[ Strona Główna Kalendarium Działania szkoły GaleriaStyczeń 29 2020 15:07:06 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Artykuły
Dyrektor
Grono Pedagogiczne
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn Szkoły
Samorząd uczniowski
Pliki do pobrania
Galeria
Procedury w szkole
Dzisiejsze wydarzenia
Dla uczniów
zadania
_ _
{ Kalendarz }
Stycze 2020
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
_ _
{ Facebook SP1 }
_ _
{ SAMORZĄD UCZNIOWSKI - WYBIERAMY PRZEWODNICZĄCĄ }
| 7 października 2019 r. odbyły się w naszej szkole wybory na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Emocji było co niemiara, a wyborcy mocno wspierali swoje kandydatki. W tym roku w szranki stanęły dwie uczennice Natalia Studzińska z kl. VIII i Anna Szymulewicz z klasy VII. Uprawnionych do głosowania było 69 uczniów z klas IV-VIII, a oddano 64 ważne głosy. Miło nam poinformować, że Przewodniczącą SU w roku szkolnym 2019/2020 została ponownie Natalia Studzińska, a jej zastępcą - Ania. Gratulujemy kandydatkom odwagi, pomysłowości i przemyślanych programów wyborczych. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Komisja w składzie: Krystian Dąbrowski (kl. VII), Maja Lewandowska (kl. VII) i Wiktoria Szott (kl. VI) oraz opiekun SU – pani Joanna Konopacka. Komisja skrupulatnie policzyła wszystkie głosy oraz sporządziła i podpisała Protokół z wyborów. A teraz… wszystko co kandydatki wymyśliły postarają się (z pomocą
p. Dyrektor i nauczycieli) wcielić w nasze szkolne życie.
Powodzenia!

Tekst: Joanna Konopacka

|
_ _
{ ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA }
| W piątek 04.10.2019 r. obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasi uczniowie również wzięli w nim udział. Pierwszym działaniem uczniów tego dnia było "wystrojenie" ścian szkoły w różne działania matematyczne, przypominające tabliczkę mnożenia w zakresie 100. Jako pierwsi do rywalizacji w mnożeniu przystąpiły klasy trzecia i czwarta. Zwyciężyli w niej Trzecioklasiści! Następnie starsze klasy (V-VIII) ścigały się, kto szybciej liczy. Uczniowie mieli do policzenia 75 działań korzystając z tradycyjnej formy papierowej oraz z aplikacji mobilnej i strony Kahoot!! A na koniec, na hali sportowej, odbyły się wyścigi i zawody, oparte na tabliczce mnożenia.


To był dzień pełen emocji i wrażeń, których dostarczyła uczniom „królowa nauk – matematyka” oraz organizator akcji - pan Marek Kokoszyński.

Jak było? Kliknij tutaj i zobacz.

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ 5-10.10.2019 r. - EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA }
| Cóż to znaczy? Dla podopiecznych p.Małgorzaty Serediak i p.Agnieszki Urwentowicz - uczniów z nauczania wczesnoszkolnego - bardzo wiele. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Niezależnie od poziomu zaawansowania zasada jest jedna: spotykamy się, aby bawić się programowaniem. Będziemy zatem pokazywać lekcje informatyki, warsztaty z robotami, podczas których będziemy rozwiązywać zagadki logiczne z przyjaciółmi czy dyskutować o nowych technologiach. Tu liczy się zapał i dobre chęci.
A my, jako szkoła, podjęliśmy się 10 wyzwań razem z CodeWeek 2019 i z inicjatywą "Uczymy Dzieci Programować".

Zdjęcia zobaczycie na naszym Facebooku kliknij tutaj

Tekst: Agnieszka Urwentowicz
|
_ _
{ DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA }
| Od 2001 roku w dniu 29 września 2019 r. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Od dawna dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. W końcu to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
W ramach akcji w naszej szkole od przedszkolaka do starszaka w dniu 30 września 2019 r. wychowawcy zorganizowali głośne czytanie i literacką zabawę z udziałem zaproszonych gości.

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Małgorzata Serediak
|
_ _
{ OGÓLNOPOLSKA AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA" }
| 20 września 2019 r. nasza szkoła brała udział w Akcji „Sprzątanie Świata”. Starsi uczniowie pod okiem pana Daniela Jarmarkiewicza sprzątały ze śmieci okolice naszej szkoły. Natomiast uczniowie klasy III uczestniczyli w zajęciach ekologicznych, podczas których zastanawiali się nad tym „Ile produkujemy odpadów?”, „Jak segregować odpady?”, „Jak długo rozkładają się w glebie poszczególne opakowania?” i „Jak kupować, aby mniej śmiecić?”. Następnie uczniowie zrobili plakat przedstawiający świat podzielony na piękny i zielony oraz szary i zaśmiecony.

Zdjęcia zobaczycie na naszym szkolnym Facebooku kliknij tutaj

Tekst: Ewelina Leśniańska
|
_ _
{ IDZIE JESIEŃ... }
| "Idzie jesień przez złocisty las, liście z drzew spadają, bo już czas, już najwyższy czas, jesień woła nas…"

Przedszkolaki w taki sposób próbowały odnaleźć jesień. Szukały jej wszędzie, aż nagle usłyszały pukanie w okno. Po drugiej stronie dzieci ujrzały piękną, kolorową Panią Jesień. Przedszkolaki wolały ile sił, aby Pani Jesień odwiedziła nasza salę. Pani Jesień weszła do sali śpiewając: "Idzie lasem pani jesień, Jarzębinę w koszu niesie... " Przyniosła ze sobą kosz pełen skarbów. Dzieci próbowały odgadywać jakie dary jesieni były ukryte w koszu. Przedszkolaki przyglądały się z zaciekawieniem i próbowały odgadywać zagadki zadawane przez kolorową jesień. Niespodziewany gość zrobił na dzieciach duże wrażenie.
Dziękujemy p. Renatce Górazda za wcielenie się w rolę Pani Jesieni.

