[ Strona Główna Artykuły Pliki do pobrania GaleriaCzerwiec 20 2019 01:27:38 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Artykuły
Dyrektor
Grono Pedagogiczne
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn Szkoły
Samorząd uczniowski
Pliki do pobrania
Galeria
Regulamin monitoringu
Procedury nt.palenia paierosów
Dzisiejsze wydarzenia
Dla uczniów
zadania
_ _
{ Kalendarz }
Czerwiec 2019
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
_ _
{ Facebook SP1 }
_ _
{ RUSZAJĄ ZAPISY DZIECI DO PRZEDSZKOLA }
| Dyrektor Szkoły informuje, że 18 lutego 2019 r. rozpoczyna się postępowanie rekrutacyjne do publicznych przedszkoli i publicznych form wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2019/2020.

Formularze zapisu dziecka do naszej placówki znajdują się w zakładce pliki do pobrania.
|
_ _
{ FESTYN RODZINNY "ZAWSZE RAZEM" }
| 25 maja 2019 r. odbył się coroczny Festyn Rodzinny pod hasłem „Zawsze razem”. Obfitował on wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych: zabawa rozpoczęła się od programu artystycznego w wykonaniu wszystkich przedszkolaków i uczniów klas I-III. W programie znalazły się przemiłe życzenia dla mam i tatusiów z okazji ich święta. Sympatyczny i wzruszający program artystyczny uzupełnił występ naszych cheerleaderek ze szkolnego Koła Tanecznego. Kolejne atrakcje przeznaczone dla dzieci i ich rodziców to: malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, pranie ubrań w balii na tarze, tor przeszkód dla dzieci, rozgrywki w ringo oraz nauka resuscytacji i pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci i dorosłych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się jak zwykle, Loteria Fantowa „Szczęśliwy Numerek". Wszyscy spędzali także miło czas przy grillu, lodach i chłodzących napojach. Sponsorami naszego Festynu były: panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Suliszewie, sołtysi Kołek, Rzecka i Suliszewa: pani Sylwia Góźdź, pani Joanna Budzińska i pan Jerzy Garbicz oraz rodzice naszych uczniów. Program artystyczny przygotowały panie: Marta Siwko, Agnieszka Grejć, Małgorzata Serediak, Agnieszka Urwentowicz i Krystyna Kozanecka. Dziękujemy sponsorom, rodzicom i dzieciom za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ PRZED ÓSMOKLASISTAMI WAŻNE DECYZJE }
| Wybór nowej szkoły nie jest prostą decyzją, toteż choszczeńskie szkoły starają się pomóc uczniom w jej podjęciu. Już w kwietniu nasi ósmoklasiści odwiedzili Zespół Szkół Nr 3 przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie zostali ciepło przyjęci i zapoznani z ofertą szkoły, w maju gościli u nas nauczyciele z Zespołu Szkół Nr 1 przy ul. Chrobrego i Zespołu Szkół Nr 2 przy ul. Polnej przedstawiając zasady rekrutacji i zaprezentowali pełne oferty szkół. 17 maja i 21 maja to Dni Otwarte w wyżej wymienionych szkołach. Oczywiście wzięliśmy w nich udział. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i atrakcyjną organizację tych spotkań.

