[ Strona Główna Artykuły Pliki do pobrania GaleriaWrzesień 16 2019 08:10:13 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Artykuły
Dyrektor
Grono Pedagogiczne
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn Szkoły
Samorząd uczniowski
Pliki do pobrania
Galeria
Regulamin monitoringu
Procedury nt.palenia paierosów
Dzisiejsze wydarzenia
Dla uczniów
zadania
_ _
{ Kalendarz }
Lipiec 2019
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
_ _
{ Facebook SP1 }
_ _
{ IV OTWARTE MISTRZOSTWA POWIATU W NORDIC WALKING. }
| Po raz kolejny uczniowie klasy VI z naszej szkoły wsparli Powiat Choszczeński i Aktywne Choszczno w organizacji tej fantastycznej imprezy. 5 września 2019 r., podczas Mistrzostw, nasi uczniowie poprowadzili rozgrzewkę dla wszystkich uczestników przed startem, byli odpowiedzialni za posiłki i słodki poczęstunek oraz nawodnienie zawodników. Na mecie dekorowali każdego uczestnika wręczając pamiątkowe medale. Z naszej strony nie zabrakło również głośnego dopingu.
Na koniec wróciliśmy szczęśliwi i uśmiechnięci, bo kolejny raz mogliśmy pomóc w organizacji tej imprezy‼
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i ślemy pozdrowienia od całej klasy VI.

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Daniel Jarmarkiewicz
|
_ _
{ ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 }
| Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Dzisiaj, 2 września 2019 r., uczniowie przywitali nowy rok szkolny 2019/2020. Uczniowie przybyli do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy. Na początku wprowadzono poczet flagowy i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły pani Alina Szymańska, która serdecznie powitała wszystkich przybyłych gości, uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne. Po wystąpieniu pani dyrektor, nasi uczniowie w wierszach i piosence pożegnali wakacje i powitali nowy rok szkolny. Na apelu nie zabrakło aspektu historycznego, cała społeczność oddała hołd poległym w II wojnie światowej minutą ciszy. Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.
Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole. Część artystyczną przygotowała p. Joanna Konopacka.

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Małgorzata Serediak
|
_ _
{ PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2019/2020 }
| Zestaw podręczników, obowiązujący w Szkole Podstawowej Nr 1 w Suliszewie, w roku szkolnym 2019/2020

Cały zestaw podręczników i ćwiczeń pod "czytaj więcej"

Na czerwono zostały zaznaczone podręczniki i ćwiczenia do religii do wszystkich klas oraz do języka niemieckiego do klasy IV i V, które kupują rodzice.
|
_ _
{ ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 }
| Zabrzmiał ostatni dzwonek. Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Brzechwy w Suliszewie tłumnie zgromadziła się w sali gimnastycznej na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Pani dyrektor Alina Szymańska powitała przybyłych gości, nauczycieli, uczniów i rodziców. Następnie przyjęła ślubowanie absolwentów. Po tym uroczystym momencie pani dyrektor wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe, stypendia i inne przyznane nagrody. Podczas uroczystości wręczone zostały także listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych uczniów. Na zakończenie apelu p. dyrektor szkoły podziękowała nauczycielom za rzetelną i efektywną pracę z uczniami, rodzicom za współpracę, Radzie Rodziców za działania podejmowane na rzecz uczniów i rozwoju szkoły oraz wszystkim którzy ze szkołą współpracowali i ją wspierali. Uroczystość zakończyła p. dyrektor szkoły życząc uczniom udanych i bezpiecznych wakacji.
Po ostatnich spotkaniach z wychowawcami i odebraniu świadectw w szkole zrobiło się cicho i pusto... do zobaczenie we wrześniu!

Fotorelację możesz zobaczyć tutaj i tutaj

Tekst: Małgorzata Serediak

W piątek, 14 czerwca 2019 r. odbył się także wieczorek pożegnalny uczniów klasy VIII. Były piosenki, wiersze, zabawne scenki ze szkolnego życia naszych absolwentów oraz pożegnalny tort i dyskoteka. Zabawnym i wzruszającym programem artystycznym, absolwentów pożegnali także koledzy i koleżanki z klasy VII. Trzymajcie się i powodzenia na nowych ścieżkach życia!

Zobaczcie tutaj jak było :)

