[ Strona Główna Kalendarium Działania szkoły GaleriaStyczeń 29 2020 14:59:09 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Artykuły
Dyrektor
Grono Pedagogiczne
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn Szkoły
Samorząd uczniowski
Pliki do pobrania
Galeria
Procedury w szkole
Dzisiejsze wydarzenia
Dla uczniów
zadania
_ _
{ Kalendarz }
Stycze 2020
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
_ _
{ Facebook SP1 }
_ _
{ BOHATER-ON - KARTA DLA POWSTAŃCA }
| BohaterON – włącz historię to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, poprzez wysyłanie Im symbolicznych kartek z życzeniami. Projekt, w realizację którego włączyła się po raz kolejny również nasza szkoła, ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Organizatorami akcji jest Fundacja Rosa, partnerem merytorycznym Instytut Pamięci Narodowej, a cała kampania została objęta patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Uczniowie naszej szkoły, począwszy od klasy I, przygotowywali kartki z życzeniami dla Powstańców. Przeprowadzone w oparciu o pomoce dydaktyczne lekcje wychowawcze, pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców. Dzięki dostępnym materiałom, uczniowie mogli zgłębić historie adresatów swoich kartek oraz relacje z tamtych wydarzeń żyjących wciąż naocznych świadków, a przede wszystkim poznać przesłanie, jakie walczący Powstańcy chcieliby pozostawić młodym Polakom.
Udział w kampanii BohaterON – włącz historię dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń i pozwolił wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć – wartości, o których wobec walczących o wolną Polskę, nigdy nie powinniśmy zapomnieć.
Łącznie wysłaliśmy 45 kartek
|
_ _
{ PASOWANIE NA UCZNIA }
| Po dwóch miesiącach nauki dzieci z klasy pierwszej raźnie i wesoło zaśpiewały: "Już znamy się nawzajem i kto jest kto, ja wiem. A skoro cię poznaję, chcę z Tobą bawić się"
Pełne radości oczy i buzie kierowały w stronę swoich rodziców, którzy przybyli na uroczystość Pasowania na ucznia. Następnie wyrecytowały wiersze o swojej klasie i o tym, czego uczą się podczas różnych lekcji. Następnie złożyły ślubowanie na Sztandar Szkoły i zostały uroczyście pasowani na ucznia przez panią Dyrektor, co oznacza przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Następnie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom. A i uczniowie klasy III razem z wychowawczynią p. Eweliną Leśniańską, obdarowali pierwszoklasistów upominkami. Nie obyło się bez „czekoladowego tańca”...i dlatego na koniec mogły śmiało wypić czekoladę i zjeść słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zdjęcia zobaczycie na naszym szkolnym Facebooku, czyli tutaj

Tekst: Agnieszka Urwentowicz, Joanna Konpacka
|
_ _
{ AKCJA "SZKOŁA PAMIĘTA" }
| 25 października 2019 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Chłopcy z klasy VII i VIII razem z panem Danielem Jarmarkiewiczem uporządkowali groby nieznanych żołnierzy, poległych w walkach na polach bitew II Wojny Światowej, a pochowanych na cmentarzu w Suliszewie. Następnie młodzież z klasy VII i VIII wysłuchała pogadanki p. Joanny Konopackiej o bohaterstwie ludzi, którzy oddali swoje życie za wolność i niepodległość naszej ojczyzny. Rozmowa dotyczyła również tego, na czym dzisiaj polega patriotyzm, co robić aby nie dochodziło na świecie do konfliktów zbrojnych: o szacunku i empatii do drugiego człowieka i nieużywaniu mowy nienawiści. Na koniec młodzież pod opieką p. Konopackiej udała się na cmentarz w Suliszewie, aby zapalić znicze na mogiłach nieznanych żołnierzy oraz na grobach naszych kombatantów, panów: Edwarda Junaka i Mariana Sieradzkiego.

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ Z WIZYTĄ W BULLERBYN }
| „Dzieci z Bullerbyn” to jedna z najpopularniejszych powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Ciepła, pełna przygód i humoru opowieść o dzieciństwie, jest historią znaną kilku pokoleniom czytelników. Poznaliśmy mieszkańców Bullerbyn, maleńkiej szwedzkiej wioski, która liczy zaledwie trzy zagrody: Północną , Środkową i Południową.
24.10.2019r. uczniowie klasy III przenieśli się w świat „Dzieci z Bullerbyn” i wspólnymi siłami, pod okiem wychowawczyni Eweliny Leśniańskiej, stworzyli piękną i kolorową makietę wioski kierując się własnym pomysłem, kreatywnością i wyobrażeniem tego co opisane w książce.

