[ Strona Główna Artykuły Pliki do pobrania GaleriaWrzesień 16 2019 08:05:35 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Artykuły
Dyrektor
Grono Pedagogiczne
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn Szkoły
Samorząd uczniowski
Pliki do pobrania
Galeria
Regulamin monitoringu
Procedury nt.palenia paierosów
Dzisiejsze wydarzenia
Dla uczniów
zadania
_ _
{ Kalendarz }
Wrzesie 2019
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
_ _
{ Facebook SP1 }
_ _
{ ŚPIEWAMY PO ANGIELSKU - I TO JAK! }
| 3 kwietnia 2019 roku odbył się w naszej szkole XVII Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej. Przyjechali do nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie i Szkół Podstawowych w Krzęcinie, Korytowie i Sławęcinie wraz z opiekunami. W konkursie oczywiście brali udział również uczniowie naszej szkoły - Dagmara Biniecka, Amelia Gajda, Sandra Glińska, Emilka Grucel, Ela Nikorowicz i Sandra Glińska. W jury Konkursu zasiadali w tym roku pan Artur Niedzielski - przewodniczący oraz członkowie - pani Anna Kinga Dudziak i pan Roman Szymański.

Jury po burzliwych obradach ogłosiło następujące wyniki:

nagroda Grand Prix - Martyna Gonera (SP nr 3 Choszczno)

w kategorii solistów:

za najwyższy poziom języka angielskiego - Sandra Glińska (SP nr 1 w Suliszewie)
I miejsce - Oliwier Pażontka (SP Sławęcin)
II miejsce - Holly McClean (SP nr 3 w Choszcznie)
III miejsce - Dagmara Biniecka (SP nr 1 w Suliszewie)
wyróżnienie - Julia Jekiełek (SP Krzęcin)

w kategorii zespołów:

I miejsce - "Rock Girls" (SP nr 1 w Suliszewie)
II miejsce - "The Little Girls" (SP Krzęcin)
III miejsce - "Best Friends Forever" ( SP Sławęcin)
wyróżnienie - "Little Ladies" (SP nr 1 w Suliszewie)

Sam konkurs oraz uczniów naszej szkoły do konkursu przygotowali p.p. Renata Bielaniuk, Joanna Konopacka i Paweł Lemiesiewicz. Jednocześnie dziękujemy pani Dyrektor Alinie Szymańskiej, księdzu Markowi Kokoszyńskiemu oraz pracownikom obsługi za pomoc w przygotowaniu konkursu.Dziękujemy również rodzicom naszych uczniów za upieczenie pysznych ciast.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom świetnego przygotowania i pięknych prezentacji!

Na fotorelację zapraszamy tutaj

Tekst: Renata Bielaniuk
|
_ _
{ POWITANIE WIOSNY }
| Czwartek, 21 marca 2019 roku, to był wyjątkowy dzień, gdyż tego dnia Samorząd Uczniowski zaplanował Dzień Samorządności i obchody powitania wiosny. By tradycji stało się zadość, przed pierwszym dzwonkiem odbył się apel, na którym Dyrektor szkoły - pani Alina Szymańska, przekazała Przewodniczącej SU – Natalii Studzńskiej - symboliczny klucz do szkoły. Natalia przedstawiła "nowe" Grono Pedagogiczne i pracowników obsługi, a sama weszła w rolę pani Dyrektor. Tak odbyły się pierwsze dwie lekcje - wcześniej skonsultowane z nauczycielami przedmiotów. Jak stwierdziła przewodnicząca SU w imieniu tymczasowego grona: "Był to duży wysiłek, zwłaszcza wtedy, kiedy trzeba było zainteresować tematem "niesfornych" uczniów, bo tacy przecież zawsze się znajdą". Następnie uczciliśmy Światowy Dzień Poezji, który przygotowała p. Lucyna Rączkiewicz, nauczycielka j. polskiego - przygotowując dla każdej klasy tomik wiosennych wierszy. Okazało się, że zarówno czytanie jak i słuchanie poezji sprawiło wielką radość uczniom. Podsumowaniem było wykonanie pracy plastycznej do wybranego wiersza. Prace wyszły przepiękne! Wystawę prac można obejrzeć na korytarzu szkolnym:) Następnie na czele z marzanną, przeszedł ulicami Suliszewa barwny korowód uczniów. Po powrocie do szkoły przy boisku szkolnym marzanna - symbol zimy - została spalona w ognisku. Dzieci z zapałem przystąpiły do pieczenia kiełbasek zakupionych przez Radę Rodziców oraz rozegrały pierwszy wiosenny turniej w piłkę nożną.

