[ Strona Główna Artykuły Pliki do pobrania GaleriaWrzesień 16 2019 08:09:44 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Artykuły
Dyrektor
Grono Pedagogiczne
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn Szkoły
Samorząd uczniowski
Pliki do pobrania
Galeria
Regulamin monitoringu
Procedury nt.palenia paierosów
Dzisiejsze wydarzenia
Dla uczniów
zadania
_ _
{ Kalendarz }
Wrzesie 2019
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
_ _
{ Facebook SP1 }
_ _
{ W NASZEJ SZKOLE PIĘKNY, PRZEDŚWIĄTECZNY CZAS... }
| Dzisiaj (21 grudnia 2018 r.) od samego rana w naszej szkole było bardzo świątecznie. Wszędzie było słychać dźwięki akordeonu i śpiew kolęd - a to za sprawą pana Pawła Lemiesiewicza, któremu dziękujemy za wprowadzenie tej wyjątkowej atmosfery. Ale to nie koniec niespodzianek...za dźwiękami akordeonu i kolęd przybył do nas ponownie Mikołaj w towarzystwie renifera... (dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu oraz
p. Joannie Konopackiej). Wszystkie przedszkolaki i uczniowie otrzymali świąteczne prezenty, odśpiewaliśmy kolędy i musieliśmy pożegnać Mikołaja. I nadszedł czas na dzielenie się opłatkiem oraz składanie sobie najpiękniejszych i najszczerszych życzeń...
A następnie różowo-błękitnymi skrzydełkami aniołki ukołysały Jezuska podczas szkolnych Jasełek, przygotowanych przez p. Małgosię Serediak, p.Agnieszkę Urwentowicz i p.Krystynę Kozanecką. Boże Dziecię przywitali uczniowie klas I-III, opowiadając z przejęciem jego dzieje, śpiewając pełną piersią kolędy i pastorałki, grając jak wirtuozi na instrumentach i tańcząc delikatnie jak śnieżne płatki niczym spadające z nieba.

Zdjęcia zobaczycie tutaj i tutaj

Tekst: Agnieszka Urwentowicz
|
_ _
{ A MIKOŁAJ PĘDZI, A MIKOŁAJ GNA... }
| 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.
I przybył … po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Podczas spotkania integracyjnego gdy śpiewaniu i tańcom towarzyszył miły nastrój, usłyszeliśmy dzwonek i pojawił się nasz „miły gość”. Przeprosił, że tak długo wszyscy musieli na niego czekać, ale w drodze utknął w korku, a potem naprawiał kopytko swojemu reniferowi. Na szczęście dotarł, gdy jeszcze byliśmy w szkole. A dzieci, na powitanie Mikołaja zaprezentowały wierszyki, piosenkę, a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Na zakończenie wizyty Mikołaj poproszony do kółeczka zatańczył z wszystkimi walczyka. I pożegnał się… mówiąc, że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach, więc musi się spieszyć, żeby wszędzie zdążyć.
A więc do następnego roku drogi Mikołaju!!!
Spotkanie z Mikołajem zorganizował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Joanny Konopackiej.

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Małgorzata Serediak
|
_ _
{ CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA... }
| Elfiki: zielone, żółte i niebieskie z klas I – III,– podjęły się pieczenia i dekorowania pierników. 3 grudnia 2018 r. uczniowie z pomocą cudownych mam i pod opieką wychowawców - p. Agnieszki Urwentowicz, Małgorzaty Serediak i Krystyny Kozaneckiej, miały okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników. Dzieciaki, niektóre po raz pierwszy, poznawały proces ich pieczenia. Z wielką radością wałkowały przygotowane wcześniej przez mamy ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia, z uwagą obserwowały proces pieczenia się ciastek. Upieczone pierniczki dekorowały mając do dyspozycji mnóstwo jadalnych ozdób i kolorowego lukru. Nie obyło się jednak bez zjedzenia choćby jednego ciasteczka, gdyż wspaniałe pierniczki swoim wyglądem i smakiem nęciły wszystkich.
W całej szkole unosił się korzenny zapach przywołujący wśród zebranych – zarówno dzieci, jak i dorosłych – najmilsze wspomnienia świąteczne. Pieczenie sprawiło dzieciom wiele radości. Dzięki takiej pracy uczniowie integrują się podczas pracy grupowej, uczą koleżeńskości, życzliwości, wzajemnej pomocy, umiejętności dzielenia się z innymi oraz poznają tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe. Pierniczki będzie można zakupić podczas kiermaszu bożonarodzeniowego

Chcesz zobaczyć jak było? kliknij tutaj i tutaj
Tekst: Małgorzata Serediak
|
_ _
{ PRZED ÓSMOKLASISTAMI WYBORY… }
| Dnia 22 listopada uczniowie klasy VIII odwiedzili Zespół Szkół Nr 1 i Zespół Szkół Nr 2 w Choszcznie. Wizyta w tych szkołach związana była z obchodami Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój talent 2018”. Uczniowie poznali technika i szkoły branżowe. Młodzież miała okazję rozpoznać i sprawdzić swoje kompetencje zawodowe uczestnicząc w atrakcyjnych warsztatach przygotowanych przez technikum budowlane, technikum ochrony środowiska, technikum informatyczne, szkołę branżową przygotowującą do zawodu cukiernika, kucharza, piekarza, fryzjera, tynkarza, ślusarza.

