[ Strona Główna Kalendarium Działania szkoły GaleriaGrudzień 12 2019 16:54:04 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Artykuły
Dyrektor
Grono Pedagogiczne
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn Szkoły
Samorząd uczniowski
Pliki do pobrania
Galeria
Procedury w szkole
Dzisiejsze wydarzenia
Dla uczniów
zadania
_ _
{ Kalendarz }
Czerwiec 2019
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
_ _
{ Facebook SP1 }
_ _
{ EKO-EDUKACJA Z EKOLINKIEM }
| We wtorek, 10 grudnia 2019 r. w naszej szkole zagościł Ekolinek – maskotka programu edukacyjnego „Ocalmy Planetę”. którego organizatorem jest Klub Kobieta 2000 oraz Urząd Miejski w Choszcznie.
Zaproszeni goście razem z Ekolinkiem zaprezentowali nam sposoby segregacji śmieci. Dowiedzieliśmy się jakie odpadki wrzucać do odpowiednio pokolorowanych pojemników lub worków foliowych. Należyte rozdzielanie, produkowanych przez nas w masowych ilościach śmieci, pozwala na ich przerób i ponowne wprowadzenie na rynek towarów z nich wytworzonych. Aby zachęcić uczniów do selektywnej zbiórki odpadów nasi goście przeprowadzili kilka konkursów na ten temat obdarowując uczestników nagrodami. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i przyniosło wiele korzyści dla słuchaczy. Wielkie emocje wzbudzał oczywiście Ekolinek :) Serdecznie dziękujemy prelegentom.

Zdjęcia zobaczycie na naszym szkolnym Facebooku, czyli tutaj
|
_ _
{ I MY POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM }
| Rodzice, przyjaciele szkoły, pracownicy szkoły, przedszkolaki i uczniowie klas I - III wzięli udział w akcji charytatywnej "Mały gest wielki cel ".
Z tej okazji przygotowaliśmy paczkę dla potrzebującego dziecka ( a raczej paczki :) ). Życzymy Dorianowi oraz Jego rodzinie radości i zdrowia. Zbiórka potwierdziła to, że Mikołaj i pomocnicy naprawdę istnieją.

Warto pomagać!

Jak było? Kliknij tutaj i zobacz
|
_ _
{ MIKOŁAJKI }
| Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w naszej szkole gości już od pierwszych dni grudnia.
W piątek, czyli 6-go grudnia panuje u nas szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli entuzjastycznie. Dla każdego znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.
W tym wyjątkowym dniu „mikołajowe" czapki przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej. Fani MIKOŁAJA, czyli zachwyceni uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki zaprosili go na pożegnanie do wspólnego zdjęcia.
Dziękujemy uczniom klasy VIII za wspaniałe odegranie swoich ról.

Zdjęcia zobaczycie na naszym szkolnym Facebooku, czyli tutaj
|
_ _
{ PIECZEMY PIERNICZKI }
| Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.
4 grudnia w całej szkole unosił się zapach korzennych przypraw.
Ten dzień dla uczniów klas I – III był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekli pierniczki wspólnie z rodzicami. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste ręce oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. A wszystko pod czujnym okiem mamy Emilki p. Ani Grucel i mamy Stasia – p. Basi Caban.
Gdy wszystko było gotowe, uczniowie z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy – wałkowali ciasto, wykrawali ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków następnie polukrowane i obsypane posypkami we wszystkich kolorach tęczy.
Bardzo dziękujemy za obecność wszystkim mamom.
A pierniczki będzie można zakupić na corocznym Bożonarodzeniowym Kiermaszu, który będzie trwał od 16 do 19 grudnia

Zdjęcia zobaczycie tutaj
|
_ _
{ ANDRZEJKOWE CZARY-MARY }
| Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wróżby pobudzają wyobraźnię, są źródłem szacunku dla tradycji. Jeden, jedyny taki dzień, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów … wróżb. Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie są źródłem szacunku dla obrzędów ludowych. Główną atrakcją naszych szkolnych "andrzejek" były wróżby, nie zabrakło też zabawy i tańców. Dzieci "poznawały" swoją przyszłość u wróżek, które doskonale pełniły swoją rolę. Ciekawe, czy wróżby przełożą się na rzeczywistość? W czasie zabawy odbyły się konkursy, w których chętnie uczestniczyli wszyscy uczniowie. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku dla dzieci. Dekorację oraz muzykę przygotował p. Daniel Jarmarkiewicz z uczennicami klas VII i VIII

Jak było? Zobaczycie tutaj
|
_ _
{ KONKURS PRZEDMIOTOWY Z J. ANGIELSKIEGO "PINGWIN" }
| 25 listopada 2019 roku uczniowie klas VI (Sara Lewandowska, Hania Nowalińska i Martyna Urwentowicz), VII (Dagmara Biniecka, Krystian Dąbrowski, Mateusz Gurazda, Maja Lewandowska i Ania Szymulewicz) i VIII (Klaudia Łuczyńska i Kuba Łyczkowski) wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z języka angielskiego "PINGWIN". Musieli się oni zmierzyć z trudnymi zadaniami ze znajomości słownictwa, komunikacji, gramatyki i rozumienia tekstów czytanych. Gratulujemy odwagi i życzymy jak najlepszych wyników.

Tekst: Renata Bielaniuk
|
_ _
{ ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI }
| 8 listopada 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji klasa VII pod kierunkiem p. L. Rączkiewicz przygotowała uroczystą akademię. Po odśpiewaniu 4 zwrotek hymnu o godzinie 11.11, uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny. Apel wzbogacony został prezentacją multimedialną. Zebrani uczniowie i goście włączyli się w śpiew pieśni patriotycznych. Dla wszystkich była to ciekawa i pouczająca lekcja historii.