Tekst: Lucyna Rączkiewicz
|
_ _
{ WYCIECZKA KLAS V-VIII NA KASZUBY }
| W dniach 8 - 9 maja uczniowie klas V-VIII wyjechali na wycieczkę na Kaszuby. Wycieczka została zorganizowana we współpracy z Centrum Turystycznym TOM-WOJ. W programie wycieczki znalazł się Będomin, gdzie mieści się Muzeum Hymnu Narodowego – jedyne muzeum w Polsce w zabytkowym dworku należącym w przeszłości do rodziny Wybickich, to właśnie tu urodził się Józef Wybicki, autor „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie zwiedziliśmy Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, w którym czekało na nas mnóstwo ciekawych atrakcji, min. Dom Do Góry Nogami, najdłuższa deska świata, stół noblisty, dom Sybiraka. Ciekawe, zajmujące opowieści pani przewodnik przybliżyły nam burzliwą historię Kaszubów. Zetknęliśmy się po raz pierwszy z alfabetem i językiem kaszubskim. Kolejne punkty programu to: Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie, które wywarło na uczniach duże wrażenie i mieli okazję sami spróbować swoich umiejętności wyrabiania glinianych naczyń, pobyt w Kartuzach – mieście leżącym nad czterema jeziorami: Karczemnym, Klasztornym Dużym , Klasztornym Małym i Mielenko, a tam wizyta w Centrum Informacji Turystycznej, gdzie obejrzeliśmy ciekawy film dotyczący historii i współczesnych wydarzeń miasta, zakupiliśmy pamiątki, złożyliśmy wizytę w Kartuskim Centrum Kultury, zwiedziliśmy klasztor – Kolegiatę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera z niezapomnianymi opowieściami pana przewodnika o życiu codziennym na kaszubskiej wsi, o historii Kartuz i zakonu Kartuzów, zapoznaliśmy się z wystawą kaszubskiego rękodzieła artystycznego. Wiele niezapomnianych wrażeń dostarczyła uczniom lekcja w języku kaszubskim, w której uczestniczyli na terenie najstarszego skansenu w Polsce w Wdzydzach Kiszewskich – w Kaszubskim Parku Etnograficznym, w którym zgromadzono ponad 50 obiektów architektury ludowej z obszaru całych Kaszub i Kociewia. Bogaty program dwóch dni wymagał odpoczynku, na który zatrzymaliśmy się w Gospodarstwie Agroturystycznym „U Chłopa” w Chmielnie, tam zjedliśmy obiadokolację i śniadanie, młodzież integrowała się na dyskotece, wspólnej grze w bilard i innych wspólnych zabawach, aż nadeszła pora na nocleg w przytulnych pokojach.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów za zainteresowanie tematyką wycieczki, za przyjazną atmosferę, życzliwe wzajemne relacje i kulturalne zachowanie.
Dziękujemy Centrum Turystycznemu TOM-WOJ za wzorową organizację naszego wyjazdu, naszej Pani pilot – Teresie Aszyjczyk-Chilińskiej za wszystkie atrakcje i opiekę, Panu kierowcy – Rafałowi Birecie za cierpliwość i bezpieczną drogę.
Uczniami opiekowali się wychowawcy: Pani Małgorzata Worach, Pani Renata Bielaniuk, Pan Daniel Jarmarkiewicz i Pani Lucyna Rączkiewicz.

Tekst: Lucyna Rączkiewicz
|
_ _
{ ŚPIEWAMY PO ANGIELSKU - I TO JAK! }
| 3 kwietnia 2019 roku odbył się w naszej szkole XVII Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej. Przyjechali do nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie i Szkół Podstawowych w Krzęcinie, Korytowie i Sławęcinie wraz z opiekunami. W konkursie oczywiście brali udział również uczniowie naszej szkoły - Dagmara Biniecka, Amelia Gajda, Sandra Glińska, Emilka Grucel, Ela Nikorowicz i Sandra Glińska. W jury Konkursu zasiadali w tym roku pan Artur Niedzielski - przewodniczący oraz członkowie - pani Anna Kinga Dudziak i pan Roman Szymański.

Jury po burzliwych obradach ogłosiło następujące wyniki:

nagroda Grand Prix - Martyna Gonera (SP nr 3 Choszczno)

w kategorii solistów:

za najwyższy poziom języka angielskiego - Sandra Glińska (SP nr 1 w Suliszewie)
I miejsce - Oliwier Pażontka (SP Sławęcin)
II miejsce - Holly McClean (SP nr 3 w Choszcznie)
III miejsce - Dagmara Biniecka (SP nr 1 w Suliszewie)
wyróżnienie - Julia Jekiełek (SP Krzęcin)

w kategorii zespołów:

I miejsce - "Rock Girls" (SP nr 1 w Suliszewie)
II miejsce - "The Little Girls" (SP Krzęcin)
III miejsce - "Best Friends Forever" ( SP Sławęcin)
wyróżnienie - "Little Ladies" (SP nr 1 w Suliszewie)

Sam konkurs oraz uczniów naszej szkoły do konkursu przygotowali p.p. Renata Bielaniuk, Joanna Konopacka i Paweł Lemiesiewicz. Jednocześnie dziękujemy pani Dyrektor Alinie Szymańskiej, księdzu Markowi Kokoszyńskiemu oraz pracownikom obsługi za pomoc w przygotowaniu konkursu.Dziękujemy również rodzicom naszych uczniów za upieczenie pysznych ciast.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom świetnego przygotowania i pięknych prezentacji!