Dziękujemy Dyrektorom Szkół za zaproszenie, a nauczycielom i uczniom za stworzenie przyjaznej atmosfery i dostarczenie rzeczowych informacji, które na pewno przyczynią się do podjęcia decyzji co do dalszej nauki. Dziękujemy również za zaproszenie na dni otwarte w kwietniu i maju, by uczniowie poznali pełną ofertę kształcenia.

A w drodze do wymarzonego zawodu 29 listopada uczniowie klasy VIII jeszcze raz mieli okazję poznać tajniki zawodu kucharza. Uczestniczyli w zajęciach uczniów Szkoły Branżowej Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Suliszewie, którzy pod kierunkiem swoich nauczycielek-Pani Beaty Garbicz i Pani Agnieszki Szczerbak przygotowywali od podstaw określone potrawy. Nasi uczniowie obserwowali te czynności, dowiedzieli się również jak przebiegają końcowe egzaminy z zakresu wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, by uzyskać dyplom kucharza. Przygotowane dania smakowały wszystkim wyśmienicie, więc gratulujemy zdolności przyszłym kucharzom i dziękujemy za zaproszenie.


Tekst: Lucyna Rączkiewicz
|
_ _
{ DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA }
| Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Dzisiaj pluszowe misie „przybyły” ze swoimi właścicielami, aby bawić się i uczyć. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. 26 listopada 2018 r. każde dziecko, z przedszkola i uczeń z klasy I-III przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, każdy piękny i wyjątkowy. Ten dzień w naszej szkole był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy i nauki jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.
Podsumowaniem całego "misiowego" dnia było wykonanie plakatu z wizerunkiem misia :) Celem spotkania była integracja zespołu klasowego i szkolnego poprzez wspólną zabawę. Plakaty wyszły przepiękne! Każdy zespół otrzymał Dyplom. Natomiast maluchy z p. Martą uroczyście pożegnały swojego misia - Łapkę. Łapka - miś uszyty przez mamę Wiktorii i Amandy panią Ewę Babiak, wyrusza w podróż po 10 przedszkolach z całej Polski, ponieważ Przedszkolaki biorą udział w III edycji Ogólnopolskiego Projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" .
Pani dyrektor Alina Szymańska szepnęła Łapce do ucha słowa otuchy i miś wyruszył w swoją podróż :)
Każdy odchodził w tym dniu do domu niezwykle zadowolony, wszyscy uczestnicy otrzymali medal Przyjaciela Pluszowego Misia. Dzień Pluszowego Misia zorganizowała p. Małgosia Serediak z pomocą p. Agnieszki Urwentowicz.

Zdjęcia zobaczycie tutaj i tutaj

Tekst: Małgorzata Serediak

|
_ _
{ MOSKIEWSKA REWIA NA LODZIE "KRÓLOWA ŚNIEGU ON ICE" }
| 22 listopada 2018 r. przedszkolaki oraz uczniowie z kl. I, II i III z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Celem wyjazdu był udział w rewii na lodzie pt. „Królowa Śniegu On Ice”
Miłość, przyjaźń i dobroć do drugiej osoby są tymi wartościami w życiu, że zawsze zwyciężają, mimo napotykanych na drodze trudnościom i przeszkodom. Spektakl przygotowany był przez znanych na całym świecie młodszych i starszych moskiewskich dzieci oraz dorosłych artystów z Moskwy. Przedstawienie na lodzie było pełne popisów grupowych i indywidualnych, które zawierały bardzo trudne elementy jazdy figurowej na lodzie. Zaprezentowali oni fantastyczne, baśniowe widowisko oparte na motywach baśni Hansa Christiana Andersena. Mieliśmy też okazję podziwiać przepiękne, barwne kostiumy, dekorację, kolorowe światła, muzykę przeplatającą i wplatającą się w role artystów, a także efekty pirotechniczne. Widowisko było zachwycające, barwne i warte obejrzenia.