|
_ _
{ POŻEGNANIE PRZEDSZKOLAKÓW }
| Piękną uroczystością wierszami, piosenkami, wesołą zabawą, ale i łzami wzruszenia nasze przedszkolaki żegnały przedszkole. Pożegnane zostały zabawki, sala, koledzy i koleżanki oraz wychowawczyni p. Agnieszka Grejć
„Kart w kalendarzu było nie mało.
Codziennie jedną zdejmował czas.
I cóż powiecie? Ot, przeleciało.
Rok szkolny minął tak szybko nam.”
Rok szkolny minął rzeczywiście niezwykle szybko. Obfitował w wiele atrakcji, wiele miłych chwil. Nasze przedszkolaki bogatsze w nowe doświadczenia z ciekawością będą odkrywać świat podczas letnich, wakacyjnych zabaw. Życzymy, by zbliżające się wielkimi krokami wakacje były czasem zasłużonego i bezpiecznego wypoczynku. Pragniemy pogratulować dzieciom osiągniętych sukcesów i serdecznie podziękować wspaniałym Rodzicom za zaangażowanie i serce włożone we współpracę z przedszkolem.
Pani Marta Siwko ze swoimi młodszymi przedszkolakami pożegnała starszaków i powitała wakacje:) A pani Agnieszka Urwentowicz z trzecioklasistami powitała przedszkolaki- starszaki jako uczniów .
|
_ _
{ SKO W NASZEJ SZKOLE }
| W roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole rozpoczęła działalność Szkolna Kasa Oszczędności - SKO pod patronatem Zachodniopomorskiego Banku Spółdzielczego w Choszcznie . Dzięki udziałowi w programie uczniowie nabrali nawyku systematycznego oszczędzania, zdobyli umiejętność racjonalnego gospodarowania pieniędzmi oraz zgromadzili oszczędności na zakup wymarzonej rzeczy. Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, pragnę więc przybliżyć kilka ciekawostek z funkcjonowania naszego SKO:
- swoje konta otworzyło dotąd 39 uczniów,
- systematycznych wpłat dokonywało 20 uczniów,
- w maju łącznie na wszystkich kontach było zgromadzonych 7.000 zł,
- najliczniej oszczędzającą klasą jest klasa VI.
Dziś, 19 czerwca podczas apelu odbyło się wręczenie nagród wszystkim uczniom oszczędzającym w SKO, a na szczególne nagrody zasłużyli mistrzowie systematycznego oszczędzania którymi okazali się:
Jakub Studziński - klasa VI
Maja Rajtarowska - klasa IV
Dagmara Biniecka - klasa VI.
Nagrody, które były dla uczniów miłym zaskoczeniem ufundował Zachodniopomorski Bank Spółdzielczy w Choszcznie.
Gratulujemy i zachęcamy do oszczędzania pamiętając, że nie liczą się kwoty wpłat ale ich systematyczność.

Tekst: Szkolny opiekun SKO Małgorzata Worach
|
_ _
{ ZNAMY I LUBIMY BAŚNIE ANDERSENA }
| 4 czerwca 2019 r. uczennice z klasy drugiej: Ela Nikorowicz, Emilka Grucel i Nikoletta Goliszek uczestniczyły w Powiatowym Konkursie Czytelniczym ze znajomości baśni Hansa Christiana Andersena "Baśniowe Koło Fortuny" Nasze uczennice wykazały się dobrą znajomością czytelniczą :) Do konkursu przygotowała p. Krystyna Kozanecka.
Gratulujemy!!!
|
_ _
{ PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ WIERSZE }
| 28 maja 2019 r, przedszkolaki z grupy p.Agnieszki Grejć – Antoś Wejman i Adam Wiącek wzięli udział w VI Gminnym Konkursie Recytatorskim „Dziecięce spotkanie z poezją”. Chłopcy przezwyciężyli swój stres i pięknie wyrecytowali wiersze Jana Brzechwy przed publicznością. Mimo stresu, który im towarzyszył Antoś i Adam spisali się rewelacyjnie! Tak trzymać przedszkolaki!
Gratulujemy!!! 😁

Tekst: Agnieszka Grejć
|
_ _
{ FESTYN RODZINNY "ZAWSZE RAZEM" }
| 25 maja 2019 r. odbył się coroczny Festyn Rodzinny pod hasłem „Zawsze razem”. Obfitował on wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych: zabawa rozpoczęła się od programu artystycznego w wykonaniu wszystkich przedszkolaków i uczniów klas I-III. W programie znalazły się przemiłe życzenia dla mam i tatusiów z okazji ich święta. Sympatyczny i wzruszający program artystyczny uzupełnił występ naszych cheerleaderek ze szkolnego Koła Tanecznego. Kolejne atrakcje przeznaczone dla dzieci i ich rodziców to: malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, pranie ubrań w balii na tarze, tor przeszkód dla dzieci, rozgrywki w ringo oraz nauka resuscytacji i pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci i dorosłych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się jak zwykle, Loteria Fantowa „Szczęśliwy Numerek". Wszyscy spędzali także miło czas przy grillu, lodach i chłodzących napojach. Sponsorami naszego Festynu były: panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Suliszewie, sołtysi Kołek, Rzecka i Suliszewa: pani Sylwia Góźdź, pani Joanna Budzińska i pan Jerzy Garbicz oraz rodzice naszych uczniów. Program artystyczny przygotowały panie: Marta Siwko, Agnieszka Grejć, Małgorzata Serediak, Agnieszka Urwentowicz i Krystyna Kozanecka. Dziękujemy sponsorom, rodzicom i dzieciom za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!