Zdjęcia zobaczycie na naszym szkolnym Facebooku - zapraszamy! kliknij tutaj

Tekst: Agnieszka Grejć, Marta Jarmarkiewicz
|
_ _
{ OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA }
| 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nasze przedszkolaki świętowały dzisiaj :)
Dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach
i tańcach. Nie zabrakło uśmiechu i radości. Przedszkolaki z okazji swojego święta, zaprosiły p. dyrektor oraz uczniów klas
I – III razem z wychowawcami na występ
. Pani dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej złożyła najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyła każdemu przedszkolakowi słodki upominek. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania każdy przedszkolak otrzymał odznakę. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci.
Pamiętajmy, że „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” /J. Korczak/


Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Agnieszka Grejć, Marta Jarmarkiewicz
|
_ _
{ IV OTWARTE MISTRZOSTWA POWIATU W NORDIC WALKING. }
| Po raz kolejny uczniowie klasy VI z naszej szkoły wsparli Powiat Choszczeński i Aktywne Choszczno w organizacji tej fantastycznej imprezy. 5 września 2019 r., podczas Mistrzostw, nasi uczniowie poprowadzili rozgrzewkę dla wszystkich uczestników przed startem, byli odpowiedzialni za posiłki i słodki poczęstunek oraz nawodnienie zawodników. Na mecie dekorowali każdego uczestnika wręczając pamiątkowe medale. Z naszej strony nie zabrakło również głośnego dopingu.
Na koniec wróciliśmy szczęśliwi i uśmiechnięci, bo kolejny raz mogliśmy pomóc w organizacji tej imprezy‼
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i ślemy pozdrowienia od całej klasy VI.

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Daniel Jarmarkiewicz
|
_ _
{ ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 }
| Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Dzisiaj, 2 września 2019 r., uczniowie przywitali nowy rok szkolny 2019/2020. Uczniowie przybyli do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy. Na początku wprowadzono poczet flagowy i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły pani Alina Szymańska, która serdecznie powitała wszystkich przybyłych gości, uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne. Po wystąpieniu pani dyrektor, nasi uczniowie w wierszach i piosence pożegnali wakacje i powitali nowy rok szkolny. Na apelu nie zabrakło aspektu historycznego, cała społeczność oddała hołd poległym w II wojnie światowej minutą ciszy. Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.
Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole. Część artystyczną przygotowała p. Joanna Konopacka.

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Małgorzata Serediak
|
_ _
{ PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2019/2020 }
| Zestaw podręczników, obowiązujący w Szkole Podstawowej Nr 1 w Suliszewie, w roku szkolnym 2019/2020

Cały zestaw podręczników i ćwiczeń pod "czytaj więcej"

Na czerwono zostały zaznaczone podręczniki i ćwiczenia do religii do wszystkich klas oraz do języka niemieckiego do klasy IV i V, które kupują rodzice.
|
_ _
{ ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 }
| Zabrzmiał ostatni dzwonek. Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Brzechwy w Suliszewie tłumnie zgromadziła się w sali gimnastycznej na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Pani dyrektor Alina Szymańska powitała przybyłych gości, nauczycieli, uczniów i rodziców. Następnie przyjęła ślubowanie absolwentów. Po tym uroczystym momencie pani dyrektor wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe, stypendia i inne przyznane nagrody. Podczas uroczystości wręczone zostały także listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych uczniów. Na zakończenie apelu p. dyrektor szkoły podziękowała nauczycielom za rzetelną i efektywną pracę z uczniami, rodzicom za współpracę, Radzie Rodziców za działania podejmowane na rzecz uczniów i rozwoju szkoły oraz wszystkim którzy ze szkołą współpracowali i ją wspierali. Uroczystość zakończyła p. dyrektor szkoły życząc uczniom udanych i bezpiecznych wakacji.
Po ostatnich spotkaniach z wychowawcami i odebraniu świadectw w szkole zrobiło się cicho i pusto... do zobaczenie we wrześniu!

Fotorelację możesz zobaczyć tutaj i tutaj

Tekst: Małgorzata Serediak

W piątek, 14 czerwca 2019 r. odbył się także wieczorek pożegnalny uczniów klasy VIII. Były piosenki, wiersze, zabawne scenki ze szkolnego życia naszych absolwentów oraz pożegnalny tort i dyskoteka. Zabawnym i wzruszającym programem artystycznym, absolwentów pożegnali także koledzy i koleżanki z klasy VII. Trzymajcie się i powodzenia na nowych ścieżkach życia!

Zobaczcie tutaj jak było :)

|
_ _
Strona 3 z 70 < 1 2 3 4 5 6 > >>
{ Kontakt }
Szkola Podstawowa Nr 1
im.Jana Brzechwy
w Suliszewie
ul.Zwycięstwa 26
73-222 Suliszewo
tel/fax 0957656411
e-mail: spsuliszewo@post.pl
_ _
{ Losowa Fotka }


Konkurs Plastyczny "Kasztaniaki..." 2014
_ _
{ Dokumenty }
Statut
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Regulamin świetlicy
Regulamin szkoły
Regulamin wycieczek szkolnych
Regulamin dojazdów
Organizacja oddziałów przedszkolnych
Doradztwo zawodowe
Regulamin biblioteki szkolnej
Zasady funkcjonowania e-dziennika
Zasady korzystania z telefonów
_ _