Poczet Sztandarowy w składzie: Natalia Studzińska, Zofia Sebzda i Jakub Łyczkowski, reprezentował naszą Szkołę 10 listopada 2019 r. w Choszcznie, podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości.
|
_ _
{ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK }
| 5 i 6 listopada 2019 r. przedszkolaki i uczniowie klas I-III obchodzili Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
W tych dniach każde z dzieci było przebrane za postać z bajki, a ich zadaniem było odgadywanie – kim są.
Towarzyszyło im wiele konkursów i zadań do wykonania. Były zagadki dotyczące znajomości bajek – zwycięzca został nagrodzony medalem dla super znawcy bajek!
Dzieci miały za zadanie pokolorować obrazek wybranej przez siebie bajki, następnie powstały z tego puzzle – przedszkolaki poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie!

Uczniowie klas I - III w tym dniu przebrali się za postać z dowolnej bajki oraz prezentowali swoje ulubione postacie bajkowe. Układali bajkowe puzzle i dopasowywali odpowiednie tytuły. Wspólnie czytali wybrane baśnie i bawili się przy muzyce. Cały dzień upłynął im w serdecznej atmosferze i przyniósł wiele niezapomnianych i miłych wrażeń.

Zdjęcia zobaczycie tutaj
|
_ _
{ ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - WYNIKI KONKURSU }
| 30 października 2019 r. w naszej szkole ogłoszono zwycięzców konkursu "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia", który odbył się na początku miesiąca.

Zwycięzcami w Kahoo! zostali:
I runda:
1. Natalia Studzińska
2. Krystian Dąbrowski
3. Ania Szymulewicz
II runda:
1. Natalia Studzińska
2. Zosia Sebzda
3. Wiktoria Szott


III runda
1. Zosia Sebzda
2. Natalia Studzińska
3. Maciej Mintus
IV runda
1. Martin Szymczak
2. Dagmara Biniecka
3. Konrad Nowakowski

W Konkursie Tabliczki Mnożenia ostateczne wyniki były następujące:

I miejsce – Klaudia Łuczyńska
II miejsce – Dagmara Biniecka
III miejsce – Kuba Łyczkowski

Laureaci otrzymali poduszki, kubki i ołówki z .... Tabliczką Mnożenia! Zwycięzcom serdecznie gratulujemy szybkości w liczeniu, oby tak dalej!" Nagrody wręczyła p. Dyrektor Alina Szymańska razem z organizatorem konkursu ks. Markiem Kokoszyńskim.

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ BOHATER-ON - KARTA DLA POWSTAŃCA }
| BohaterON – włącz historię to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, poprzez wysyłanie Im symbolicznych kartek z życzeniami. Projekt, w realizację którego włączyła się po raz kolejny również nasza szkoła, ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Organizatorami akcji jest Fundacja Rosa, partnerem merytorycznym Instytut Pamięci Narodowej, a cała kampania została objęta patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Uczniowie naszej szkoły, począwszy od klasy I, przygotowywali kartki z życzeniami dla Powstańców. Przeprowadzone w oparciu o pomoce dydaktyczne lekcje wychowawcze, pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców. Dzięki dostępnym materiałom, uczniowie mogli zgłębić historie adresatów swoich kartek oraz relacje z tamtych wydarzeń żyjących wciąż naocznych świadków, a przede wszystkim poznać przesłanie, jakie walczący Powstańcy chcieliby pozostawić młodym Polakom.
Udział w kampanii BohaterON – włącz historię dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń i pozwolił wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć – wartości, o których wobec walczących o wolną Polskę, nigdy nie powinniśmy zapomnieć.
Łącznie wysłaliśmy 45 kartek
|
_ _
{ PASOWANIE NA UCZNIA }
| Po dwóch miesiącach nauki dzieci z klasy pierwszej raźnie i wesoło zaśpiewały: "Już znamy się nawzajem i kto jest kto, ja wiem. A skoro cię poznaję, chcę z Tobą bawić się"
Pełne radości oczy i buzie kierowały w stronę swoich rodziców, którzy przybyli na uroczystość Pasowania na ucznia. Następnie wyrecytowały wiersze o swojej klasie i o tym, czego uczą się podczas różnych lekcji. Następnie złożyły ślubowanie na Sztandar Szkoły i zostały uroczyście pasowani na ucznia przez panią Dyrektor, co oznacza przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Następnie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom. A i uczniowie klasy III razem z wychowawczynią p. Eweliną Leśniańską, obdarowali pierwszoklasistów upominkami. Nie obyło się bez „czekoladowego tańca”...i dlatego na koniec mogły śmiało wypić czekoladę i zjeść słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zdjęcia zobaczycie na naszym szkolnym Facebooku, czyli tutaj

Tekst: Agnieszka Urwentowicz, Joanna Konpacka
|
_ _
Strona 1 z 70 1 2 3 4 > >>
{ Kontakt }
Szkola Podstawowa Nr 1
im.Jana Brzechwy
w Suliszewie
ul.Zwycięstwa 26
73-222 Suliszewo
tel/fax 0957656411
e-mail: spsuliszewo@post.pl
_ _
{ Losowa Fotka }
_kopia PIC_0271.JPG
_kopia PIC_0271.JPG
Choszczeska 10
_ _
{ Dokumenty }
Statut
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Regulamin świetlicy
Regulamin szkoły
Regulamin wycieczek szkolnych
Regulamin dojazdów
Organizacja oddziałów przedszkolnych
Doradztwo zawodowe
Regulamin biblioteki szkolnej
Zasady funkcjonowania e-dziennika
Zasady korzystania z telefonów
_ _