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Małgorzata Serediak
|
_ _
{ ŚNIADANIE DAJE MOC }
| Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do programu ,,Śniadanie daje moc''. W czasie zajęć edukacyjnych nauczyciele przekazywali uczniom cenne informacje w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia. W naszej szkole również nie zabrakło zdrowego śniadania :) Uczniowie klasy I, II i III przynieśli zdrowe produkty, z których przyrządzili śniadanie bogate w witaminy. Było zdrowo, smacznie i kolorowo :)

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Małgorzata Serediak
|
_ _
{ WIECZORNICA }
| 9 listopada w godzinach popołudniowych odbyła się uroczysta Wieczornica z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, na której niezmiernie miło było nam gościć: Pana Stefana Szemlija – historyka, radnego Rady Miejskiej, Panią Barbarę Naskręt- prezesa Oddziału ZNP w Choszcznie, Pana Mariusza Bazana – Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Suliszewie wraz z grupą uczniów pod opieką nauczycielek- pani Kingi Dudziak
i pani Beaty Garbicz, panią Irenę Świtacz – bibliotekarkę Biblioteki Publicznej w Kołkach, panią Marię Kowal – bibliotekarkę Biblioteki Publicznej w Suliszewie, pana Jerzego Garbicza- sołtysa wsi Suliszewo, Telewizję E-cho, oraz licznie przybyłych Rodziców i Społeczność lokalną.

Nasi uczniowie poprzez montaż słowno – muzyczny opowiedzieli historię Polski w dążeniu do niepodległości. Opowieści historyczne przeplatały się z piękną recytacją wierszy polskich poetów i wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Całość wzbogacała prezentacja multimedialna przywołująca sylwetki postaci historycznych
i niektóre wydarzenia. Wymownym punktem programu był układ taneczny w wykonaniu dziewcząt z kółka tanecznego z białymi i czerwonymi szarfami.
Scenariusz Wieczornicy opracowała pani Lucyna Rączkiewicz,
a jego realizacja dokonała się dzięki współpracy z panią Renatą Bielaniuk, która zajęła się przygotowaniem Śpiewników
z jedenastoma pieśniami. Pan Paweł Lemiesiewicz przygotował uczniów wokalnie. Pani Krystyna Kozanecka wyreżyserowała taniec. Ksiądz Marek Kokoszyński zajął się nagłośnieniem i oprawą multimedialną.
Była to długa, ale ciekawa i wyjątkowa lekcja historii kształtująca postawę obywatelską i patriotyczną,
a przede wszystkim łącząca kilka pokoleń społeczności lokalnej.


Wieczornica stała się też okazją do podsumowania wszystkich działań, jakie nasza szkoła spełniła dla uczczenia 100 rocznicy niepodległości uczestnicząc w Programie „NIEPODLEGŁA”. Zgromadzeni mogli zapoznać się z nimi poprzez foto-relację. Nastąpiło też wręczenie nagród książkowych i pamiątkowych medali dla uczniów, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursach przeprowadzonych w ramach Projektu.
W Konkursie historycznym o życiu i działalności Józefa Piłsudskiego w rywalizacji międzyklasowej klas VI-VIII zwyciężyła klasa VII , którą reprezentowali: Michał Malisz, Klaudia Łuczyńska
i Jakub Łyczkowski
. W konkursie plastycznym- „Plakat na 100-lecie niepodległości” brały udział klasy IV-VIII. Zwyciężyła klasa IV,
a autorkami plakatu były: Hania Dziemian i Sandra Glińska.

Swoje wiersze zaprezentowały zwyciężczynie Rodzinnego Konkursu Poetyckiego „Moja Ojczyzna”: Nikola Szczepańska
z kl.VIII, Ania Szymulewicz z klasy VI i Natalia Nykiel z klasy VI, które napisały wiersze wspólnie ze swoimi mamami. Swoją patriotyczną twórczością podzieliła się
z publicznością również Pani Justyna Krawczyk – mama Nikoli.

W grze terenowej „Śladami Niepodległości” wyróżnili się następujący uczniowie: Sandra Glińska i Julia Gilewska (kl.IV), Maciej Mintus, Miłosz Gromadzki (kl. V), Dagmara Biniecka, Piotr Kraszewski (kl. VI), Oliwia Flis, Amelia Gajda (kl.VII), Oliwia Nykiel, Gabriela Nowalińska (kl.VIII).
Natomiast w „Biegu dla Niepodległej” najszybsi okazali się: Maja Baranowska, Gracjan Rackiewicz, Wiktor Sokołowski, Tymoteusz Mąderek, Emilia Grucel, Ela Nikorowicz, Szymon Leśniański, Jan Majcher, Oktawian Rackiewicz, Maciej Mintus, Miłosz Gromadzki, Emilia Szczublewska, Wiktoria Szott, Martyna Urwentowicz, Magdalena Majcher, Dagmara Biniecka, Natalia Studzińska, Oskar Fiedorowicz, Konrad Nowakowski, Wojciech Więckowski, Kornel Majcher, Oliwia Flis, Roksana Staniewska, Kuba Gilewski, Kordian Gwiazdowski. Wymienieni uczniowie otrzymali okolicznościowe medale.
Nagrody wręczyła uczniom Pani Dyrektor Alina Szymańska, po czym zaprosiła wszystkich zebranych do częstowania się mufinkami w białych i czerwonych barwach przygotowanymi przez rodziców, uczniów
i nauczycieli klas 0-III , oraz do częstowania się pięknie zapakowanymi piernikami, również w białych
i czerwonych kolorach, które podarowali Uczniowie Ośrodka Szkolno- Wychowawczego. Bardzo dziękujemy naszym sąsiadom za ten miły gest i tym samym wspólne włączenie się w obchody Święta Niepodległości.
Ostatnim punktem było zwiedzenie wystawy pamiątek związanych z odzyskaniem niepodległości
i budową państwowości polskiej zgromadzonych dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, rodziców
i społeczności lokalnej.