Tekst: Renata Bielaniuk
|
_ _
{ POWITANIE WIOSNY }
| Czwartek, 21 marca 2019 roku, to był wyjątkowy dzień, gdyż tego dnia Samorząd Uczniowski zaplanował Dzień Samorządności i obchody powitania wiosny. By tradycji stało się zadość, przed pierwszym dzwonkiem odbył się apel, na którym Dyrektor szkoły - pani Alina Szymańska, przekazała Przewodniczącej SU – Natalii Studzńskiej - symboliczny klucz do szkoły. Natalia przedstawiła "nowe" Grono Pedagogiczne i pracowników obsługi, a sama weszła w rolę pani Dyrektor. Tak odbyły się pierwsze dwie lekcje - wcześniej skonsultowane z nauczycielami przedmiotów. Jak stwierdziła przewodnicząca SU w imieniu tymczasowego grona: "Był to duży wysiłek, zwłaszcza wtedy, kiedy trzeba było zainteresować tematem "niesfornych" uczniów, bo tacy przecież zawsze się znajdą". Następnie uczciliśmy Światowy Dzień Poezji, który przygotowała p. Lucyna Rączkiewicz, nauczycielka j. polskiego - przygotowując dla każdej klasy tomik wiosennych wierszy. Okazało się, że zarówno czytanie jak i słuchanie poezji sprawiło wielką radość uczniom. Podsumowaniem było wykonanie pracy plastycznej do wybranego wiersza. Prace wyszły przepiękne! Wystawę prac można obejrzeć na korytarzu szkolnym:) Następnie na czele z marzanną, przeszedł ulicami Suliszewa barwny korowód uczniów. Po powrocie do szkoły przy boisku szkolnym marzanna - symbol zimy - została spalona w ognisku. Dzieci z zapałem przystąpiły do pieczenia kiełbasek zakupionych przez Radę Rodziców oraz rozegrały pierwszy wiosenny turniej w piłkę nożną.

Zdjęcia zobaczycie tutaj i tutaj

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ OLIMPIADA UNIJNA W SŁAWĘCINIE }
| 14 marca 2019 r. uczniowie z klas I - III brali udział w Międzyszkolnej Olimpiadzie Sportowej Państw Unijnych
w SP Sławęcinie
:) Dziękujemy organizatorom za super zabawę
i gratulujemy wszystkim uczestnikom wygranej !!! :)

Zdjęcia zobaczycie tutaj i tutaj
|
_ _
{ MUZYCZNA KRAINA PRZEDSZKOLAKA }
| 14 marca 2019 r. dwóch naszych przedszkolaków - Oktawian Rackiewicz i Filip Gilewski - wybrało się do sali lustrzanej, która mieści się w Choszczeńskim Domu Kultury, aby zaprezentować swój talent. Chłopcy wzięli udział w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej ,,Muzyczna Kraina przedszkolaka”. Filip przełamał swoje lęki i strachy podjął wyzwanie, wyszedł na scenę i zaśpiewał, natomiast dla Oktawiana było to za duży stres... i w ostatniej chwili zrezygnował z wystąpienia. Dla obu chłopców była to doskonała lekcja, aby pokonać swoje słabości. Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków :) Brawo!!!

