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste ręce oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. A wszystko pod czujnym okiem mamy Emilki p. Ani Grucel i mamy Stasia – p. Basi Caban.
Gdy wszystko było gotowe, uczniowie z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy – wałkowali ciasto, wykrawali ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków następnie polukrowane i obsypane posypkami we wszystkich kolorach tęczy.
Bardzo dziękujemy za obecność wszystkim mamom.
A pierniczki będzie można zakupić na corocznym Bożonarodzeniowym Kiermaszu, który będzie trwał od 16 do 19 grudnia

Zdjęcia zobaczycie tutaj
|
_ _
{ ANDRZEJKOWE CZARY-MARY }
| Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wróżby pobudzają wyobraźnię, są źródłem szacunku dla tradycji. Jeden, jedyny taki dzień, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów … wróżb. Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie są źródłem szacunku dla obrzędów ludowych. Główną atrakcją naszych szkolnych "andrzejek" były wróżby, nie zabrakło też zabawy i tańców. Dzieci "poznawały" swoją przyszłość u wróżek, które doskonale pełniły swoją rolę. Ciekawe, czy wróżby przełożą się na rzeczywistość? W czasie zabawy odbyły się konkursy, w których chętnie uczestniczyli wszyscy uczniowie. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku dla dzieci. Dekorację oraz muzykę przygotował p. Daniel Jarmarkiewicz z uczennicami klas VII i VIII

Jak było? Zobaczycie tutaj
|
_ _
{ KONKURS PRZEDMIOTOWY Z J. ANGIELSKIEGO "PINGWIN" }
| 25 listopada 2019 roku uczniowie klas VI (Sara Lewandowska, Hania Nowalińska i Martyna Urwentowicz), VII (Dagmara Biniecka, Krystian Dąbrowski, Mateusz Gurazda, Maja Lewandowska i Ania Szymulewicz) i VIII (Klaudia Łuczyńska i Kuba Łyczkowski) wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z języka angielskiego "PINGWIN". Musieli się oni zmierzyć z trudnymi zadaniami ze znajomości słownictwa, komunikacji, gramatyki i rozumienia tekstów czytanych. Gratulujemy odwagi i życzymy jak najlepszych wyników.

Tekst: Renata Bielaniuk
|
_ _
{ ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI }
| 8 listopada 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji klasa VII pod kierunkiem p. L. Rączkiewicz przygotowała uroczystą akademię. Po odśpiewaniu 4 zwrotek hymnu o godzinie 11.11, uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny. Apel wzbogacony został prezentacją multimedialną. Zebrani uczniowie i goście włączyli się w śpiew pieśni patriotycznych. Dla wszystkich była to ciekawa i pouczająca lekcja historii.

Poczet Sztandarowy w składzie: Natalia Studzińska, Zofia Sebzda i Jakub Łyczkowski, reprezentował naszą Szkołę 10 listopada 2019 r. w Choszcznie, podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości.
|
_ _
{ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK }
| 5 i 6 listopada 2019 r. przedszkolaki i uczniowie klas I-III obchodzili Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
W tych dniach każde z dzieci było przebrane za postać z bajki, a ich zadaniem było odgadywanie – kim są.
Towarzyszyło im wiele konkursów i zadań do wykonania. Były zagadki dotyczące znajomości bajek – zwycięzca został nagrodzony medalem dla super znawcy bajek!
Dzieci miały za zadanie pokolorować obrazek wybranej przez siebie bajki, następnie powstały z tego puzzle – przedszkolaki poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie!

Uczniowie klas I - III w tym dniu przebrali się za postać z dowolnej bajki oraz prezentowali swoje ulubione postacie bajkowe. Układali bajkowe puzzle i dopasowywali odpowiednie tytuły. Wspólnie czytali wybrane baśnie i bawili się przy muzyce. Cały dzień upłynął im w serdecznej atmosferze i przyniósł wiele niezapomnianych i miłych wrażeń.