Dziękujemy wszystkim za udział w Wieczornicy i za każde, nawet najdrobniejsze działanie wzbogacające realizację Projektu, by wspólnie radować się 100 Rocznicą Niepodległości naszej Ojczyzny. Dziękujemy Telewizji E-cho w Choszcznie za utrwalenie tego doniosłego wydarzenia.

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Lucyna Rączkiewicz
|
_ _
{ RODZINNY KONKURS POETYCKI „MOJA OJCZYZNA” ROZSTRZYGNIĘTY. }
| Celem konkursu było rozbudzenie wrażliwości poetyckiej uczniów, doskonalenie umiejętności językowych i literackich, poszukiwanie talentów, a ponadto wzmacnianie postaw patriotycznych i uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Biorąc pod uwagę ustalone kryteria, a mianowicie: zgodność treści z tematem i celami konkursu, oryginalność, wartość artystyczną, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, jury w składzie: Alina Szymańska, Agnieszka Urwentowicz i Lucyna Rączkiewicz wytypowało następujące utwory:

I miejsceNikola Szczepańska z kl. VIII z mamą –panią Justyną Krawczyk za wiersze: „Gdzie jesteś Poeto?”, „Tym co odeszli na chwilę”, „Pamięci tych, co w oku łzą zastygli”

II miejsce- Anna Szymulewicz z kl. VI z mamą – panią Małgorzatą Szymulewicz za wiersz „Moja Ojczyzna”

III miejsce – Natalia Nykiel z kl. VI z mamą – panią Moniką Nykiel za wiersz „Polska flaga”.

Zwycięskie wiersze zostaną zaprezentowane przez ich autorów na Wieczornicy.
Gratulujemy odkrytym talentom. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli swoje prace na konkurs.

Tekst – Lucyna Rączkiewicz


|
_ _
{ Dokumenty }
| Z źycia szkołyUwaga!!!
Dokumenty:
1.Deklaracja kontynuacji nauki w przedszkolu
2.Karta zgłoszenia do przedszkola
3.Karta zgłoszenia do szkoły

dostępne są w plikach do pobrania
|
_ _
{ CZYTAMY DLA NIEPODLEGŁEJ }
| W ramach ministerialnego projektu „Niepodległa” przez cały październik 2018 r. nasi najmłodsi, czyli dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-III, odwiedzali bibliotekę szkolną, gdzie na spotkaniach czytelniczych z p. Joanną Konopacką rozmawiali o patriotyzmie i niepodległości, słuchali legend i baśni nawiązujących do historii Polski. Następnie wykazywali się zdolnościami plastycznymi i wykonywali ilustracje oraz kolorowali obrazki związane z poznanymi opowieściami. Dzieci w skupieniu wysłuchały m. in. „Legendy o bazyliszku”, „O warszawskiej syrence”, „O Lechu, Czechu i Rusie”, a także różnych legend z Podhala, znad Wisły, z krainy mazurskich jezior oraz znad Bałtyku. Do zapoznawania się z innymi historiami związanymi z początkami państwowości polskiej, biblioteka zaprasza dzieci również w listopadzie i grudniu.

Tekst: Joanna Konopacka

|
_ _
Strona 3 z 68 < 1 2 3 4 5 6 > >>
{ Kontakt }
Szkola Podstawowa Nr 1
im.Jana Brzechwy
w Suliszewie
ul.Zwycięstwa 26
73-222 Suliszewo
tel/fax 0957656411
e-mail: spsuliszewo@post.pl
_ _
{ Losowa Fotka }
PIC_0418.JPG
PIC_0418.JPG
Rycerze 2010
_ _
{ Dokumenty }
Statut
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Regulamin świetlicy
Regulamin szkoły
Regulamin wycieczek szkolnych
Regulamin dojazdów
Organizacja oddziałów przedszkolnych
Doradztwo zawodowe
Regulamin biblioteki szkolnej
Zasady funkcjonowania e-dziennika
Zasady korzystania z telefonów
_ _