Fotorelacja do zobaczenia na naszym szkolnym Facebooku: kliknij tutaj

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ PRZED ÓSMOKLASISTAMI WAŻNE DECYZJE }
| Wybór nowej szkoły nie jest prostą decyzją, toteż choszczeńskie szkoły starają się pomóc uczniom w jej podjęciu. Już w kwietniu nasi ósmoklasiści odwiedzili Zespół Szkół Nr 3 przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie zostali ciepło przyjęci i zapoznani z ofertą szkoły, w maju gościli u nas nauczyciele z Zespołu Szkół Nr 1 przy ul. Chrobrego i Zespołu Szkół Nr 2 przy ul. Polnej przedstawiając zasady rekrutacji i zaprezentowali pełne oferty szkół. 17 maja i 21 maja to Dni Otwarte w wyżej wymienionych szkołach. Oczywiście wzięliśmy w nich udział. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i atrakcyjną organizację tych spotkań.

Tekst: Lucyna Rączkiewicz
|
_ _
{ WYCIECZKA KLAS V-VIII NA KASZUBY }
| W dniach 8 - 9 maja uczniowie klas V-VIII wyjechali na wycieczkę na Kaszuby. Wycieczka została zorganizowana we współpracy z Centrum Turystycznym TOM-WOJ. W programie wycieczki znalazł się Będomin, gdzie mieści się Muzeum Hymnu Narodowego – jedyne muzeum w Polsce w zabytkowym dworku należącym w przeszłości do rodziny Wybickich, to właśnie tu urodził się Józef Wybicki, autor „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie zwiedziliśmy Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, w którym czekało na nas mnóstwo ciekawych atrakcji, min. Dom Do Góry Nogami, najdłuższa deska świata, stół noblisty, dom Sybiraka. Ciekawe, zajmujące opowieści pani przewodnik przybliżyły nam burzliwą historię Kaszubów. Zetknęliśmy się po raz pierwszy z alfabetem i językiem kaszubskim. Kolejne punkty programu to: Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie, które wywarło na uczniach duże wrażenie i mieli okazję sami spróbować swoich umiejętności wyrabiania glinianych naczyń, pobyt w Kartuzach – mieście leżącym nad czterema jeziorami: Karczemnym, Klasztornym Dużym , Klasztornym Małym i Mielenko, a tam wizyta w Centrum Informacji Turystycznej, gdzie obejrzeliśmy ciekawy film dotyczący historii i współczesnych wydarzeń miasta, zakupiliśmy pamiątki, złożyliśmy wizytę w Kartuskim Centrum Kultury, zwiedziliśmy klasztor – Kolegiatę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera z niezapomnianymi opowieściami pana przewodnika o życiu codziennym na kaszubskiej wsi, o historii Kartuz i zakonu Kartuzów, zapoznaliśmy się z wystawą kaszubskiego rękodzieła artystycznego. Wiele niezapomnianych wrażeń dostarczyła uczniom lekcja w języku kaszubskim, w której uczestniczyli na terenie najstarszego skansenu w Polsce w Wdzydzach Kiszewskich – w Kaszubskim Parku Etnograficznym, w którym zgromadzono ponad 50 obiektów architektury ludowej z obszaru całych Kaszub i Kociewia. Bogaty program dwóch dni wymagał odpoczynku, na który zatrzymaliśmy się w Gospodarstwie Agroturystycznym „U Chłopa” w Chmielnie, tam zjedliśmy obiadokolację i śniadanie, młodzież integrowała się na dyskotece, wspólnej grze w bilard i innych wspólnych zabawach, aż nadeszła pora na nocleg w przytulnych pokojach.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów za zainteresowanie tematyką wycieczki, za przyjazną atmosferę, życzliwe wzajemne relacje i kulturalne zachowanie.
Dziękujemy Centrum Turystycznemu TOM-WOJ za wzorową organizację naszego wyjazdu, naszej Pani pilot – Teresie Aszyjczyk-Chilińskiej za wszystkie atrakcje i opiekę, Panu kierowcy – Rafałowi Birecie za cierpliwość i bezpieczną drogę.
Uczniami opiekowali się wychowawcy: Pani Małgorzata Worach, Pani Renata Bielaniuk, Pan Daniel Jarmarkiewicz i Pani Lucyna Rączkiewicz.

Zdjęcia zobaczycie tutaj i tutaj

Tekst: Lucyna Rączkiewicz
|
_ _
Strona 1 z 68 1 2 3 4 > >>
{ Kontakt }
Szkola Podstawowa Nr 1
im.Jana Brzechwy
w Suliszewie
ul.Zwycięstwa 26
73-222 Suliszewo
tel/fax 0957656411
e-mail: spsuliszewo@post.pl
_ _
{ Losowa Fotka }


Bieg Charytatywny dla Kasi 2016
_ _
{ Dokumenty }
Statut
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Regulamin świetlicy
Regulamin szkoły
Regulamin wycieczek szkolnych
Regulamin dojazdów
Organizacja oddziałów przedszkolnych
Doradztwo zawodowe
Regulamin biblioteki szkolnej
Zasady funkcjonowania e-dziennika
Zasady korzystania z telefonów
_ _