Zdjęcia zobaczycie tutaj i tutaj

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ OLIMPIADA UNIJNA W SŁAWĘCINIE }
| 14 marca 2019 r. uczniowie z klas I - III brali udział w Międzyszkolnej Olimpiadzie Sportowej Państw Unijnych
w SP Sławęcinie
:) Dziękujemy organizatorom za super zabawę
i gratulujemy wszystkim uczestnikom wygranej !!! :)

Zdjęcia zobaczycie tutaj i tutaj
|
_ _
{ MUZYCZNA KRAINA PRZEDSZKOLAKA }
| 14 marca 2019 r. dwóch naszych przedszkolaków - Oktawian Rackiewicz i Filip Gilewski - wybrało się do sali lustrzanej, która mieści się w Choszczeńskim Domu Kultury, aby zaprezentować swój talent. Chłopcy wzięli udział w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej ,,Muzyczna Kraina przedszkolaka”. Filip przełamał swoje lęki i strachy podjął wyzwanie, wyszedł na scenę i zaśpiewał, natomiast dla Oktawiana było to za duży stres... i w ostatniej chwili zrezygnował z wystąpienia. Dla obu chłopców była to doskonała lekcja, aby pokonać swoje słabości. Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków :) Brawo!!!

Tekst: Marta Siwko
|
_ _
{ 8 MARCA NASZEJ SZKOLE }
| Radosny, wiosenny i przyjazny klimat towarzyszył wszystkim paniom, dziewczynkom, panom i chłopcom w naszej szkole 8 marca 2019 r., bowiem w tego dnia obchodzili oni swoje święto. Uroczystość odbyła się pod opieką Samorządu Uczniowskiego, od którego wszyscy uczniowie otrzymali tradycyjne lizaki. Pomysły chłopców jak i dziewcząt na wzajemne życzenia były niepowtarzalne, widowiskowe i humorystyczne, a przede wszystkim pełne przemiłych treści. To był naprawdę wspaniały dzień! Życzylibyśmy sobie, aby taki nastrój panował w naszej szkole zawsze :-)

Filmiki i zdjęcia z tej przesympatycznej uroczystości zobaczysz na naszym szkolnym Facebooku! kliknij tutaj

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ KONKURS ORTOGRAFICZNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO }
| 25 lutego 2019 roku odbył się w naszej szkole finał trzeciego już Konkursu Ortograficznego z języka angielskiego "SPELLING BEE". Konkurs sprawdzał umiejętności ortograficzne w formie pisemnej i w formie ustnej (literowanie na czas po angielsku). Do pierwszego pisemnego etapu przystąpiło aż dwudziestu trzech uczniów z klas III - VIII. Do finałowej części ustnej awansowało osiemnaścioro uczniów.

W finałowej rozgrywce laureatami zostali:

w klasach III - IV
I miejsce - Maja Rajtarowska
II miejsce - Zuzanna Wolańska
III miejsce - Kornelia Świszcz
w klasach V - VI
I miejsce Dagmara Biniecka
II miejsce - Krystian Dąbrowski
III miejsce - Natalia Jabłońska
w klasach VII - VIII
I miejsce - Gabriela Nowalińska
II miejsce - Martin Szymczak
III miejsce - Jakub Łyczkowski

Uczestnicy finału zostali nagrodzeni nagrodami i dyplomami, a wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie również ocenami bardzo dobrymi i celującymi z języka angielskiego. Konkurs był bardzo trudny, więc należy pogratulować wszystkim, którzy podjęli to wyzwanie, a szczególnie laureatom, którzy nie tylko pokazali, że bardzo dobrze znają angielską pisownię, ale również potrafili zaprezentować się w części ustnej przed liczną widownią. Konkurs przygotowała Renata Bielaniuk. Gratulujemy :)

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Renata Bielaniuk
|
_ _
{ SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM }
| 25 lutego 2019 r. w szkolnej bibliotece, odbyło się spotkanie uczniów klasy VII i VIII z panem Tadeuszem Junakiem, synem naszego Kombatanta oraz wieloletniego sołtysa Suliszewa i prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Suliszewie, pana Edwarda Junaka. Porucznik Edward Junak, podczas II wojny światowej, w latach 1944-45, był uczestnikiem walk o wyzwolenie Warszawy i zdobycie Berlina. Za swoją odwagę i waleczność został odznaczony orderami i medalami: Orderem Virtuti Militari, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Walecznych, Medalem za Warszawę 1939–1945, Medalem za Odrę, Nysę, Bałtyk, Medalem „Za udział w walkach o Berlin”. Pan Tadeusz Junak bardzo ciekawie opowiadał o losach ojca podczas wojny, o tym jak został ranny na polu walki oraz o jego drodze do zdobycia Berlina i zakończenia wojny. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o życiu żołnierza, ale także zwykłego, ciepłego, serdecznego człowieka, który wielokrotnie gościł w naszej szkole 1 września – w Dniu Kombatanta oraz przez wiele lat angażował się w działalność społeczną swojej małej ojczyzny – Suliszewa.