Tekst: Marta Siwko
|
_ _
{ 8 MARCA NASZEJ SZKOLE }
| Radosny, wiosenny i przyjazny klimat towarzyszył wszystkim paniom, dziewczynkom, panom i chłopcom w naszej szkole 8 marca 2019 r., bowiem w tego dnia obchodzili oni swoje święto. Uroczystość odbyła się pod opieką Samorządu Uczniowskiego, od którego wszyscy uczniowie otrzymali tradycyjne lizaki. Pomysły chłopców jak i dziewcząt na wzajemne życzenia były niepowtarzalne, widowiskowe i humorystyczne, a przede wszystkim pełne przemiłych treści. To był naprawdę wspaniały dzień! Życzylibyśmy sobie, aby taki nastrój panował w naszej szkole zawsze :-)

Filmiki i zdjęcia z tej przesympatycznej uroczystości zobaczysz na naszym szkolnym Facebooku! kliknij tutaj

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
{ KONKURS ORTOGRAFICZNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO }
| 25 lutego 2019 roku odbył się w naszej szkole finał trzeciego już Konkursu Ortograficznego z języka angielskiego "SPELLING BEE". Konkurs sprawdzał umiejętności ortograficzne w formie pisemnej i w formie ustnej (literowanie na czas po angielsku). Do pierwszego pisemnego etapu przystąpiło aż dwudziestu trzech uczniów z klas III - VIII. Do finałowej części ustnej awansowało osiemnaścioro uczniów.

W finałowej rozgrywce laureatami zostali:

w klasach III - IV
I miejsce - Maja Rajtarowska
II miejsce - Zuzanna Wolańska
III miejsce - Kornelia Świszcz
w klasach V - VI
I miejsce Dagmara Biniecka
II miejsce - Krystian Dąbrowski
III miejsce - Natalia Jabłońska
w klasach VII - VIII
I miejsce - Gabriela Nowalińska
II miejsce - Martin Szymczak
III miejsce - Jakub Łyczkowski

Uczestnicy finału zostali nagrodzeni nagrodami i dyplomami, a wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie również ocenami bardzo dobrymi i celującymi z języka angielskiego. Konkurs był bardzo trudny, więc należy pogratulować wszystkim, którzy podjęli to wyzwanie, a szczególnie laureatom, którzy nie tylko pokazali, że bardzo dobrze znają angielską pisownię, ale również potrafili zaprezentować się w części ustnej przed liczną widownią. Konkurs przygotowała Renata Bielaniuk. Gratulujemy :)

Zdjęcia zobaczycie tutaj

Tekst: Renata Bielaniuk
|
_ _
{ SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM }
| 25 lutego 2019 r. w szkolnej bibliotece, odbyło się spotkanie uczniów klasy VII i VIII z panem Tadeuszem Junakiem, synem naszego Kombatanta oraz wieloletniego sołtysa Suliszewa i prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Suliszewie, pana Edwarda Junaka. Porucznik Edward Junak, podczas II wojny światowej, w latach 1944-45, był uczestnikiem walk o wyzwolenie Warszawy i zdobycie Berlina. Za swoją odwagę i waleczność został odznaczony orderami i medalami: Orderem Virtuti Militari, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Walecznych, Medalem za Warszawę 1939–1945, Medalem za Odrę, Nysę, Bałtyk, Medalem „Za udział w walkach o Berlin”. Pan Tadeusz Junak bardzo ciekawie opowiadał o losach ojca podczas wojny, o tym jak został ranny na polu walki oraz o jego drodze do zdobycia Berlina i zakończenia wojny. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o życiu żołnierza, ale także zwykłego, ciepłego, serdecznego człowieka, który wielokrotnie gościł w naszej szkole 1 września – w Dniu Kombatanta oraz przez wiele lat angażował się w działalność społeczną swojej małej ojczyzny – Suliszewa.

Tekst: Joanna Konopacka
|
_ _
Strona 1 z 67 1 2 3 4 > >>
{ Kontakt }
Szkola Podstawowa Nr 1
im.Jana Brzechwy
w Suliszewie
ul.Zwycięstwa 26
73-222 Suliszewo
tel/fax 0957656411
e-mail: spsuliszewo@post.pl
_ _
{ Losowa Fotka }
PIC_0065.JPG
PIC_0065.JPG
Otwarcie boiska wielofunkcyjnego
_ _
{ Dokumenty }
Statut
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Regulamin świetlicy
Regulamin szkoły
Regulamin wycieczek szkolnych
Regulamin dojazdów
Organizacja oddziałów przedszkolnych
Doradztwo zawodowe
Regulamin biblioteki szkolnej
Zasady funkcjonowania e-dziennika
Zasady korzystania z telefonów
_ _