[ Strona Główna Kalendarium Działania szkoły GaleriaStyczeń 27 2020 03:27:23 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Artykuły
Dyrektor
Grono Pedagogiczne
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn Szkoły
Samorząd uczniowski
Pliki do pobrania
Galeria
Procedury w szkole
Dzisiejsze wydarzenia
Dla uczniów
zadania
_ _
{ Kalendarz }
Stycze 2020
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
_ _
{ Facebook SP1 }
_ _
{ IDZIEMY DO WAS Z KOLĘDĄ... }
| "Wiwat, wiwat już idziemy,
za kolędę dziękujemy,
i za rok przyjdziemy!!! "


Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli w swoich domach i wysłuchali :) Oczywiście dziękujemy za datki i słodycze :)
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, którzy poświecili dwa popołudnia, aby pokazać jak wygląda tradycja kolędowania :)
Dziękujemy p. dyrektor Alinie Szymańskiej i wszystkim zaangażowanym nauczycielom (p. Małgorzata Serediak, p. Agnieszka Urwentowicz, p. Ewelina Leśniańska Dulej, p. Marta Jarmarkiewicz, p. Daniel Jarmarkiewicz), którzy czuwali nad bezpieczeństwem naszych uczniów podczas kolędowania.

Zdjęcia zobaczycie tutaj
|
_ _
{ NADCHODZI ŚWIĄTECZNY CZAS... }
| Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli.
Nie inaczej było i w tym roku. Uczniowie klas IV i V mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych - aktorskich, wokalnych i muzycznych. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.
Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. Oprócz św. Józefa, Maryi, Trzech Króli, aniołów, pasterzy i dzieci na scenie pojawił się – diabeł. Przedstawienie przeplatane było kolędami, pastorałkami. także w wykonaniu uczniów. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Uczniowie występowali dwukrotnie: pierwszy raz przed rodzicami a drugi właśnie w piątek. Dziękujemy! Uczniów przygotowywały: p. Adrianna Dokurno i p. Grażyna Matczuk – Piechota.

Zdjęcia do obejrzenia tutaj

A przed Jasełkami...Tradycyjnie przed dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia. Ponieważ nasi uczniowie są bardzo grzeczni więc przyszedł z prezentami ponownie Mikołaj :)

Zdjęcia do obejrzenia tutaj
|
_ _
{ EKO-EDUKACJA Z EKOLINKIEM }
| We wtorek, 10 grudnia 2019 r. w naszej szkole zagościł Ekolinek – maskotka programu edukacyjnego „Ocalmy Planetę”. którego organizatorem jest Klub Kobieta 2000 oraz Urząd Miejski w Choszcznie.
Zaproszeni goście razem z Ekolinkiem zaprezentowali nam sposoby segregacji śmieci. Dowiedzieliśmy się jakie odpadki wrzucać do odpowiednio pokolorowanych pojemników lub worków foliowych. Należyte rozdzielanie, produkowanych przez nas w masowych ilościach śmieci, pozwala na ich przerób i ponowne wprowadzenie na rynek towarów z nich wytworzonych. Aby zachęcić uczniów do selektywnej zbiórki odpadów nasi goście przeprowadzili kilka konkursów na ten temat obdarowując uczestników nagrodami. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i przyniosło wiele korzyści dla słuchaczy. Wielkie emocje wzbudzał oczywiście Ekolinek :) Serdecznie dziękujemy prelegentom.

Zdjęcia zobaczycie na naszym szkolnym Facebooku, czyli tutaj
|
_ _
{ MY TAKŻE POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM }
| Rodzice, przyjaciele szkoły, pracownicy szkoły, przedszkolaki i uczniowie klas I - III wzięli udział w akcji charytatywnej "Mały gest wielki cel".
Z tej okazji przygotowaliśmy paczkę dla potrzebującego dziecka ( a raczej paczki :) ). Życzymy Dorianowi oraz Jego rodzinie radości i zdrowia. Zbiórka potwierdziła to, że Mikołaj i pomocnicy naprawdę istnieją.