Dzieci pracowały w wielkim skupieniu i zadbały o każdy szczegół swojej pracy.

Zdjęcia do obejrzenia na naszym szkolnym Facebooku kliknij tutaj

Tekst: Ewelina Leśniańska
|
_ _
{ EUROPEJSKI TYDZIEŃ UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH }
| 17 października 2019 r. uczniowie klasy VIII, w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych "Odkryj swój talent 2019", odwiedzili Zespół Szkół Nr 1 i warsztaty tej szkoły w Raduniu oraz warsztaty Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą szkół branżowych I i II stopnia oraz profili klas w liceach. Młodzież mogła poznać doskonale wyposażone warsztaty obu szkół i sprawdzić swoje umiejętności w obsłudze różnych maszyn i urządzeń. Mogli również spróbować smakołyków przygotowanych przez przyszłych kucharzy.
Dyrektorom obu szkół dziękujemy za zaproszenie, a nauczycielom i uczniom za przyjazną atmosferę i wyczerpujące informacje na temat oferty szkół i możliwościach zawodowych po ich ukończeniu. Z niecierpliwością oczekujemy również na Dni Otwarte w obu szkołach, aby uczniowie mogli zapoznać się z pełną ofertą kształcenia i podjąć ostateczna decyzję co do wyboru szkoły.

Zdjęcia do obejrzenia na naszym szkolnym Facebooku, czyli tutaj

Tekst: Renata Bielaniuk
|
_ _
{ DZIEŃ SZEFA KUCHNI }
| 21 października 2019 R. dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego obchodziły Dzień Szefa Kuchni
I tego dnia bawili się w kucharzy. Każdy przedszkolak do wykonania zadania miał przegotowany odpowiedni strój. Po zamianie w szefów kuchni, dzieci samodzielnie przygotowywały tosty. Jak widać baaaardzo smakowały :) naszą pracę daliśmy do degustacji Pani Dyrektor oraz młodszym klasom. Zabawa była znakomita!
Dzieci pracowały pod czujnym okiem swoich pań: Marty Jarmarkiewicz i Agnieszki Grejć.

Fotorelacja tutaj
|
_ _
{ DRAMA NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE VII. }
| Siódmoklasiści zainspirowani „Balladyną” Juliusza Słowackiego przygotowali w formie dramy dwa wybrane fragmenty lektury. Obydwie grupy wykazały się dużą samodzielnością i oryginalnością w napisaniu scenariusza, kreowaniu postaci, przygotowaniu scenografii i rekwizytów. Uczniowie zaprezentowali się przed Panią Dyrektor, uczniami klasy IV,V, VI i VIII oraz rodzicami. Otrzymali gromkie brawa i liczne pochwały. Jesteśmy z nich dumni i przekonani, że lektura na długo zapadnie w pamięci uczniów.

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Lucyna Rączkiewicz
|
_ _
{ RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ }
| 16.10.2019 r. WOŚP przeprowadziła próbę Bicia Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Resuscytacja krążeniowo-oddechowa, RKO to zespół czynności stosowanych u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia, czyli ustanie czynności serca z utratą świadomości i bezdechem. Celem resuscytacji jest utrzymanie przepływu krwi przez mózg i mięsień sercowy oraz przywrócenie czynności własnej układu krążenia. Natychmiastowe rozpoczęcie trzydziestu ucisków klatki piersiowej oraz dwóch wdechów przez świadków zdarzenia zwiększa prawdopodobieństwo przeżycia trzykrotnie.
W tej szlachetnej akcji nie mogło oczywiście zabraknąć uczniów naszej szkoły.
16 października b.r., punktualnie o godzinie 12, rozpoczęliśmy bicie rekordu. Przez trzydzieści minut, bo tyle trwała akcja, 40 uczniów wykonało resuscytację na 4 fantomach. Wszyscy biorący udział są pewni, że w sytuacji zagrożenia potrafiliby (a na pewno próbowaliby) uratować życie osobom poszkodowanym. I to jest właśnie największa wartość tego typu akcji.
Za przeprowadzenie akcji odpowiedzialne były panie Małgosia Serediak i Agnieszka Urwentowicz.

