[ Strona Główna Kalendarium Działania szkoły GaleriaSierpień 05 2020 00:13:36 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Artykuły
Dyrektor
Grono Pedagogiczne
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn Szkoły
Samorząd uczniowski
Pliki do pobrania
Galeria
Procedury w szkole
Dzisiejsze wydarzenia
Dla uczniów
zadania
_ _
{ Kalendarz }
Sierpie 2020
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
_ _
{ Facebook SP1 }
_ _
{ FERIE 2020 }
| |
_ _
{ FERIE 2020 }
| |
_ _
{ KOLEJOWE ABC }
| 29 stycznia 2020 r. naszą szkołę odwiedził Zespół Edukacyjny w ramach Kampanii "Kolejowe ABC" realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego.
W zajęciach udział wzięli uczniowie klas I – III. Wszyscy doskonale wiedzieli, kim jest bohater Kampanii Kolejowe ABC – nosorożec Rogatek. Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę na temat bezpiecznego zachowania w pobliżu przejazdów kolejowych, torów, w pociągu, na dworcu i peronie. Poznali również znaki drogowe występujące przed przejazdami kolejowymi i przypomnieli sobie o zasadach obowiązujących podczas podróży pociągiem. W trakcie ćwiczenia na spostrzegawczość dzieci poznały sposoby zakupu biletu. Uczestnicy mieli okazję zaprojektować własny piktogram i sprawdzić swoją wiedzę podczas quizu kolejowego. Chętnie odpowiadali na pytania prowadzących i wzięli udział w doświadczeniu z odblaskami, po którym zrozumieli, jak ważne jest bycie widocznym na drodze.
Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od nosorożca Rogatka.
Dziękujemy paniom za ciekawą lekcję

Zdjęcia do obejrzenia tutaj

Tekst: Ewelina Leśniańska
|
_ _
{ "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU” }
| 28 stycznia 2020 r. gościliśmy na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Choszcznie, gdzie odbywał się turniej piłki nożnej "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”
Nasza drużyna dziewcząt rywalizowała z drużyną SP Sławęcin.
Ostatecznie wygraliśmy i zakwalifikowaliśmy się do turnieju finałowego, który odbędzie się w Szczecinku.
Dodatkowo Maja Baranowska z kl. IV wywalczyła tytuł najlepszej zawodniczki.

Skład drużyny: Maja Baranowska, Wiktoria Szott, Emilia Szczublewska, Magdalena Majcher , Martyna Urwentowicz, Hanna Dziemian, Sandra Glińska, Julia Gilewska

Natomiast drużyna chłopców rywalizowała z drużynami z: SP 1 Choszczno, SP 3 Choszczno, SP Chrapowo, SP Sławęcin. Chłopcy walczyli dzielnie w każdym meczu ostatecznie zajmując miejsce V
Gratulujemy zawodnikom i trenerowi, panu Danielowi Jarmarkiewiczowi.

Zdjęcia do zobaczenia na naszym szkolnym Facebooku, czyli tutaj

|
_ _
{ BAL PRZEBIERAŃCÓW }
| Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 24 stycznia 2020 roku. Na pięknie udekorowanej sali pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, kotki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, Harrego Pottera, Batmana, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, a to za sprawą p. Daniela, który zorganizował czas naszym uczniom :) Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Bal trwał trzy godziny, za sprawą dobrze dobranej muzyki i wspaniałej atmosfery wszyscy mieli ochotę zostać dłużej. Ostatnie piosenki bisowano po kilka razy. Każdy tańczył do utraty tchu, by nie zmarnować szansy na karnawałowe szaleństwo w gronie przyjaciół. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Jak się bawiliśmy? Możecie zobaczyć tutaj
|
_ _
{ BABCIU, DZIADKU! KOCHAMY WAS! }
| Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.
Dnia 24 stycznia odbyła się ta wspaniała impreza. W udekorowanej sali w naszej szkole dzieci przedstawiły program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, wykonanymi własnoręcznie. Frekwencja dopisała. Rodzice naszych pociech przygotowali również dla nich poczęstunek w postaci ciasta. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Zdjęcia zobaczycie tutaj
|
_ _
{ IDZIEMY DO WAS Z KOLĘDĄ... }
| "Wiwat, wiwat już idziemy,
za kolędę dziękujemy,
i za rok przyjdziemy!!! "


Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli w swoich domach i wysłuchali :) Oczywiście dziękujemy za datki i słodycze :)
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, którzy poświecili dwa popołudnia, aby pokazać jak wygląda tradycja kolędowania :)
Dziękujemy p. dyrektor Alinie Szymańskiej i wszystkim zaangażowanym nauczycielom (p. Małgorzata Serediak, p. Agnieszka Urwentowicz, p. Ewelina Leśniańska Dulej, p. Marta Jarmarkiewicz, p. Daniel Jarmarkiewicz), którzy czuwali nad bezpieczeństwem naszych uczniów podczas kolędowania.