Jak było? Kliknij tutaj i zobacz

Kolejka akcja, w której wzięliśmy udział, tym razem pod kierunkiem p. Lucyny Rączkiewicz, to "Szlachetny Gest" - jesteśmy dumni, że nasza szkoła włączyła się w akcję zbierania funduszy na specjalistyczne operacje i zabiegi, leczenie, rehabilitację oraz leki - tym razem dla małego Józia. Zbiórka funduszy została przeprowadzona wśród uczniów klas IV - VIII. Serdecznie dziękujemy uczniom ich rodzicom oraz gronu pedagogicznemu za dokonywane wpłaty. 12 grudnia przekazaliśmy na konto Fundacji 585 zł.Dziękujemy z serca płynącą pomoc finansową :)

Chcecie zobaczyć komu pomagamy? Możecie to zrobić tutaj lub tutaj
(Józio Żelazny, Fundacja Szlachetny Gest)

Warto pomagać!

|
_ _
{ MIKOŁAJKI }
| Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w naszej szkole gości już od pierwszych dni grudnia.
W piątek, czyli 6-go grudnia panuje u nas szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli entuzjastycznie. Dla każdego znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.
W tym wyjątkowym dniu „mikołajowe" czapki przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej. Fani MIKOŁAJA, czyli zachwyceni uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki zaprosili go na pożegnanie do wspólnego zdjęcia.
Dziękujemy uczniom klasy VIII za wspaniałe odegranie swoich ról.

Zdjęcia zobaczycie na naszym szkolnym Facebooku, czyli tutaj
|
_ _
{ PIECZEMY PIERNICZKI }
| Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.
4 grudnia w całej szkole unosił się zapach korzennych przypraw.
Ten dzień dla uczniów klas I – III był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekli pierniczki wspólnie z rodzicami. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste ręce oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. A wszystko pod czujnym okiem mamy Emilki p. Ani Grucel i mamy Stasia – p. Basi Caban.
Gdy wszystko było gotowe, uczniowie z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy – wałkowali ciasto, wykrawali ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków następnie polukrowane i obsypane posypkami we wszystkich kolorach tęczy.
Bardzo dziękujemy za obecność wszystkim mamom.
A pierniczki będzie można zakupić na corocznym Bożonarodzeniowym Kiermaszu, który będzie trwał od 16 do 19 grudnia

Zdjęcia zobaczycie tutaj
|
_ _
{ ANDRZEJKOWE CZARY-MARY }
| Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wróżby pobudzają wyobraźnię, są źródłem szacunku dla tradycji. Jeden, jedyny taki dzień, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów … wróżb. Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie są źródłem szacunku dla obrzędów ludowych. Główną atrakcją naszych szkolnych "andrzejek" były wróżby, nie zabrakło też zabawy i tańców. Dzieci "poznawały" swoją przyszłość u wróżek, które doskonale pełniły swoją rolę. Ciekawe, czy wróżby przełożą się na rzeczywistość? W czasie zabawy odbyły się konkursy, w których chętnie uczestniczyli wszyscy uczniowie. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku dla dzieci. Dekorację oraz muzykę przygotował p. Daniel Jarmarkiewicz z uczennicami klas VII i VIII

Jak było? Zobaczycie tutaj
|
_ _
{ KONKURS PRZEDMIOTOWY Z J. ANGIELSKIEGO "PINGWIN" }
| 25 listopada 2019 roku uczniowie klas VI (Sara Lewandowska, Hania Nowalińska i Martyna Urwentowicz), VII (Dagmara Biniecka, Krystian Dąbrowski, Mateusz Gurazda, Maja Lewandowska i Ania Szymulewicz) i VIII (Klaudia Łuczyńska i Kuba Łyczkowski) wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z języka angielskiego "PINGWIN". Musieli się oni zmierzyć z trudnymi zadaniami ze znajomości słownictwa, komunikacji, gramatyki i rozumienia tekstów czytanych. Gratulujemy odwagi i życzymy jak najlepszych wyników.