Zdjęcia zobaczycie tutaj
|
_ _
{ ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - WYNIKI KONKURSU }
| 30 października 2019 r. w naszej szkole ogłoszono zwycięzców konkursu "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia", który odbył się na początku miesiąca.

Zwycięzcami w Kahoo! zostali:
I runda:
1. Natalia Studzińska
2. Krystian Dąbrowski
3. Ania Szymulewicz
II runda:
1. Natalia Studzińska
2. Zosia Sebzda
3. Wiktoria Szott


III runda
1. Zosia Sebzda
2. Natalia Studzińska
3. Maciej Mintus
IV runda
1. Martin Szymczak
2. Dagmara Biniecka
3. Konrad Nowakowski

W Konkursie Tabliczki Mnożenia ostateczne wyniki były następujące:

I miejsce – Klaudia Łuczyńska
II miejsce – Dagmara Biniecka
III miejsce – Kuba Łyczkowski

Laureaci otrzymali poduszki, kubki i ołówki z .... Tabliczką Mnożenia! Zwycięzcom serdecznie gratulujemy szybkości w liczeniu, oby tak dalej!" Nagrody wręczyła p. Dyrektor Alina Szymańska razem z organizatorem konkursu ks. Markiem Kokoszyńskim.

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ BOHATER-ON - KARTA DLA POWSTAŃCA }
| BohaterON – włącz historię to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, poprzez wysyłanie Im symbolicznych kartek z życzeniami. Projekt, w realizację którego włączyła się po raz kolejny również nasza szkoła, ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Organizatorami akcji jest Fundacja Rosa, partnerem merytorycznym Instytut Pamięci Narodowej, a cała kampania została objęta patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Uczniowie naszej szkoły, począwszy od klasy I, przygotowywali kartki z życzeniami dla Powstańców. Przeprowadzone w oparciu o pomoce dydaktyczne lekcje wychowawcze, pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców. Dzięki dostępnym materiałom, uczniowie mogli zgłębić historie adresatów swoich kartek oraz relacje z tamtych wydarzeń żyjących wciąż naocznych świadków, a przede wszystkim poznać przesłanie, jakie walczący Powstańcy chcieliby pozostawić młodym Polakom.
Udział w kampanii BohaterON – włącz historię dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń i pozwolił wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć – wartości, o których wobec walczących o wolną Polskę, nigdy nie powinniśmy zapomnieć.
Łącznie wysłaliśmy 45 kartek
|
_ _
{ PASOWANIE NA UCZNIA }
| Po dwóch miesiącach nauki dzieci z klasy pierwszej raźnie i wesoło zaśpiewały: "Już znamy się nawzajem i kto jest kto, ja wiem. A skoro cię poznaję, chcę z Tobą bawić się"
Pełne radości oczy i buzie kierowały w stronę swoich rodziców, którzy przybyli na uroczystość Pasowania na ucznia. Następnie wyrecytowały wiersze o swojej klasie i o tym, czego uczą się podczas różnych lekcji. Następnie złożyły ślubowanie na Sztandar Szkoły i zostały uroczyście pasowani na ucznia przez panią Dyrektor, co oznacza przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Następnie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom. A i uczniowie klasy III razem z wychowawczynią p. Eweliną Leśniańską, obdarowali pierwszoklasistów upominkami. Nie obyło się bez „czekoladowego tańca”...i dlatego na koniec mogły śmiało wypić czekoladę i zjeść słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zdjęcia zobaczycie na naszym szkolnym Facebooku, czyli tutaj