Zdjęcia zobaczycie tutaj
|
_ _
{ NADCHODZI ŚWIĄTECZNY CZAS... }
| Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli.
Nie inaczej było i w tym roku. Uczniowie klas IV i V mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych - aktorskich, wokalnych i muzycznych. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.
Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. Oprócz św. Józefa, Maryi, Trzech Króli, aniołów, pasterzy i dzieci na scenie pojawił się – diabeł. Przedstawienie przeplatane było kolędami, pastorałkami. także w wykonaniu uczniów. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Uczniowie występowali dwukrotnie: pierwszy raz przed rodzicami a drugi właśnie w piątek. Dziękujemy! Uczniów przygotowywały: p. Adrianna Dokurno i p. Grażyna Matczuk – Piechota.

Zdjęcia do obejrzenia tutaj

A przed Jasełkami...Tradycyjnie przed dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia. Ponieważ nasi uczniowie są bardzo grzeczni więc przyszedł z prezentami ponownie Mikołaj :)

Zdjęcia do obejrzenia tutaj
|
_ _
{ EKO-EDUKACJA Z EKOLINKIEM }
| We wtorek, 10 grudnia 2019 r. w naszej szkole zagościł Ekolinek – maskotka programu edukacyjnego „Ocalmy Planetę”. którego organizatorem jest Klub Kobieta 2000 oraz Urząd Miejski w Choszcznie.
Zaproszeni goście razem z Ekolinkiem zaprezentowali nam sposoby segregacji śmieci. Dowiedzieliśmy się jakie odpadki wrzucać do odpowiednio pokolorowanych pojemników lub worków foliowych. Należyte rozdzielanie, produkowanych przez nas w masowych ilościach śmieci, pozwala na ich przerób i ponowne wprowadzenie na rynek towarów z nich wytworzonych. Aby zachęcić uczniów do selektywnej zbiórki odpadów nasi goście przeprowadzili kilka konkursów na ten temat obdarowując uczestników nagrodami. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i przyniosło wiele korzyści dla słuchaczy. Wielkie emocje wzbudzał oczywiście Ekolinek :) Serdecznie dziękujemy prelegentom.

Zdjęcia zobaczycie na naszym szkolnym Facebooku, czyli tutaj
|
_ _
{ MY TAKŻE POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM }
| Rodzice, przyjaciele szkoły, pracownicy szkoły, przedszkolaki i uczniowie klas I - III wzięli udział w akcji charytatywnej "Mały gest wielki cel".
Z tej okazji przygotowaliśmy paczkę dla potrzebującego dziecka ( a raczej paczki :) ). Życzymy Dorianowi oraz Jego rodzinie radości i zdrowia. Zbiórka potwierdziła to, że Mikołaj i pomocnicy naprawdę istnieją.

Jak było? Kliknij tutaj i zobacz

Kolejka akcja, w której wzięliśmy udział, tym razem pod kierunkiem p. Lucyny Rączkiewicz, to "Szlachetny Gest" - jesteśmy dumni, że nasza szkoła włączyła się w akcję zbierania funduszy na specjalistyczne operacje i zabiegi, leczenie, rehabilitację oraz leki - tym razem dla małego Józia. Zbiórka funduszy została przeprowadzona wśród uczniów klas IV - VIII. Serdecznie dziękujemy uczniom ich rodzicom oraz gronu pedagogicznemu za dokonywane wpłaty. 12 grudnia przekazaliśmy na konto Fundacji 585 zł.Dziękujemy z serca płynącą pomoc finansową :)

Chcecie zobaczyć komu pomagamy? Możecie to zrobić tutaj lub tutaj
(Józio Żelazny, Fundacja Szlachetny Gest)

Warto pomagać!

|
_ _
{ MIKOŁAJKI }
| Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w naszej szkole gości już od pierwszych dni grudnia.
W piątek, czyli 6-go grudnia panuje u nas szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli entuzjastycznie. Dla każdego znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.
W tym wyjątkowym dniu „mikołajowe" czapki przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej. Fani MIKOŁAJA, czyli zachwyceni uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki zaprosili go na pożegnanie do wspólnego zdjęcia.
Dziękujemy uczniom klasy VIII za wspaniałe odegranie swoich ról.

Zdjęcia zobaczycie na naszym szkolnym Facebooku, czyli tutaj
|
_ _
Strona 2 z 72 < 1 2 3 4 5 > >>
{ Kontakt }
Szkola Podstawowa Nr 1
im.Jana Brzechwy
w Suliszewie
ul.Zwycięstwa 26
73-222 Suliszewo
tel/fax 0957656411
e-mail: spsuliszewo@post.pl
_ _
{ Losowa Fotka }
PIC_0158.JPG
PIC_0158.JPG
Wycieczka do Midzyrzecza
_ _
{ Dokumenty }
Statut
Zdalne nauczanie
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Regulamin świetlicy
Regulamin szkoły
Regulamin wycieczek szkolnych
Regulamin dojazdów
Organizacja oddziałów przedszkolnych
Doradztwo zawodowe
Regulamin biblioteki szkolnej
Zasady funkcjonowania e-dziennika
Zasady korzystania z telefonów
_ _