Zdjęcia do obejrzenia tutaj

Tekst: Małgorzata Serediak
|
_ _
{ SPOTKANIE AUTORSKIE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W CHOSZCZNIE }
| W środę 16 października uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w spotkaniu autorskim z Krzysztofem Piersą. Spotkanie miało miejsce w czytelni Biblioteki Miejskiej w Choszcznie. To już kolejne spotkanie naszych uczniów z Panem Krzysztofem i niezwykle wartościowe, ponieważ jako dziennikarz i terapeuta uzależnień przestrzega młodych ludzi przed uzależnieniem się od gier komputerowych, z czym sam się kiedyś borykał. Przestrzega też przed nadmiernym odsłanianiem swojej prywatności w sieci, obraźliwym komentowaniem osób i zdarzeń, i uświadamia tego konsekwencje. Podpowiada jak wypełnić czas w sposób wartościowy, jak rozwijać pasje i spełniać marzenia. Jak się dowiedzieliśmy, jego wielkim marzeniem było pisarstwo. Zrealizował swoje marzenia, jest autorem książek: „Komputerowy Ćpun”, „Trener Marzeń” oraz „Kosmiczne Bobry i Zemsta Księżycowej Szarańczy”. Tą ostatnią właśnie prezentował na spotkaniu. Młodzież chętnie zakupiła jego książki, oczywiście poprosili o autograf autora i pamiątkowe zdjęcie.

Tekst: Lucyna Rączkiewicz
|
_ _
{ DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ }
| "Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą - nauczać" ( M. Twain)

14 października 2019 r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą, p. Danielem Jarmarkiewiczem, przygotowali apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którzy podziękowali swoim nauczycielom oraz wszystkim pracownikom naszej szkoły za trud włożony w ich wychowanie, za przekazywaną wiedzę, wyrozumiałość, cierpliwość, uśmiech i serce. Był też przesympatyczny, pełen humoru program artystyczny, pokazujący naszą szkolną codzienność. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły złożyła również p. Dyrektor - Alina Szymańska.

Szanowni Rodzice!
Dyrektor, nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji serdecznie dziękują Wam za piękne kwiaty i życzenia od Waszych dzieci. Każdego dnia uczymy się od siebie nawzajem szacunku i zaufania. Wymagamy od siebie zrozumienia i zachowywania wspólnie ustalonych zasad, poznajemy świat i uczymy się doceniać i szanować ludzi, którzy są wokół nas. Dziękujemy Wam kochani za zaufanie, wyrozumiałość, każdą uwagę i dobrą radę i ogromny uśmiech, który zawsze odwzajemniacie.


Jak było? Zobaczycie tutaj

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ EDUKACJA TEATRALNA }
| W czwartek 10 października uczniowie klas VI-VIII obejrzeli w Choszczeńskim Domu Kultury spektakl teatralny pt. „Zebranie” w wykonaniu aktorów Polskiego Teatru Dramatycznego z Wrocławia. Przedstawienie miało charakter kulturalno-rozrywkowy i zawierało elementy interakcji z publicznością. Uczniowie mogli głośno wyrażać swoje opinie mówiąc do mikrofonu, wchodzili na scenę, by przez chwilę stać się aktorami. Akcja spektaklu rozgrywała się w szkole podczas lekcji i poruszała problemy współczesnych nastolatków, takie jak: tolerancja, prawdomówność, odmienność, przyjaźń oraz konsekwencje jakie niesie niestosowanie się do ogólnie przyjętych norm. Doskonała gra aktorów, oprawa multimedialna, wizualna i muzyka w ciekawy sposób zilustrowały akcję sceniczną. Mamy nadzieję, że obecność naszych uczniów na przedstawieniu przyczyni się do budowania ich wzajemnych relacji na ogólnie przyjętych normach społecznych.

Tekst: Lucyna Rączkiewicz
|
_ _
Strona 2 z 70 < 1 2 3 4 5 > >>
{ Kontakt }
Szkola Podstawowa Nr 1
im.Jana Brzechwy
w Suliszewie
ul.Zwycięstwa 26
73-222 Suliszewo
tel/fax 0957656411
e-mail: spsuliszewo@post.pl
_ _
{ Losowa Fotka }
PA270104.JPG
PA270104.JPG
Pasowanie na ucznia 2010
_ _
{ Dokumenty }
Statut
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Regulamin świetlicy
Regulamin szkoły
Regulamin wycieczek szkolnych
Regulamin dojazdów
Organizacja oddziałów przedszkolnych
Doradztwo zawodowe
Regulamin biblioteki szkolnej
Zasady funkcjonowania e-dziennika
Zasady korzystania z telefonów
_ _