Tekst: Agnieszka Urwentowicz, Joanna Konpacka
|
_ _
{ AKCJA "SZKOŁA PAMIĘTA" }
| 25 października 2019 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Chłopcy z klasy VII i VIII razem z panem Danielem Jarmarkiewiczem uporządkowali groby nieznanych żołnierzy, poległych w walkach na polach bitew II Wojny Światowej, a pochowanych na cmentarzu w Suliszewie. Następnie młodzież z klasy VII i VIII wysłuchała pogadanki p. Joanny Konopackiej o bohaterstwie ludzi, którzy oddali swoje życie za wolność i niepodległość naszej ojczyzny. Rozmowa dotyczyła również tego, na czym dzisiaj polega patriotyzm, co robić aby nie dochodziło na świecie do konfliktów zbrojnych: o szacunku i empatii do drugiego człowieka i nieużywaniu mowy nienawiści. Na koniec młodzież pod opieką p. Konopackiej udała się na cmentarz w Suliszewie, aby zapalić znicze na mogiłach nieznanych żołnierzy oraz na grobach naszych kombatantów, panów: Edwarda Junaka i Mariana Sieradzkiego.

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ Z WIZYTĄ W BULLERBYN }
| „Dzieci z Bullerbyn” to jedna z najpopularniejszych powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Ciepła, pełna przygód i humoru opowieść o dzieciństwie, jest historią znaną kilku pokoleniom czytelników. Poznaliśmy mieszkańców Bullerbyn, maleńkiej szwedzkiej wioski, która liczy zaledwie trzy zagrody: Północną , Środkową i Południową.
24.10.2019r. uczniowie klasy III przenieśli się w świat „Dzieci z Bullerbyn” i wspólnymi siłami, pod okiem wychowawczyni Eweliny Leśniańskiej, stworzyli piękną i kolorową makietę wioski kierując się własnym pomysłem, kreatywnością i wyobrażeniem tego co opisane w książce.

Dzieci pracowały w wielkim skupieniu i zadbały o każdy szczegół swojej pracy.

Zdjęcia do obejrzenia na naszym szkolnym Facebooku kliknij tutaj

Tekst: Ewelina Leśniańska
|
_ _
{ EUROPEJSKI TYDZIEŃ UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH }
| 17 października 2019 r. uczniowie klasy VIII, w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych "Odkryj swój talent 2019", odwiedzili Zespół Szkół Nr 1 i warsztaty tej szkoły w Raduniu oraz warsztaty Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą szkół branżowych I i II stopnia oraz profili klas w liceach. Młodzież mogła poznać doskonale wyposażone warsztaty obu szkół i sprawdzić swoje umiejętności w obsłudze różnych maszyn i urządzeń. Mogli również spróbować smakołyków przygotowanych przez przyszłych kucharzy.
Dyrektorom obu szkół dziękujemy za zaproszenie, a nauczycielom i uczniom za przyjazną atmosferę i wyczerpujące informacje na temat oferty szkół i możliwościach zawodowych po ich ukończeniu. Z niecierpliwością oczekujemy również na Dni Otwarte w obu szkołach, aby uczniowie mogli zapoznać się z pełną ofertą kształcenia i podjąć ostateczna decyzję co do wyboru szkoły.

Zdjęcia do obejrzenia na naszym szkolnym Facebooku, czyli tutaj

Tekst: Renata Bielaniuk
|
_ _
Strona 3 z 72 < 1 2 3 4 5 6 > >>
{ Kontakt }
Szkola Podstawowa Nr 1
im.Jana Brzechwy
w Suliszewie
ul.Zwycięstwa 26
73-222 Suliszewo
tel/fax 0957656411
e-mail: spsuliszewo@post.pl
_ _
{ Losowa Fotka }


Puchar Tymbarku 2014
_ _
{ Dokumenty }
Statut
Zdalne nauczanie
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Regulamin świetlicy
Regulamin szkoły
Regulamin wycieczek szkolnych
Regulamin dojazdów
Organizacja oddziałów przedszkolnych
Doradztwo zawodowe
Regulamin biblioteki szkolnej
Zasady funkcjonowania e-dziennika
Zasady korzystania z telefonów
_ _