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ DZIEŃ DOBRY - DZIŚ ŚWIĘTY WALENTY... }
| Wybrałam piękną kartkę - do Ciebie ją adresuję. By w tym dniu powiedzieć, że coś do Ciebie czuję...

14 lutego 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Św. Walentego popularnie nazywany Walentynkami. Od rana było czuć w szkole wyjątkową atmosferę. Dzień był ekscytujący, zabawny i pełny wrażeń. Główną atrakcją była „Poczta walentynkowa” zorganizowana przez Samorząd Uczniowski :) Dziękujemy naszemu amorkowi - Natalii Studzińskiej i jej pomocniczce Klaudii Łuczyńskiej, za dostarczenie walentynkowej korespondencji :)

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ DZIEŃ BABCI I DZIADKA }
| „Kochamy Was, Kochamy całym Sercem!”

Dzień Babci i Dziadka jest dniem szczególnie ważnym dla dzieci, ponieważ to właśnie wtedy mogą podziękować ukochanym dziadkom za miłość, którą otrzymują codziennie, za troskę, wsparcie i zrozumienie ich „małych wielkich” problemów oraz czas, który im poświęcają.
W ten mroźny dzień (22 stycznia 2019 r.) do naszej szkoły przybyli bardzo licznie i szczególnie ważni goście - babcie i dziadkowie. Wszyscy uczniowie wyglądali ich od samego rana. Bardzo długo przygotowywali się pod kierunkiem swoich wychowawczyń aby jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi ukochanymi dziadkami. Dzieci włożyły wiele pracy, by wypaść jak najlepiej. Patrząc na zadowolone miny gości, sądzimy, że im się udało. Buziaki, drobne prezenty oraz słodki poczęstunek były wyrazem miłości najmłodszych do swoich babć dziadków.

Zdjęcia zobaczycie tutaj i tutaj

Tekst: Małgorzata Serediak
|
_ _
{ BEZPIECZNE FERIE }
| W poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., uczniowie klas I - VII mieli okazję spotkać się z przedstawicielem PSP z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie - asp. Stanisławem Rydzem. Spotkanie miało na celu przestrzec dzieci przed nieprzemyślanymi zabawami m.in. na zamarzniętych zbiornikach wodnych, a jeśli wydarzy się wypadek - przypomnieć jak pomóc osobie poszkodowanej. Rozmawialiśmy także o pożarach, jak wezwać pomoc, jakie dane są najważniejsze gdy dzwonimy na numer alarmowy, jak zabezpieczyć się przed ogniem czy dymem gdy jesteśmy w budynku, który się pali. Dzieciom przypomniano także podstawy udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników, o czym świadczyła ich aktywność. Dziękujemy za interesujące spotkanie :)

Tekst: Małgorzata Serediak
|
_ _
{ 27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY }
| 13 stycznia 2019 roku nasza Szkoła także „zagrała” w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci, pod hasłem: "POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE - Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych". Udało się nam zebrać 623,15 zł! Do naszej akcji przyłączyły się także, jak co roku, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Suliszewie. Oprócz tego, że zbieraliśmy pieniądze dla Fundacji - dziewczynki z naszego Koła Tanecznego wzięły udział w "orkiestrowym" koncercie zorganizowanym przez Choszczeński Dom Kultury.

Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy wesprzeć tak ważną i potrzebną akcję, jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do nas! SIE MA!!

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
Strona 2 z 68 < 1 2 3 4 5 > >>
{ Kontakt }
Szkola Podstawowa Nr 1
im.Jana Brzechwy
w Suliszewie
ul.Zwycięstwa 26
73-222 Suliszewo
tel/fax 0957656411
e-mail: spsuliszewo@post.pl
_ _
{ Losowa Fotka }
P6100125.JPG
P6100125.JPG
Wycieczka do Biskupina
_ _
{ Dokumenty }
Statut
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Regulamin świetlicy
Regulamin szkoły
Regulamin wycieczek szkolnych
Regulamin dojazdów
Organizacja oddziałów przedszkolnych
Doradztwo zawodowe
Regulamin biblioteki szkolnej
Zasady funkcjonowania e-dziennika
Zasady korzystania z telefonów
_ _