Tekst: Renata Bielaniuk
|
_ _
{ ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI }
| 8 listopada 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji klasa VII pod kierunkiem p. L. Rączkiewicz przygotowała uroczystą akademię. Po odśpiewaniu 4 zwrotek hymnu o godzinie 11.11, uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny. Apel wzbogacony został prezentacją multimedialną. Zebrani uczniowie i goście włączyli się w śpiew pieśni patriotycznych. Dla wszystkich była to ciekawa i pouczająca lekcja historii.

Poczet Sztandarowy w składzie: Natalia Studzińska, Zofia Sebzda i Jakub Łyczkowski, reprezentował naszą Szkołę 10 listopada 2019 r. w Choszcznie, podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości.
|
_ _
{ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK }
| 5 i 6 listopada 2019 r. przedszkolaki i uczniowie klas I-III obchodzili Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
W tych dniach każde z dzieci było przebrane za postać z bajki, a ich zadaniem było odgadywanie – kim są.
Towarzyszyło im wiele konkursów i zadań do wykonania. Były zagadki dotyczące znajomości bajek – zwycięzca został nagrodzony medalem dla super znawcy bajek!
Dzieci miały za zadanie pokolorować obrazek wybranej przez siebie bajki, następnie powstały z tego puzzle – przedszkolaki poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie!

Uczniowie klas I - III w tym dniu przebrali się za postać z dowolnej bajki oraz prezentowali swoje ulubione postacie bajkowe. Układali bajkowe puzzle i dopasowywali odpowiednie tytuły. Wspólnie czytali wybrane baśnie i bawili się przy muzyce. Cały dzień upłynął im w serdecznej atmosferze i przyniósł wiele niezapomnianych i miłych wrażeń.

Zdjęcia zobaczycie tutaj
|
_ _
{ ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - WYNIKI KONKURSU }
| 30 października 2019 r. w naszej szkole ogłoszono zwycięzców konkursu "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia", który odbył się na początku miesiąca.

Zwycięzcami w Kahoo! zostali:
I runda:
1. Natalia Studzińska
2. Krystian Dąbrowski
3. Ania Szymulewicz
II runda:
1. Natalia Studzińska
2. Zosia Sebzda
3. Wiktoria Szott


III runda
1. Zosia Sebzda
2. Natalia Studzińska
3. Maciej Mintus
IV runda
1. Martin Szymczak
2. Dagmara Biniecka
3. Konrad Nowakowski

W Konkursie Tabliczki Mnożenia ostateczne wyniki były następujące:

I miejsce – Klaudia Łuczyńska
II miejsce – Dagmara Biniecka
III miejsce – Kuba Łyczkowski

Laureaci otrzymali poduszki, kubki i ołówki z .... Tabliczką Mnożenia! Zwycięzcom serdecznie gratulujemy szybkości w liczeniu, oby tak dalej!" Nagrody wręczyła p. Dyrektor Alina Szymańska razem z organizatorem konkursu ks. Markiem Kokoszyńskim.

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
Strona 1 z 70 1 2 3 4 > >>
{ Kontakt }
Szkola Podstawowa Nr 1
im.Jana Brzechwy
w Suliszewie
ul.Zwycięstwa 26
73-222 Suliszewo
tel/fax 0957656411
e-mail: spsuliszewo@post.pl
_ _
{ Losowa Fotka }
P6210906.JPG
P6210906.JPG
Bal Absolwenta 2011
_ _
{ Dokumenty }
Statut
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Regulamin świetlicy
Regulamin szkoły
Regulamin wycieczek szkolnych
Regulamin dojazdów
Organizacja oddziałów przedszkolnych
Doradztwo zawodowe
Regulamin biblioteki szkolnej
Zasady funkcjonowania e-dziennika
Zasady korzystania z telefonów
_ _